1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Спреј за коса

Дискусија во 'Коса' започната од LoVeR, 31 мај 2011.

  1. TheIdealMe

    TheIdealMe Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    238
    Допаѓања:
    88
    Најдоброто нешто што сум го користела за коса а сум користела многу и лореал и шаума и шварцкоф итн, ако сакате квалитет ова е тоа цела колекција. А спрејов :x no comment секоја втора вечер го сонувам, ме прогонува... :rofl: :rofl:
    Инаку за сува и оштетена е леков ;)
     
  2. INSIDIOUS

    INSIDIOUS Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    705
    Допаѓања:
    512
    Си купив спреј за коса од Авон, тој зелениот што е, и како се напрскам после на тие места ми стврдне косата, и неможе да се расчешла. Повеќе делува како лак отколку како спреј за коса. Некој друг го има? И дали и кај вас е исто или само јас незнам да го употребувам :^)
     
  3. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    [​IMG]
    Моментално овој. 155 денари во Мигрос, Струга. Багатела бе. ]:)
     
  4. Chocoholic

    Chocoholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    747
    Допаѓања:
    987
    Дали во Македонија ги има производите на Schwarzkopf од линијата Got2be?
     
  5. sweettwist

    sweettwist Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2011
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    219
    Ме интересира дали некој користи спреј за волумен на косата , каде може да се најде таков и од која фирма.....
     
  6. gothchick

    gothchick Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.499
    Допаѓања:
    1.580
    [​IMG]
    Каде можам да го најдам во Скопје? Го барав во веро пред некое време го немаше и прашав, си викам ај може не сум го видела ама ми рекоа нема. Каде го има? Бидејќи видов некои од вас го користат. :)
     
  7. Buba-Mara

    Buba-Mara Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    61
    Ги има некој користено спрејовиве??Некако сите ми се слични па ако ги користи некој да ми казе дали се добри :) И тие за волумен дали даваат стварно волумен или нема врска?? :?:
     

    Прикачени фајлови:

  8. respect

    respect Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2011
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    12
    Го има и во Веро(незнам зошто ти рекле дека го нема) и во Тинекс.Го користам веќе 4 месеци и сум многу задоволна.Косата сега ми е сјајна и мека(а ми беше многу оштетена од фарбање) :emo:
     
    На gothchick му/ѝ се допаѓа ова.
  9. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    Да ја има во Јуник.
     
  10. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Го земав овој за 216 денари од Веро, во Јуник беше 225, и блазе си и на Мерлинка што го купила за 155 денари, не е фер, во Скопје не ограбуваат. :devil: Ќе ви кажам впечатоци по некое време. :)

    [​IMG]
     
  11. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    ^ Впечатоци од спрејов...
    Никаква промена не осеќам на косата.Ставам еднаш, ја расчешлувам косата и после уште еднаш ама тогаш не ја чешлам...

    Иста си е, па и мирисот не трае ич дури.Нареден ден се губи скроз. :worried:


    Инаку, имате во Тинекс сега, 2 спреја на Глис за 211 денари. :)
     
  12. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Маца, не сум го користела спрејовите Глис, ама не верувам да не се добри :!: Најверојатно црниот не е најсоодветен за твојата коса, имаш добар избор па ете кога ќе го потрошиш тој пробај ги другите, купи си 2 за 211 денари што викаш :)

    Мене фризерката ми го препорача овој на Ревлон, не знам по сликата дали е точно тој зошто има за волумен и за нега на косата и врвовите, ама вака изгледа и ми кажа дека бил многу добар, на другарка ми и прсна и убаво мириса, само што е 950 денари 500мл :)

    [​IMG]
     
    На lola-86 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Ова го користам одамна и за разлика од тогаш до сега косата многу ми е подобрена, уште малку и нема да ми биде потребна пегла :)
     
  14. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.713
    Допаѓања:
    150.526
    Јас жолтиот на шварцкоф го користам,за долга коса,против расцветани врвови. Последен пат се шишав пред два месеци,сеуште немам расцветана и искината коса,може едно во 100 влакна да е такво и тоа зошто почесто ја пеглам периодов,а претходно се немав шишано 4-5 месеци,исто со овој спреј. Косата ми немаше изгубено ниту форма,ниту ми беше воопшто расцветана,само врвовите многу нормално беа суви (и тоа ги фати така после одмор) и ги освежив со ножици.
    Дали е до косата (а со оглед на тоа што имам здравствен проблем и екстремно сува и шуплива коса,не ќе е да е до неа),дали до спрејов или до нешто друго што користам,ама ете...
    Немам некоја природно мека коса,ама со спрејов супер е,најважно ми е што е здрава и можам да ја носам долга,а не до уши расцветана и искината.
     
  15. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Косата ми е оштетена на врвовите, не знам зошто не би бил соодветен спрејов... Ај тоа, ама бар мирисот да трае, а не за 1 ден да се изгуби... :worried:

    Друг за оштетена коса е овој жолтиов така? :?:
     
  16. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    [​IMG]
    Јас овој го користам и сум презадоволна. Сакам некој друг спреј од Глис да земам, препорака? Жолтиот?
    И ова дали знае некој за што е?
    [​IMG]
     
  17. TheScarletDandelion

    TheScarletDandelion Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    248
    Gi imam koristeno skoro site spejovi od Avon vklucuvajki gi i onie od makadamija i aloe,cresov list i zelen limon i vrbinka i sum prezadovolna osobeno od toj od zelen limon i vrbinka..go stavam i na vlazna i na suva kosa,koga go stavam na vlazna kosa ne stavam mnogu,taka i dava na mojata kosa pogolem volumen i poveke ja vitka,a dokolku stavam na suva kosa go koristam kako zamena za lak za kosa...
    Spejot od cresov list isto od Avon go koristam na vlazna kosa i navistina ja pravi pomeka i posveza vo tekot na denot... i dvata ubavo mirisaat ... :D
     
  18. HeelsLover

    HeelsLover Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2011
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    655
    Пол:
    Женски
    И јас го користам овај спреј . многу е ефикасен и квалитетен :)
     
  19. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Знае ли некој каде може да ги најдам другите производи од Глис? Ги имам видено само шампонот, регенераторот, маска и спреј. А има уште неколку други работи и не знам дали ги има некаде.

    [​IMG]
    [​IMG]

    И од жолтите исто...
     
  20. CrystalNoir

    CrystalNoir Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    92
    Црниот спреј на Gliss не ми се допадна баш,како вода е и мирисот воопшто не се задржува и косата многу бргу ми ја мрси,негледам ништо посебно во тој спреј. :^)
    [​IMG]
    Додека спрејот на Shauma тој од кокос ми е одличен,не ми ја мрси косата и мирисот се задржува се додека не се измие косата,и не е како вода туку е густ и кремаст
    [​IMG]
    :clap:
     
    На kika13 му/ѝ се допаѓа ова.