1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стилот на Јелена Карлеуша

Дискусија во 'Слики' започната од mime87, 17 април 2015.

  1. renata77

    renata77 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    1.738
    Допаѓања:
    8.144
    Пол:
    Женски
    Ајдееее,на кое дереџе сме дојдени,Јелена Карлеуша мода да не учи што е.

    Убаво си кажале некои погоре за нејзиниот "стил",јас само да си кажам дека и покрај нејзината ултра згодност,многу и фали женственост,шарм...за природност не ни станува збор.Поради овие нејзини карактеристики,мене ми е одбивна како појава,некако транвеститска ми е ( музиката не и ја слушам,па нема да коментирам) ,па и најубава комбинација да носи,мене ми е некако фејк и мислам дека дури и подобро би стоела на некоја друга,макар и со не толку совршено тело како нејзиното.И не се сложувам дека знае да ги носи облекиве,поготово попристојниве,ептен извештачено изгледа,ко да не и е удобно.

    Некаква креативност,оригиналност,индивидуалност.....не гледам ни во трагови.
     
    На mode-kristina, whiteButterfly, Mishela и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Значи.... ова не е фустан!
    [​IMG]
    И со овој куферов/торбица/штоидае веќе не‘ отепа.
    [​IMG]
    Препровокативна ми е до бескрајни граници на невкусно. И тоа е мое и само мое мислење. Не ми е секси, дури како дете мислев дека е ептен згоден маж што се облекува ко жена.
    Кичеста ми е и непостојана.
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
    На Acka22, mode-kristina, referentka и 3 други им се допаѓа ова.
  3. Purelove92

    Purelove92 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2015
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    2.872
    Пол:
    Женски
    Воопшто не ми е женствена, ниту елеганта.Но ја разгледав темава и да и ги посакувам алиштата, но телото и лицето ужас...никаква нежност.Сепак сме овде за стилот и добар и е, иако ми наликува на понежен стил на лејди гага.
     
    На blond.bunny му/ѝ се допаѓа ова.
  4. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.368
    Допаѓања:
    317.536
    Пол:
    Женски
    image.jpg

    image.jpg

    :D
     
    На Dzevelekova, makedonkamak и Acka22 им се допаѓа ова.
  5. LUCI 99

    LUCI 99 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2015
    Пораки:
    912
    Допаѓања:
    2.743
    Пол:
    Женски
    image.jpg
     
    На Dzevelekova, makedonkamak, Acka22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. manja666

    manja666 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    1.144
    Допаѓања:
    17.998
    Не знам како да се изразам а да не бидам погрешно сфатена, ама секако ќе бидам но мое мислење е не мора одма да скокате во своја одбрана. Мене секогаш девојките кои што Карлеуша им била репер за нешто ми биле исклучително прости и така приглупи, барем оние во мојата околина а ги имам таквите или пак оние случајно по тв што ги имам начекано кои што се претставуваат како нејзини фанови. Стереотип е знам, ама си стојам некако позади ова, секоја чест на исклучоците ама најчесто е така.
    Што се однесува до стилот, за да некој пред се има стил треба да има и карактер и да знае да го носи сето тоа а тука не подразбирам само да има добро тело. Со лице на транвестит не можеш пред се да бидеш секси, а секси не те прават долги нозе и кило силикони. Лесно е да направиш добра комбинација кога носиш трикоа на секој настап, има пари да купи квалитетни чевли и автоматски она е модна икона. Многу повеќе од тоа треба за да го добиеш тој епитет но добро не сме и ние криви што ни се презентира само Пинк шунд па мислиме дека покрај такви убиствени комбинации Карлеуша измислила топла вода.
    И озбилни сте со овие слики дека Бијонсе и Ким ја копираат ? Карлеуша ? Верувате во ова ?
    Епа извинете ама повторно си го потврдувам мојот стереотип.
    Баш негде прочитав наслов дека некој изјавил дека Карлеуша е статистичка грешка во однос на Кардашијан, не дека оваа е подобра ги ставам во исти кош ама каква и да е она е надалеку повеќе позната од дотичнава а за Бијонсе и да не зборам. И они стигнале до дереџе да ја копираат наказава...ај опрајте се, смешно е.
     
