Форумџика на годината 2020

Србија и Босна и Херцеговина под вода

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Lilit, 17 мај 2014.

 1. babyblond

  babyblond Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  1.537
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Само така да продолжиме. :!:
   
  На senza.parole, Someonespecial, Elennaa и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  34.885
  Тие не се должни да прават ништо, туку државата како и самата војска треба да биде подготвена за такви вонредни состојби. Тие глисери и јахти чинат богатства и се осигурани, и да човечки е во такви ситуации да се помогне, but we live in a cruel world.
   
  На imelda, Dream-Girl и Psihologue им се допаѓа ова.
 3. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.035
  Добро, сите го знаеме стандардот на Србите и нивната политичка состојба па и подземјето, затоа реков дека во центарот на Белград у тие популарните улички е ко да е се у најдобар ред, диско, кафица, мафица, а Обреновац незнам на колку километри е во близина, ама нема врска, ќе помогнат соседите, зашто они да си се секираат? :^)
   
 4. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.934
  Допаѓања:
  6.500
  Пол:
  Женски
  како не му е страм глупаци покварени што луѓе се бре овие што души носат :x катастрофа страмота
   
 5. babyblond

  babyblond Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  1.537
  Пол:
  Женски
  Зато Господ гледа и враќа,некои работи ни со пари не се купуваат.
  [​IMG]
  Еве по што тагуваат обичните смртници. Баш затоа што се осигурани треба да ги дадат. Сите знаеме колку балканските држави се „способни“ и „опремени“ сами да се справат со вакви елементарни непогоди.
   
  На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. babyblond

  babyblond Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  1.537
  Пол:
  Женски
  http://a1on.mk/wordpress/archives/331924 Еве и тие ќе мораат да го мрднат газот. :!:
   
 7. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.174
  Пол:
  Женски

  Јахтите им се побитни од животот, а истите им се минливо средство, кое нема цел живот да го поседуваат, а ниту пак кога ќе умрат.Богатства имаат, можат да донираат.Разбирам да има пари човек, ама да има премногу и да не знае што да прави со истите, кои им се вишок, не разбирам.
   
  На babyblond му/ѝ се допаѓа ова.
 8. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.934
  Допаѓања:
  6.500
  Пол:
  Женски
  Summerlover па ние уште помалку сме должни па правиме нешто така?
  како размислуваш значи секоја чест, војската нека се справува и крај така?да ова како да е едно село или едно градче па војската све ќе среди,не гедаш дека неможат да престигнат од луѓе да спасват и да ги носат на сигурно а каде е тука носењето на кревиња храна облека душеци и све све каде може сето ова само војската да го престигни?луѓе се пријавија доброволци да помогнат од државите стига помош и пак неможат да престигнат а не сами тие, дека настрана ни е га**т на топло си седиме дома и си штракаме на нет па сега ќе паметуваме тука,тие што имат пари и услови треба први да помогнат посебно дека се нивни сограњани |( ....
   
 9. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  34.885
  На кој богат парите му се вишок? И купуваат и прават се што сакаат и можат, така да очигледно знаат што да прават со парите. Општо земено, тие гледаат и се грижат за своето богатство, и нивно е правото што ќе прават со истото. Никој не може да ги принуди да донираат.
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.174
  Пол:
  Женски
  Тоа да, но вишок му се кога ќе ги троши на сосем непотребни работи за него, а знае и самиот туку така дека ги расфрла.Скоро секому му е јасно тоа.Нормално дека никој не може да ги принуди, но нивната постапка не е во ред, кога некои страдаат, во овој случај, можат комотно да помогнат некому, ама чувството да имаат се повеќе и повеќе, не им дозволува да донираат, а не дека не можат, кога веќе можат да ги расфрлаат парите, можат истите да ги донираат.
   
  На babyblond и rainlover им се допаѓа ова.
 11. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  623
  Точно никој не може да ги принуди, ама постои и нешто, нешто што се вика ЧОВЕЧНОСТ :!:

  Јас донирав на бројот, ќе подготвам нешто за акцијата на Црвен Крст во нашиот град.
   
  На babyblond и Butterfly-Girl им се допаѓа ова.
 12. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  34.885
  И сега пак во пет збора истото кажано, едноставно не се правете на џм тие работи како да не ги разбирате, па не било во ред, па се расфрлаат, па треба да донираат. Нивни пари, нивно право. Не се криви што се богати, по кој автоматизам треба да донираат? Дали ќе донираат или не, зависи од нивниот морален карактер, а не од тоа колку им е длабок џебот.
   
  На sweet-star и mims-89 им се допаѓа ова.
 13. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.174
  Пол:
  Женски

  Зарем ги броиш зборовите? :^) Лично не се правам како да не разбирам, мене непоимливо ми е, затоа што има такви луѓе.Секако дека нивно право.Види не ги натерав со сила, си кажувам што мислам дека треба.Што толку се изнервира мор? Сосем нормално е да имаш и да помогнеш некому, не е за чудење.
   
 14. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  34.885
  Не сум се ништо изнервирала мор. И мене не ми е за чудење што не го разбирате начинот на кој функционираат богатите, а и јас само си кажувам тоа што го мислам.
   
 15. babyblond

  babyblond Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  1.537
  Пол:
  Женски
  Кој сака да отпатува на поплавените места во Босна и Србија и да помогни при евакуацијата еве информации
  [​IMG] :nod:

  Се уште помошта на стигнала на некои делови:
  [​IMG] :sweat:

  Совесни граѓани волни да помогнат:
  [​IMG] :clap:

  И секако поголеми ѓубриња од богаташите со глисерите оние кои печалат врз туѓата мака: :^) :punch:
  [​IMG] :^)

  И ние останатите кои колку можеме помагаме:
  [​IMG]
   
 16. kristince51

  kristince51 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  787
  Допаѓања:
  1.019
  САВА СЕ ДИГНА НАД 8 МЕТРИ -ЗАГРОЗЕН И БЕЛГРАД!
  http://mkd-news.com/sava-se-digna-nad-8 ... i-belgrad/
  Леле се надевам дека ова нема да се случи веке доста беше, нека им е Господ на помош како и на сите нас, жал ми е што кај нас нема ништо за донации ама затоа утре ке донирам преку мобилен, не се карајте за глупости не дај Боже со природните катастрофи нема играчка или начин да се спречат за жал па незнам кој град да е и каков да е можат само со добра изградба и правилна инфраструктура да ги ублажат последиците, донирајте луге и молете се за лугето да се живи и здрави сега тоа е најбитно :(
   
 17. babyblond

  babyblond Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  1.537
  Пол:
  Женски
  Убаво што ќе донираш преку мобилен, еве каде се може да се донира и што е препорачливо да се донира. :)
  http://www.femina.mk/out/?id=bee577dbda ... ja-i-bosna
   
 18. Savanah

  Savanah Активен член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2013
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  5
  Кој е во можност нека донира
   

  Прикачени фајлови:

  • image.jpg
   image.jpg
   Големина на фајлот:
   77,3 KB
   Прегледи:
   113
 19. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.934
  Допаѓања:
  6.500
  Пол:
  Женски
 20. babyblond

  babyblond Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  1.537
  Пол:
  Женски
  Не треба молење, треба акција! Треба да се евакуираат луѓево кај нас или во Романија или Унгарија. :!:
  Сето е ова масло на американците, оти Србите се другарчиња со Русија, сето ова е за инает на Путин.