Стилот и модата во ТВ сериите

Дискусија во 'Слики' започната од Hipster, 17 декември 2014.

 1. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.391
  Пол:
  Женски
  Морам пост под пост, за да го комплетерам мислењето.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

  Нешто групно
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Lovely му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.056
  Пол:
  Женски
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] The B**** from Don't trust the B**** from Apartment 23 is so fashionable. Само таа може да носи такви комбинации. Штета што неможам да наjдам повеке слики.
   
  На the.vampire.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. agios

  agios Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2014
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  482
  Комбинациите на Zooey Deschanel во серијата New girl која се емитува на Fox life ми се фаворит. Било какво парче облека да носи му дава живот и харизма. Најчесто се работи за пристојни „учителски“ комбинации на џемперчиња со фустани или здолништа со интересен дизајн, разиграни бои, точки.
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На Lovely и the.vampire.girl им се допаѓа ова.
 4. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  543
  За стиловите во сериите, никој не може да ги замени Серена и Блер. Толко одмерени комбинации, никогаш пренатрупани, милина за очи. Сепак на Серена комбинациите ми се поубави затоа што се покежуал и „носливи„
  Иако според мене не треба да се изостави ни Џени
  Се согласувам со некој погоре, Колои од don't trust the b in apartment 23 има прекрасеен стил :inlove:
  Цело време зборуваме само за жени и никој не ја спомнал бонбоната со наајсекси стил на екраните Chuck Bass :l:
   
  На MiloMalo му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Babushka

  Babushka Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2011
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  3.911
  Случајно го најдов сајтов http://wornontv.net/
  Може да се пребарува облека што е носена во некоја серија, и дури дава информации каде може да се купи облеката. Додуша се се тоа некои американски сајтови, но интересно е да се види колку чиниат оригиналите...