Спреј за коса

Дискусија во 'Коса' започната од LoVeR, 31 мај 2011.

 1. lusii

  lusii Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2013
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  1.467
  Пол:
  Женски
  Околу 150-200 денари, не знам точно, не го купив. Го има во маркетите и парфимериите каде што има Kallos маски, не сум од Скопје, не знам точно да ти кажам.
   
 2. ел1919

  ел1919 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2017
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  248
  Да ми препорачате добрај спреј за заштита од топлина (ја фенирам не ја пеглам) може и поскап да е не е битна цената.
   
 3. DevilGirl212

  DevilGirl212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2019
  Пораки:
  424
  Допаѓања:
  1.200
  Пол:
  Женски
  Дали во дм во Скопје има спреј за коса кој би покрил бели влакна?
   
 4. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.141
  Допаѓања:
  14.900
  Пол:
  Женски
  Да има :)
   
  На DevilGirl212 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. DevilGirl212

  DevilGirl212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2019
  Пораки:
  424
  Допаѓања:
  1.200
  Пол:
  Женски
  Колку чини да не знаеш?
   
 6. Ordinary

  Ordinary Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  54.439
  s-l300.jpg
   
  На ел1919 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Imagina

  Imagina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  103
  Пол:
  Женски
  Има неколку видови на спрејови за покривање бели, има од Лореал околу 450 ден, од Дм марката Рееле, поевтини беа тие (100-200 ден), мислам и некои од Шварцкоф имаше, не се сеќавам.
   
  На DevilGirl212 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. DevilGirl212

  DevilGirl212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2019
  Пораки:
  424
  Допаѓања:
  1.200
  Пол:
  Женски
  Фала ти :D
   
  На Imagina му/ѝ се допаѓа ова.
 9. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.052
  Допаѓања:
  1.420
  Пол:
  Женски
  Конечно ги видов во ДМ околу 280 денари беа, овде имаше само за волумен, се мислев со овој и на Алверде и не го земав, во наредна прилика овој го земам, Алверде не чини. Ако има некој искуство со спрејот нека сподели :)
   
  На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.097
  Допаѓања:
  5.535
  Имам користено GLISS, задоволна бев, но вчера земав Kallos од ДМ 175 денари, со многу состојки е и многу ја омекнува косата и ептен лесно се расчешлува.
   
 11. MidwifeM

  MidwifeM Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2020
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  766
  Пол:
  Женски
  Девојки предложете добар кератински спреј?
   
 12. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.097
  Допаѓања:
  5.535
  Зависи каков спреј. Јас го имам спрејот на Калос од ДМ. Се става на мокра коса и си ја расчешлуваш полесно. Освен кератин има и други работи во него. Околу 170-180 денари е. Барај бело шише со темно зелени букви и точки нешто има на амбалажата.
   
 13. Принцезичка1

  Принцезичка1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2016
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  1.661
  Пол:
  Женски
  @MidwifeM
  @Fallen.Angel
  Само да ви кажам истиот спреј од Калос и дури повеќе видови видов во Космо и редовна цена им е 145, нема потреба да давате во ДМ+30:D
   
  Последна измена: 12 март 2020
  На MidwifeM и Fallen.Angel им се допаѓа ова.
 14. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.097
  Допаѓања:
  5.535
  хахахах фала ти. Само испробај ги прво дали вредат и за тие пари.
   
 15. Принцезичка1

  Принцезичка1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2016
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  1.661
  Пол:
  Женски
  Јас дадов мислење ако некој не сака да фрла пари.
  А не може да се различни кога истиот дистрибутер ги носи и во ДМ и Космо.
  Не мора да се проба нешто ново, истиот спреј може да се земе -30денари.
  А ако веќе навлегуваме во темата истите дистрибутери сите производи ги носат и во аптеки и сите останати маркети, па таму е се поефтино.
  Ама ако некој сака да плати поскапо во ДМ негова одлука.
   
  Последна измена: 12 март 2020
  На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.141
  Допаѓања:
  14.900
  Пол:
  Женски
  Мене овој на Лореал ми е најдобар спреј до сега. Ич не ја мрси косата,убаво мириса,ја прави мека,сјајна и плус пишува дека штити од топлина (y) Имам уште малце од него и дефинитивно ново ќе си купам. :) 174DCA86-8C09-4ECF-9734-548F654732A7.jpeg
   
 17. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.097
  Допаѓања:
  5.535
  Не мислев за Калос спрејот, знам дека е ист. Можеби грешка прочитав, ама мислам имаше споменато дека и некои други
  спрејчиња има по ниска цена.

  Инаку да, општо е познато дека во ДМ се е поскапо освен оние нивните брендови. Баш имав споредувано цени на Лакалут паста и Магнезан неуро апчињата кои во зегин се поефтини и до 50+ денари. Исто е и со шампони и дезодоранси, во маркетите се поефтини.
   
  На Принцезичка1 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Marmalade

  Marmalade Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2010
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  39
  Пол:
  Женски
  Дали го има некој пробано и дали убаво расчешлува?[​IMG]
   

  Прикачени фајлови:

 19. Принцезичка1

  Принцезичка1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2016
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  1.661
  Пол:
  Женски
  Во темата за маски ми кажаа да не фрлам пари за маски, не биле добри.
  Па има ли некој спреј добар за оштетена коса?
   
 20. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.141
  Допаѓања:
  14.900
  Пол:
  Женски
  Има :D На Лореал двофазниот розева боја,исто така златниот и црниот на глис.Сите се за оштетена :)
   
  На SummerGirl и Принцезичка1 им се допаѓа ова.