    На mode-kristina, tockaAa., WarriorAngel и 9 други им се допаѓа ова.
  7. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.538
    image.jpg image.jpg image.jpg
     
    На Dzevelekova, makedonkamak, Acka22 и 3 други им се допаѓа ова.
  8. Dgirlll

    Dgirlll Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    953
    Допаѓања:
    7.286
    Пол:
    Женски
    Фамилијарно му го крадат стилот овие ама :D
    11164795_10153408120881282_8099486926069698873_n.jpg Kylie-Jenner-green-hair-for-Coachella.jpg
     
    На Acka22 и Petar80 им се допаѓа ова.
  9. Giovanna

    Giovanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    1.944
    Допаѓања:
    10.075
    Неприкосновен стил, нема што. Сигурно и Металика је њен најбољи другар :D

    [​IMG]
     
    На crimson, referentka, Minnie 1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Val-Dim

    Val-Dim Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 ноември 2013
    Пораки:
    1.750
    Допаѓања:
    60.976
    Малку црн хумор за ЈК...
    Ова не е баш поврзано со темава „мода и стил“, но кога ке се присетам како ЈК изгледаше пред десетина години (facepalm), а како сега (facepalm) ...

    ova-zena-ima-da-traje.jpg
     
    На mode-kristina, whiteButterfly, mila25ve и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    11826002_10153643227676282_8212794100748483727_n.jpg 11822851_10153643185191282_5247818627100068566_n.jpg
    Мала промена... лајк
     

    Прикачени фајлови:

    На Acka22, tamche995, Glasna и 4 други им се допаѓа ова.
  12. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    прејака :l:
     
    На joy1, mime87, Petar80 и 2 други им се допаѓа ова.
  13. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Има може некои убави комбинации и алишта, телото и е бомба (иако повеќе од пола пластика, ама сепак изгледа добро за две деца родени), ама сега ги вади тие парчиња прибидејќи до пари стигна па изиграва стил.Пред десетина години кога ќе ја видам, врв на кич и сељачизам.
    [​IMG]

    [​IMG]
    [​IMG]

    И ова вие стил го нарекувате?
    Па уште ја имитирале Бијонсе и Кардашијан, што може да ја купат сосе партали и со брдо од стилисти.Може да се каже само дека таа Цеца ја има изимитирано во неколку наврати, ништо друго.
    download (1).jpg jk-kopira-ceco-1.jpg jk-kopira-ceco-2.jpg
    Во врска со провокативноста, дека не и личи на годините ни тоа не и личи, тука негде е во годините со Цеца, Драгана ама на нив не им требаат само гаќи и мрежести хулахопки за да наполнат концерти, Карлеуша и со тоа не ги полни.
     
  14. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.395
    Многу ми се свиѓа новата боја на коса... Може за пеење не ја бива ама се гледа дека ја бива околу модата и стилот.
     
    На joy1, srcence1607 и makedonkamak им се допаѓа ова.
  15. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    Ј.К имав можност да ја видам во Охрид , жената е БОМБА и тело и тип топ средена , вода можат да и носат сите певљки од балканов :D
     
  16. MissAlena

    MissAlena Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2015
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    1.352
    Пол:
    Женски
    Женава е закон, ја обожавам. Се носи прекрасно... едно големо БРАВО за неа
     
  17. sanya.n

    sanya.n Активен член

    Се зачлени на:
    20 август 2015
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    85
    Пол:
    Женски
    Jk e super ,zgodna e i sekogas sredena od glava do peti.ona sto mi smeta kaj nea e mnogu se precenuva i gi potcenuva ostanatite sum gledala mnogu intervjua so nea i vo sekoe saka da se istakni nekogas ne znae ni sto tropa ama bitno misli deka e najpametna mislam zatoa i mnogu ne ja sakaat.a inaku zenata e TOP.
     
  18. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Имала некои добри комбинации да,си има некој нејзин стил изградено..ама побогу , повеќе е секогаш гола одошто облечена,стално е со некои парталчиња на себе што дури вулгарно изгледа,ама ако на некој тоа му е убаво и прифатливо ,тогаш ок :)
     
    На 2212 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. tamche995

    tamche995 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2015
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    2.576
    Пол:
    Женски
    Негативни коментари може да се пишат само до љубомора, секој има свој вкус и тоа е точно.
    Што се однесува до физичкиот изглед исто така, на некого може да му се свиѓа,на некој не. И да не се лажеме секој што би имал можност би направил корекција на своето тело-лице.Жената има 37год.и е мајка на 2 деца.

    Едно е сценска гардероба каде што сите пејачки се полуголи,друго е онаа секојдневната.Јелена и те како има стил! Што се однесува до копирањето од Ким Кардашијан, нејзиниот стилист е од Црна Гора, што има голема веројатност да биде инспириран од ЈК. Неспоредлива е во однос на другите балкански пејачки,а тоа е за пофалба :clap:(y)
     
    На elisabeta и joy1 им се допаѓа ова.
  20. tockaAa.

    tockaAa. Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2015
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    256
    Пол:
    Женски
    мене ми е многу грда :tmi: си мисли дека е бијонсе кутрата :puke: