Спреј за коса

Дискусија во 'Коса' започната од LoVeR, 31 мај 2011.

 1. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.668
  Допаѓања:
  1.011
  Пол:
  Женски
  Искуства со спрејот за коса ревлон 10 во 1 тој во црвено пакување, дали е за сува оштетена никаква коса ?
   
  На Ginger^ му/ѝ се допаѓа ова.
 2. JoanaS

  JoanaS Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2016
  Пораки:
  370
  Допаѓања:
  2.683
  Пол:
  Женски
  Јас го користев мене искрено преубав ми беше многу ми ја зацврсти косата сега при крај ми е сакам уште едно шише да си купам
   
  На Ginger^ му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.497
  Допаѓања:
  41.733
  Пол:
  Женски
  Го имам користено црвениот и белиот од кокос. Косата ја прави некако подигната, со волумен, стилизирсна, убаво мириса... башка што стварно заштитува од топлина,не е како остснатитр .Презадоволна.
  Гледам има комплет од маска и спреј,не се сомневам ни во неа.
   
  На crazylady и JoanaS им се допаѓа ова.
 4. lusii

  lusii Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2013
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  1.467
  Пол:
  Женски
  Дали некоја го има користено Kallos спрејот 14во1? Искуство?
  31akV-eP8ZL._SY355_.jpg
   
 5. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.372
  Допаѓања:
  6.195
  Мене ми се погоди, го користев на одмор а имам пресува и оштетена коса и доста ми ја омекнуваше, плус мириса убаво.
  Не е класичен спреј како Глис, туку како крема е.
  Се на се за таа цена е супер.
   
  На lusii му/ѝ се допаѓа ова.
 6. lusii

  lusii Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2013
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  1.467
  Пол:
  Женски
  Дали ти ја мастеше косата? Не знаев дека е како крема. Мене не ми е преоштетена, и ми е права и брзо се масти. Значи веројатно не е за мене :|
   
 7. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.372
  Допаѓања:
  6.195
  Воопшто не ми ја мастеше, ама јас прскав од ушите надоле.
   
  На lusii му/ѝ се допаѓа ова.
 8. lusii

  lusii Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2013
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  1.467
  Пол:
  Женски
  Фала на одговорот :*
   
 9. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.288
  Допаѓања:
  3.499
  Пол:
  Женски
  Каде може да се најдат и која цена се отприлика? Конкретно ме интересира за тој за волумен дали е добар. Сега ја користам пудрата од Балеа за волумен во зелено кутивче и многу ми ја лепи косата, но за цената е ок.
  FB_IMG_1560709438312.jpg
   
 10. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.855
  Допаѓања:
  22.538
  Пол:
  Женски
  Мислам дека во Тинекс ги имам видено, а можно и во Зегин да ги има.
  Цена околу 200, не ме држи за збор.
   
  На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Animali

  Animali Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.156
  Допаѓања:
  9.372
  Пол:
  Женски
  Убаво ли мириса портокаловиот на Глис?

  До сега го користев златниот, иако имам кратка коса :D

  Кој од линијата на брендот би ми го препорачале за густа (кратка) коса?

  Или да си останам на златниот? :?:
   
 12. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.074
  Допаѓања:
  14.652
  Пол:
  Женски
  Остани си на златниот,или земи го црниот
   
  На Antolinaa и Animali им се допаѓа ова.
 13. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  1.638
  Допаѓања:
  13.917
  Мене златниот ми е најубав.
  Е некогаш кога ќе го начекам на попуст го земам за смена од Авон маслениот спреј.

  * со густа и долга коса сум :)
   
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.271
  Допаѓања:
  20.553
  Пол:
  Женски
  Имам користено на Кeune и задоволна сум.
   
  На Soncence3, Srekicka3, Aleksandra9999 и 3 други им се допаѓа ова.
 15. vaga95

  vaga95 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  760
  Допаѓања:
  1.755
  Предлог спреј за коса која е многу подложна на пукање на врвови, да нуди вистинска заштита од горење при пеглање ( не само да нуди на декларација, туку и да делува :D )?
   
  На Queen8 и Cvekence789 им се допаѓа ова.
 16. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.271
  Допаѓања:
  20.553
  Пол:
  Женски
  На Кeune, го имам испробано спрејот за заштита од топлина и сум задоволна. Но, потребно е и редуцирано пеглање, зашто ептен се оштетува косата.
   
 17. Mama of girls

  Mama of girls Нов член

  Се зачлени на:
  28 септември 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Кажете добар спреј зс заштита од пеглање
   
 18. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.450
  Допаѓања:
  130
  Пол:
  Женски
 19. Baby-Blue

  Baby-Blue Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2012
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  78
  Кој спреј од Глис би ми го препорачале за полесно расчешлување на сува коса,а притоа да дава сјај?
   
 20. Кена Рис

  Кена Рис Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2017
  Пораки:
  465
  Допаѓања:
  2.156
  Пол:
  Женски
  На Baby-Blue му/ѝ се допаѓа ова.