Стилисти

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Таа Сум, 27 јануари 2018.

 1. Таа Сум

  Таа Сум Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2016
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  612
  Пол:
  Женски
  Правило на играта: Поставувајте слики како би го облекле членот што коментирал пред вас т.е. каква облека би избрале за него.
  Почнете од мене. :D
   
 2. snowflake5

  snowflake5 Активен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2018
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  88
  Пол:
  Женски
  Хмм...
   

  Прикачени фајлови:

 3. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  2.431
  Допаѓања:
  3.066
  Последна измена: 29 јануари 2018
  На snowflake5 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.459
  Пол:
  Женски
  Настана застој, па не знам @daylight дали е машко или женско...хахаха..
   
  На carangigia и daylight им се допаѓа ова.
 5. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.612
  Допаѓања:
  48.931
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека е машко. :D
   
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.048
  Допаѓања:
  160.510
  Пол:
  Женски
  Јас сум сигурна што е. :D
  @daylight вака нешто... :?:

  [​IMG]
   
  На Gosh му/ѝ се допаѓа ова.
 7. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.459
  Пол:
  Женски
  На carangigia и EraBon им се допаѓа ова.
 8. EraBon

  EraBon Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2017
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  587
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 9. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.459
  Пол:
  Женски
  На EraBon му/ѝ се допаѓа ова.
 10. EraBon

  EraBon Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2017
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  587
  На BabyStyle и baba Rada им се допаѓа ова.
 11. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  635
  Допаѓања:
  1.043
  Пол:
  Женски

  Прикачени фајлови:

  • stylish.jpg
   stylish.jpg
   Големина на фајлот:
   45,8 KB
   Прегледи:
   7
  На EraBon му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  2.461
  Допаѓања:
  22.012
  На aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 13. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.985
  Допаѓања:
  24.351
  Пол:
  Женски
 14. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.629
  Допаѓања:
  108.295
 15. EraBon

  EraBon Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2017
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  587
 16. ToksycznaReakcja

  ToksycznaReakcja Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2016
  Пораки:
  378
  Допаѓања:
  1.457
 17. Mrs.Brain

  Mrs.Brain Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2017
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  3.621
  Пол:
  Женски
  На ToksycznaReakcja му/ѝ се допаѓа ова.
 18. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.681
  Допаѓања:
  14.385
  Пол:
  Женски
  На Mrs.Brain му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Кена Рис

  Кена Рис Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2017
  Пораки:
  512
  Допаѓања:
  2.348
  Пол:
  Женски
 20. Elena-123

  Elena-123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2013
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  301
  На Кена Рис му/ѝ се допаѓа ова.