1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стилот на Јелена Карлеуша

Дискусија во 'Слики' започната од mime87, 17 април 2015.

  1. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    @Sfera toplo ti preporacuvam da go izgledas videoto so nejzinite top 100 kombinaci,pa ke razberis dali ima nejzini noslivi i ne noslivi kombinaci...Za mene za tebe i ostanatite posiroko polesno ni e da komentirame deka ne se noslivi oti nemozime da si gi dozvolime normalno,a onie kombinacii kade sto gi nosi taja za na scena so kratki farmerki crop top i slicno takvi raboticki mozime da si dozvolime ama za nes ne se noslivi normalno.
    Tuka ne e temata dali nejzinite kombincii mozi obicna devojka da gi nosi tuku se komentira isklucivo nejziniot stil...
    I neznam kako ne gledate deka pola od poveke kombinacii koi gi vadi mu se slikani vo nejzinata kuka, specijalno kombinira sam za da se slika i toa da go izvadi na net,ne treba da si pravite filmoj so sekoja kombiacija zenata deka izlegva na ulica sto e i poveke od smesno...
    Ako imate gledano sliki od nea i nejzinot semejstvo sekade si e pristojno oblecena,i onamu kade sto ima doza na provokacija e toa so vkus...A za dezurstva na temite podobro da ne komentirame oki :* 13ebe7b5fae0ace2ab8e635ce13ff390.jpg
     
    На Acka22, elisabeta, marijaz и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.338
    Допаѓања:
    316.825
    Пол:
    Женски
    Безвезе ми е да ставам туги слики од фб на една девојка без нејзина согласност.Инаку би ти покажала дека и те како носат чизми до колена и над и тоа оние со врвки целите,па корсети па искинати фармерки :D
     
    На elisabeta и bubamara12345 им се допаѓа ова.
  3. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.688
    Допаѓања:
    322.244
    Непотребно се коментира.
    За вкусовите неможе да се дискутира.
    На некого ако му е убава и секси и дотерана, на некого тоа е бљувотина.

    Но штом сум тука, сакам да дадам свое мислење, не точно за неа, но еве неа ке ја земам за пример
    ..ако си жена, мајка, сопруга...не изигравај тинејџерка...имаш керки...биди ДАМА...остави на девојки од 17-18 години да се облакаат спрема нивните години !

    Да Ве прашам сите , како би се чувствувале ако Вашата мајка се разголува вака ?
    Па макар и Карлеуша да е...
     
    На НаталиЛили му/ѝ се допаѓа ова.
  4. bubamara12345

    bubamara12345 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2014
    Пораки:
    413
    Допаѓања:
    610
    Што ако е мајка? Треба да се затвори дома и само да пере , пегла, готви и да плете чорапи за девојчињата. Бог да чува.
    И се можи на Јелана и што сега? Што и да облече и стои, верувам и на 50-60 години стилот ке си го зачува. А, љубоморни души има колку сакаш.
     
    На elisabeta му/ѝ се допаѓа ова.
  5. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.688
    Допаѓања:
    322.244
    На што да бидеме љубоморни, незнам.
    Полека малку, навикни се, ова е Форум И НЕ Е НЕЧИЈА СВОИНА за да сите мораме да мислиме исто.
    Каде се спомна дека треба да пере и да пегла ?
    И се може, си прави, и никој не и се меша.
    Ова се дискусии.
    Секој си има право на свое мислење.
    Ако не е така, форумов нема да постои
    А ако си расположена за кавгање, нема проблем.
     
  6. bubamara12345

    bubamara12345 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2014
    Пораки:
    413
    Допаѓања:
    610
    Јас ти забранив да пишуваш на Фемина?
    Јас само ти реплицирав на твоето мислење, што е чудно??? Јас не ти успорив никакво право;)
    По ова што си го пишала, ние, поточно јас во случајов не смееме да ти реплицираме. А, ако ти реплицираме, тогаш се караме:(
     
  7. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.688
    Допаѓања:
    322.244
    Не се вика УСПОРИВ туку ОСПОРИВ.
    Ц,ц,ц ...децава денешни
     
