1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стдирање и работа - изводлива варијанта или сепак не?

Дискусија во 'Канта' започната од christinnn, 25 јуни 2018.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. christinnn

  christinnn Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  2.283
  Допаѓања:
  18.526
  Пол:
  Женски
  Не најдов никаде ваква тема, ако веќе постои нека оди канта слободно :D

  Ме интересира дали доколку студираш на релативно напорен факултет, останува време да заработиш нешто на страна?

  Од моја гледна точка, а верувам и на повеќето доселени од најразлични делови на нашата државичка и преселени во Скопје да учат, им е доста зафркнато со пари. Кирии, сметки, испити, а состојбата и повеќе од мизерна, па не се стига. Гледам и по мене, за некој месец се се селам и јас Скопје, али душа ме боли за тоа колку пари ќе им летаат на моите месечно. Здравје боже од следната година планирам да работам странство, па некако со заработените пари да ги покријам студиите, али ме интересира оваа година дали би успеала и да работам и да учам? Изводливо е? Се наоѓа ли работа со скратено работно време или само во викенди? Баш ме интересира.

  Ајде да размениме мислења.:lol:
   
 2. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  7.088
  Допаѓања:
  29.852
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.