1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стари зборови-со ново значење

Дискусија во 'Насмевка' започната од maca99, 13 април 2011.

 1. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.688
  Огледало – најважната справа во теретана.

  Happy Hour – ситуација кога се будите еден час пред алармот и сфаќате дека имате уште толку за спиење.

  Емајлиран – затрупан со електронска пошта.

  Марихуана – треба која може да предизвика значително поголема среќа од детелинка со четири листа.

  Пиперка – оној дел од полнета пиперка кој најчесто не се јаде.

  Крај на светот – настан кој сега веќе традиционално се одржува на секои 3-4 години.

  Клаустрофобија – страв од затворени простории. Си тргнал накај кафана и страв ти е да не е затворена.

  Длабока пенетрација – кога снегот и покрај чизмите и двата пара чорапи успева да ти ги намокри нозете.

  Хипнотизер – баба која ги загледува децата во автобус и се обидува со очи да им каже дека треба да и го отстапат местото.

  Роденден – собирање годишни залихи на дезодоранси и гелови за туширање.

  Вештачка интелигенција – плавуша која се фарба црна.

  Оптимизам – кога ќе тргнеш на пазар со два кондоми во џеб. Никогаш не се знае што те чека...
   
  На Lolo5, s.a.-95, Papillon.Papi и 11 други им се допаѓа ова.
 2. Lady.Rose

  Lady.Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  51
  хахахахахахаххахахаххахахах ее баш ме насмеа ова :D
   
  На DeDee му/ѝ се допаѓа ова.
 3. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.472
  Допаѓања:
  870
  хахахахаххахаха тоа за кафаната и за марихуаната ми беа нај смешни хахахха :lol: :lol: :lol:
   
 4. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  Добри се сите :D
   
 5. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
  За бабата се изнасмеав :rofl:
   
 6. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.609
  Допаѓања:
  4.380
  Пол:
  Женски
  Длабока пенетрација – кога снегот и покрај чизмите и двата пара чорапи успева да ти ги намокри нозете.

  хахахахах
   
 7. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.739
  Допаѓања:
  54.557
  Пол:
  Женски
  За тоа со бабата сизнасмејв! ахахах :P :rofl:
   
 8. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.174
  Допаѓања:
  28.345
  Пол:
  Женски
  Плавушата е врв. :rofl: :rofl:
   
 9. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.529
  Допаѓања:
  4.178
  Пол:
  Женски
  Хипнотизер – баба која ги загледува децата во автобус и се обидува со очи да им каже дека треба да и го отстапат местото.

  :lol: :lol:
   
 10. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.707
  Пол:
  Женски
  Ова за хипнотизер ми е најјако. Хахаа :D:D:D
  Шо да праи кутрата, кога не им текнува да и’ отстапат место.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.