1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Среќни ли сте?

Дискусија во 'Психологија' започната од chipo, 7 октомври 2011.

?

Среќни ли сте?

  1. Половично

    150 глас(а)
    15,4%
  2. Сум

    255 глас(а)
    26,1%
  3. Не сум

    158 глас(а)
    16,2%
  4. Можам да бидам и посреќна/ен

    287 глас(а)
    29,4%
  5. Што беше тоа среќа?

    127 глас(а)
    13,0%
  1. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
    срекна сум,колку толку сум :)
     
  2. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    Можеби. Можеби и не.
    Ни самата не знам.

    Понекогаш се чувствувам навистина среќно, но понекогаш воопшто не.
    На моменти мислам дека конечно се’ е како што треба, дека сум среќна, а на моменти ми се чини дека цел свет ми се руши под нозе.

    Така да, се согласувам со Џули т.е. мислам дека сум релативно среќна... И бестоа се’ во животов е релативно.
     
    На julie77 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Emma.Sun

    Emma.Sun Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    62
    Прочитав еднаш не ми текннува каде... Нема Среќен Живот има само среќни денови .. !!
    И потполно се согласувам со тоа.. 8)
    Ако се мисли да моменталната состојба денешниов ден дали сум среќна .. па може да се рече .. не скокам од радост али задоволна сум ! :rofl:
     
    На danika му/ѝ се допаѓа ова.
  4. ancetupance

    ancetupance Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2011
    Пораки:
    239
    Допаѓања:
    164
    Зашто не можам да бидам среќна?????? Зашто мора да биде едноставно кога може да се искомплицира????
     
  5. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    НЕ СУМ!

    Животот треба да ми се смени за едно 70% па да речам дека сум.
    Но тоа е.Силно се борам и не се откажувам додека можам.А до кога ќе можам не знам.. :^)
     
  6. Lola-M

    Lola-M Популарен член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2011
    Пораки:
    416
    Допаѓања:
    536
    Дали имаш топол дом?Дали си сита?Дали помислуваш некогаш на милиони луге на планетава кои ги немаат ни основните потреби?
    Среќата е релативна работа, а човечката алчност е страшна работа!
    Не дека мене ми цветаат ружи во животов, ама со годините научив да се радувам на мали нешта и да бидам среќна и со малку.Имам чубство дека ако си казам дека не сум срекна, си кобам на сопствената судбина или животен тек, како сакате!
     
    На eci.sk му/ѝ се допаѓа ова.
  7. gothchick

    gothchick Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.478
    Допаѓања:
    1.569
    Можам да кажам дека 70% сум среќна, најмногу заради некои мали нешта. Другите 30 можеби никогаш и нема да можам да ги променам, се останува понатаму животот каков ќе ми биде. Сепак немам нешто доволно години за да кажам дали сум среќна за целиов живот, но моментално сум. Го имам она што ми е неопходно за животов (бар за мене) љубов (било каква) и средства бар да не гладувам.
     
  8. stylishh

    stylishh Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2011
    Пораки:
    425
    Допаѓања:
    619
    Пол:
    Женски
    ДА, сум среќна здрава жива сум фала му на Бог за тоа ,ги имам моите најблиски кои се тука секогаш кога и да ми е потребно нешто, иако немам "делумно" кажано покрив (свој) над глава, и имам повеќе проблеми кои што треба да се решат ,јас секогаш се заблагодарувам на Господ за овие работи што ги имам,секој ден имам потешкотии ,а кој ги нема?,треба да се бориме, не да ги газиме луѓето :!: ама да не дозволиме и да не газат,затоа што некои луѓе ,едноставно пробуваат да не отргнат од среќата,и неможе секој ден да е среќен ,нормално има и денови кога има потешкотии, но затоа ги имаме среќните денови или периоди и пак сето тоа зависи од поединецот од личноста, кој какви потреби има,некои луѓе се задоволуваат со малце некои не, кога ке се сетиме дека некој нема ни основни средства за живот ,како виода,се сетив на еден филм што го гледав пред некое време со девојката од сомалија ,кога штедеше на водата и и се чудеа околу неа зошто штеди,покрај толку неухранетост во некои земји ,а пак во други се фрла тони храна, затоа да среќна сум и пак ке речам фала му на БОГ
     