  8. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    @referentka Па и не мора бабинските размислувања да се наметнуват и во оваја тема..
    Жената се занимава со шоу бизнис што не ви е тука јасно?Нормално дека треба да изгледа совршено,секси провокативо,тоа е нормално за овај бизнис со кој се занимава таја а и има жената што да покажи...
    Колку само глупи и заостаната споредби давате,незнам што не ви е нормално тука,и што сте се запнале за тоа мајка е мајка е,и што ако е мајка што има врска тоа со нејзината работа?По тренерки и ролки и xxxxl маици и пантолони треба да шета за вас за таја да изгледа примерно?боже сачувај... Семејството е една работа професионалниот живот друга што не ви е јасно...
    Секоја втора жена сега има кариера и се стреми кон тоа да биди успешна во нејзината бранша,и секоја 2ра сега е разголена од младо до старо ако некоја сака така да изгледа супер што ми е гајле,а да правиме споредби со Јелена и некоја жена која не се занимава со нејзината професија и не го живее нејзиниот стил на живот,па мало морген што има тука логика...Фала многу пријатно...
     
    На Glasna, Sky-butterfly, marijaz и 2 други им се допаѓа ова.
  9. mackica1

    mackica1 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    1.721
    Пол:
    Женски
    ^ A со кој бизнис се занимава па да е нормално? Koлку што знам пејачка е од тие третокласните, за пеење треба цицките да ги извадиш или да правиш добри песни и да имаш глас? И зошто мислиш дека треба да се разголиш за да изгледаш атрактивно? Некој и со ролка и со тренерка може да има сексипил и да изгледа попривлечно од некоја невкусно облечена со минич и корсет. Денес се соблакало од младо до старо и шо треба тоа да значи дека по дифолт треба да е секси?

    Има ок комбинации, нормално кога сите стилови на себе ќе ги испроба нешто ќе потрефи да е добро али углавном невкусно, во турбофолк стил...
     
    На mode-kristina, НаталиЛили, Hipica и 3 други им се допаѓа ова.
  10. mirandaa

    mirandaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 септември 2013
    Пораки:
    1.333
    Допаѓања:
    24.750
    Пол:
    Женски
    Nemam nikakvo posebno mislenje za zenava,a i ne ja ni sledam po socijalnive mrezi.Temava se odnesuva isklucivo na nejziniot stil,pa ke kazam deka navistina ima da kazam ubav stil na oblekuvanje,no ne sve sto oblekla mi se svigalo.Od toa sto sum go videla,onamu kade sto imalo preterizam,primer mnogu razgoleno ili pak premnogu natrupani parcinja obleka na nea,ne mi se dopagalo voopsto.No vakvite nejzini kombinacii mn.mi se dopagaat i rado bi gi nosela i jas.
    Screenshot_2015-04-23-09-57-06_1.jpg Screenshot_2015-04-23-09-56-36_1.jpg Screenshot_2015-04-23-09-54-43_1.jpg Screenshot_2015-04-23-09-54-23_1.jpg Screenshot_2015-04-23-09-53-41_1.jpg
    Prezgodna e,visoka i mnogu ubavo i stoi sve,no ne mi se dopaga toa sto ima mnogu plastika na nea(silikonski gradi,usni,zadnica.. ).

    I sve sto e nadvor od nejziniot stil na oblekuvanje(pr.nacinot na ziveenje,dali e pametna ili glupa i sl.) ne bi da go komentiram,a i nema potreba ,temava e isklucivo za stilot.
     
    На Acka22, marama, Sky-butterfly и 6 други им се допаѓа ова.
  11. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    @mackica1 Да се надеваме дека имаш слушнато за шоу бизнис а?|( е со тој бизнис се занимава жената...
    И според мое мислење нејзиниот работа ја бара таја ПРОВОКАТИВНОСТ И ЕКСТРАВАГАНТНОСТ,и да се издразам како тебе да за да имаш ваква кариера не треба да ги вадиш само цицките да,ама колку што знам Карлеуша има кариера од 20 години и има големи хитови.Овде барем зборуваме за некој што направил нешто во животот,а сега секоја втора сељачица која ќе извади 1песна и кај нас и надвор е по слечена од Карлеуша,секоја 2ра што излегува во град е разголена и што сега ТОА Е ЛИЧЕН ИЗБОР,така да вашите споредби не држат вода воопшто,можите на вашата другарка ако ставила кратка маица или минич да му држите морални предавања ама за некој кој тоа му е дел од професијата не верувам...
     
    На marijaz му/ѝ се допаѓа ова.
  12. mackica1

    mackica1 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    1.721
    Пол:
    Женски
    ^ Јaс пак се надевам дека имаш слушнато за поимот дискусија и како таа се води на фин и културен начин без навреди од типот "глупи и заостанати ви се споредбиве", "бабински размислувања", " дали уопште знаеш шо е ова она"? мислам :^) девојко научи да дискутираш на пристоен начин па потоа можеби и некој ќе ти одговори.
     
    На Someonespecial и referentka им се допаѓа ова.
  13. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.538
    Зошто го сметаш бабинското размислување за навреда , тоа ти е менталитет , ако си бил мајка немој да се облекуваш како тинејџерка , абе ако имам топ тело ке си облеквам што сакам , ако имате ма**ња носете
     
  14. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    ^Sekoja diskusija treba da DRZI VODA i da e prepolna so argumenti za da se prodolzi a ne carsiski muabeti od tipot RAZGOLENA,CICKITE,MAJKA E, pa i mnogu klise mi se zatoa bye bye...:*
    Prodolzuvame so temata.....
     
    На Acka22, marijaz и elisabeta им се допаѓа ова.
  15. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.688
    Допаѓања:
    322.244
  16. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.338
    Допаѓања:
    316.825
    Пол:
    Женски
    Аее да не редиме само офф да ставам и некоја слика со нормална комбинација ;)
    image.jpg

    image.jpg

    image.jpg

    Еве и она знае по секојдневно да се носи :D
    И дај ставајте слики не си ги вадите очите
     
    На Acka22, elisabeta и marijaz им се допаѓа ова.
  17. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Алоооо, дојде време старлетите да ни зборат за еманципација!!!

    Шо ни е бе на нас?
     
    На referentka, Hipster и Sfera им се допаѓа ова.
  18. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.088
    Допаѓања:
    163.456
    Пол:
    Женски
    Mислам дека иако темата е во категорија Слики, дискусијата со различни мислења не значи офтопик... тука се подразбираат и негативни мислења, бидејќи ова не е фејсбук фан страна на дотичнава.
    Настрана тоа што ми е антипатична и вештачка (за квалитетот на музиката не ни станува збор), не ја следам нешто многу по социјалните мрежи, ама од она што сум видела по сајтови и во темава заклучокот ми е дека нема константен стил... Мислам, реси, Мики Маус, тексас од глава до пети и дамски стил како ова на пример?!
    За мој вкус премногу нападно и вулгарно, и не да не се за секојдневен стил комбинацииве туку повеќето би ги сместила на врв на листа у темана Што никогаш не би облекле.
    Речи су сувишне...

    [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]

    И да, сериозни ли сте со коментариве со нафрлање против секој што не му е по вкус една славна личност што ви е вам модно совршенство, дека не знаат да дискутираат, немаат аргументи и слично? До таму ли сме стигнати со прифаќање различни вкусови? 8-|
     
    На mode-kristina, whiteButterfly, referentka и 8 други им се допаѓа ова.
  19. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.306
    Пол:
    Женски
    Ќе испадне дека сите сме конзервативни и немаме појма од мода зашто не ги вадиме цицките надвор, а таа модна икона без влакна на јазикот.
    Океј е, има океј комбинации, ама сега да кажеме дека е инспирација и никој не и е до колена, е пресмешно. Посебно дека Ким Кардашиан, светски позната мултимилионерка со куп стилисти и го краде стилот.
     
    На referentka, Minnie 1, marama и 6 други им се допаѓа ова.
  20. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.029
    Допаѓања:
    26.540
    Де ставите си го прстот на глава и запрашајте се дали ако сте Ким Кардашијан ќе и го крадете стилот на оваа дотичнава. |((facepalm)