1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Среќни ли сте?

Дискусија во 'Психологија' започната од chipo, 7 октомври 2011.

?

Среќни ли сте?

  1. Половично

    150 глас(а)
    15,4%
  2. Сум

    255 глас(а)
    26,1%
  3. Не сум

    158 глас(а)
    16,2%
  4. Можам да бидам и посреќна/ен

    287 глас(а)
    29,4%
  5. Што беше тоа среќа?

    127 глас(а)
    13,0%
  1. Covece

    Covece Активен член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Па делумно сум среќна, барем се трудам но сепак ми недостасуваат некои работи... :^)
     
  2. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Секогаш недостасуваат некои работи за да бидеш потполно среќен...
    Сум среќна, но нешто како да недостасува...
     
  3. Nika666

    Nika666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    217
    Среќна сум, секој ден сум опкружена со моите најбитни личности, жива сум и здрава сум-е тоа ми е доволно да сум среќна! Во љубов не ми цветаат ружи ама менливо е тоа :)
     
  4. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    Среќна сум. Секој мој молекул е љубов, чувствувам мир. Среќата е неизбежна. :)
     
  5. Podarok

    Podarok Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    76
    НЕ :@
     
    На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Gluvcee

    Gluvcee Нов член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2011
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    27
  7. senjorita-v

    senjorita-v Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    1.509
    Допаѓања:
    8.331
    Пол:
    Женски
  8. aprokovic

    aprokovic Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2010
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    45
  9. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    СЕКОГАШ тежнеам кон подобро.
    Но, дури да се здобијам со тоа ПОДОБРО, задоволна сум од она што го имам и можам да кажам ДА, среќна сум.
     
    На maca99, mamita и Serafima им се допаѓа ова.
  10. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.314
    можам со чиста совест да кажам да. А и зошто би кажала не? Имам татко кој ме сака и подржува во животот кој ме сослушува и е тука секогаш за мене. Имам мажуле кое неизмерно ме сака, знае да ми го направи секој ден посебен, имам работа која каква таква ме исполнува и релаксира и отргнува од секојдневните рутини. Да бидам среќна ми треба малку таков човек сум јас и една насмевка може да ме направи среќна. Последниве 2 години можам да кажам дека животот ми оди во нагорна линија сето она што го сакам и умеам да го добијам, се будам среќна и исполнета.... Ова го кажувам до денес, утре е нов ден и носи нов предизвик. Меѓутоа го живеам секој ден како да е последен а среќата е минлива работа ако незнаеш да ја задржиш ;)
     
  11. Special.Someone

    Special.Someone Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    635
    се додека го гледам се додека е покрај мене и се додека ми намигнува со убавите сини очи среќна сум :)
     
  12. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Претпочитам да бидам задоволна од самата себе. Среќата, како и тагата се минливи и менливи периоди. Со самото тоа што ќе бидам задоволна од самата себе, тоа ќе ми биде како некоја светла точка во тажните мигови, а освен тоа, задоволството (не секогаш), знае да води и кон среќа.

    Никој не може постојано да биде среќен, па да биде возбуден и да чуствува некоја си весела трема, ниту пак тажен и задлабочен цело време. Ниту пак тие периоди да се менуваат наизменично, освен ако немаш манијакална депресија де.
     
  13. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.545
    Допаѓања:
    6.311
    Не. Барем не во моментов. А знам дека само една мала работа може да ми ја врати целата среќа, ама таа мала работа знам дека нема да се случи. Чудно е како баш некои такви мали работи можат да бидат всушност толку големи.. па дури и да ти ја расипуваат среќата. Иако се учам да не зависам од некои личности, па тие да бидат мојата среќа ама некако не успевам во тоа.
    Сакам да бидам среќа со самиот факт дека живеам, имам неколку блиски другарки, го имам вујко ми, боксот.. Ама едноставно не е тоа доволно,кога една работа ти го расипува сето тоа, а не треба.
     
  14. Daddy.girl

    Daddy.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    81
    НЕ, НЕ и НЕ, за жал...! Не зборам дека не сум среќна затоа што бившиот не ме сака, туку за вистинска несреќа! Совет до феминките кои мислат целиот свет им е срушен доколку несреќно се заљубени:
    да, тешко е тоа, ама верувајте има мнооогу полоши и потешки работи. А мора да се издржат... тоа е. Треба време, I hope...
     
  15. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    ..половично.
    Што се однесува до мојот напредок, моите лични достигнувања, задоволството од самата себе, да, на високо ниво се. И ме прават неизмерно среќна, затоа што секојпат кога ќе ми сетам на нив, сфаќам уште колку всушност можам да направам..

    Но, фалат уште некои работи..
    Не се стремам кон совршенство, но тие работи се од клучно значење за мојата, а богами и за нејзината среќа.
    Понекогаш ми го одземаат здивот, влажнат очите и крадат насмевките, а кога ќе размислам, не треба многу за да се средат.. Само еден конечен крај, на нешто што веќе нема смисла.

    Тогаш, ќе бидам среќна, ќе биде среќна. И тоа е најважно..
     
  16. RiRii

    RiRii Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2011
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Не што е тоа среќа
    Зборам за работи кои што ме направиле несречни а не за она што ништо не ми недостасува..
     
    На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
  17. unlucky

    unlucky Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2010
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    79
    нели среќата е во малите нешта... ама јас.. можам да кажам дека сум само задоволна..
    кога градам нешто во животот нешто друго ќе ми се руши.. секогаш е така.. иако луѓето околу мене секогаш ме доживуваат како среќна и радосна личност, неможам да кажам дека сум среќна бидејки би лажела..
     
    На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Butterfly15

    Butterfly15 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.145
    Допаѓања:
    2.620
    Сега да, па ќе видиме до кога. :rofl:
     
  19. MysteriousG

    MysteriousG Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2011
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    28
    Моментално не :(
     
  20. LaDyDoLl

    LaDyDoLl Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    4.224
    Допаѓања:
    30.318
    Пол:
    Женски
    Зависи од ситуација
    Моментално да.... се надевам подолго овојпат