  9. yellowflower

    yellowflower Активен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    2
    ДАаа!! :rofl: Секогаш кога ќе ми се случи нешто лошо си викам така требало да биде и се радувам на ситници,ситници ама ме прават среќна.Ако не се радуваме на малите работи,чекајќи ги големите-ќе заборавиме да се радуваме :P
     
    На rebellious.glory му/ѝ се допаѓа ова.
  10. anastasija85

    anastasija85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    1.027
    многу сум среќна на секоја ситница од мојот живот :D
     
  11. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    се радувам на мали работи, се радувам на се што ме радува :lol: но сега после излегување не се радувам на ништо туку напротив ги жалам
    курвите што се обидуваат да растурат врска
     
  12. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.105
    Не можам да се нарадувам...на вол стрит ги кршат од ќотек,ние на Филе му праќаме романтични писма и садиме дрва,секој ден се соочувам со нелуѓе,интрига и злосторство од страсти и како капак,дома ми го изгубиле далечинското,цела недела вртам преку ресиверот од 3ка до 404 рачно...Е не сум бе!
     
    На stilas7 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. PussyHunter

    PussyHunter Нов член

    Се зачлени на:
    15 август 2011
    Пораки:
    636
    Допаѓања:
    723
    Генерално не сум среќен (најреално кажано), ама ја барам среќата секој ден и мислам дека ја наоѓам во доволни количества за да го преживеам денот и да можам и наредниот ден да се разбудам и да продолжам. :) Целосна среќа ќе имам кога ќе знам дека сум постигнал се она што сум планирал или замислувал. Знам дека никогаш нема да имам све или како што сум планирал, ама бар неколку работи си ги имам зацртано: наоѓање на доброплатено работно место, финансиско осамостојување, сопствена кола, стан/куќа (куќа “попреферабилно“) итн. :D Не дека сум материјалист, али the more cash you have the more pleasures and enjoyments and freedom in life. :) Се во свое време, полека ама сигурно орбитирам во тој правец. Не ме ни чуди што 90% од богаташите на Форбс листата се типчиња и старчиња во свои 50-ти и 60-ти, а некои навлегле и во 70-тите години. Едноставно, треба време за да создадеш богатство! :) Токму тоа ми дава волја и ентузијазам дека ќе биде како што сум планирал. Само време треба, а го имам целото време на светот на располагање. Ќе го искористам за реализација на планираното! :)

    П.С. Нема среќен живот, има само среќни моменти! Да сумираме најубаво и најреално... :D
     
  14. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Утрово, да, среќна сум.После екстра стресните и напорни четврток и петок, што едвај ги преживеав без да ме дрмне некој паник атак, вчера вечерта беше супер.Не се одморив, ама уживав и дефинитивно треба да го повторам тоа идниот петок.А да, сакав да кажам и дека ситниците го прават животот убав и ме прават среќна.Само ситниците...
     
  15. Justice.Girl

    Justice.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    212
    Пол:
    Женски
    Па... незнам... можеби... делумно :?: :|
     
  16. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    Моментално да! :)
     
  17. Unica

    Unica Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2010
    Пораки:
    536
    Допаѓања:
    603
    Да ! Фамилијата ми е здрава и жива , имам прекрасни пријатели и успеав во една од работите која сум ја посакувала секогаш , да заминам од Македонија. Едноставно никогаш не сум видела иднина за мене дома , за жал. Е сега во љубовта не ми цветаат зумбули но се надевам дека и тоа ќе се среди. :)
     
  18. Karol.Ina

    Karol.Ina Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    263
    Допаѓања:
    73
    не.. Јас не сум среќна..
     
  19. anneyy

    anneyy Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    1.421
    Не сум!
     
  20. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски
    Не сум среќна :^)