1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стилот на Јелена Карлеуша

Дискусија во 'Слики' започната од mime87, 17 април 2015.

  1. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Ako e sou zvezda kje prodade karti zasto e sou zvezda. Kje dojdat lugjeto ne radi glasot, tuku souto da go gledaat.
    Ona e predmet za potsprdavanje, jadna i bedna, dokaz deka mozes da bides beden so kolku sakas pari na svetot, cela srbijanska estrada izmegju sebe se druzi, ona sirotata uvek sama sa sobom, polna sama sa sobom krajno neosnovano narcizoidno stvorenje. Grdo, prosto i nekulturno, a polno samo so sebe.
     
    На SV1911, mode-kristina и Aquamarine93 им се допаѓа ова.
  2. ivi1987

    ivi1987 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    76.008
    Пол:
    Женски
    @Miss G и сега што? Треба да и се поклониме зошто носела бренд. Јака штикла. Ако е беспрекорна како што тврдиш, нема на Ѕвезде гранда со пуфкастата сукња задникот на сите на изволте да им го даде.
    Плус, она дефинитивно нема изградено свој сопствен стил,, туку носи тоа што е вау, во мода моментално.
     
    На elimkd, mode-kristina, Aquamarine93 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Miss G

    Miss G Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2017
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    813
    Tvoe pravo misli sto sakas, i ne mi se nafrlaj vaka. Ti si kaza svoe mislenje jas go kazav moeto, ne mora da se slozime.
     
  4. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.425
    Пол:
    Женски
    Нема врска дали е учителка, докторка, директорка или пејачка... Стилот е стил, а овој на Карлеуша е безвезе. Има пејачки кои не се облекуваат вака. Не мора да значи ако е пејачка дека треба на себе да го стави секое ,,тренди'' парче облека по цена да изгледа ужасно, само да е центар на внимание. Има пејачки кои на сцена се појавуваат далеку понормално облечени и акцент ставаат на својот глас, а Јелена сака да стави акцент на својата појава. И разбрав, тебе тоа ти е океј и ја сметаш за институција. Бидејќи, нели, шоу бизнис. Мене тоа ми е невкусно. И океј е што имаме различни мислења, ама кичот е кич, дури и да ти се допаѓа тебе. Не можеш да речеш дека не е кога е. Или можеби не го сфаќаш поимот.
     
    На mode-kristina, blonde_supergirl, Joi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. Miss G

    Miss G Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2017
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    813
    Off topic otide muabetov, nebitno da ne se povtoruvam. Dosta obrazlozeno napisav sto i na sto konkretno mislam vo vrska so nea. Ako bese tolku neubavo i kic oblecena nemase da ja lajkaat i komentiraat svetski zvezdi. Deka ostava vpecatok ostava, deka ja sledat 1.7 milioni luge na instagram ja sledat ( i toa znaci nesto). Spored tvoeto poimanje na terminot kic, tebe ne ti se dopaga i ti e nevkusno. Bidi ziva i zdrava, sto da ti kazam(y)
     
    На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.680
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Ваше право :)
    Јас не се согласувам со твоето мислење :)
     
  7. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски
    Спомна некоја од вас дека Карлеуша носи брендирана облека, па еве да појасниме зошто.

    Ugovor je produžen na dve godine. Prema njemu, u sezoni 2017/2018 naš defanzivac će zarađivati 1.250.000 evra, a istu sumu dobiće i u sezoni 2018/2019. Za svaku odigranu utakmicu dobiće dodatnih 4.000 evra


    А кога веќе зборите за стилот на Јелена, ме интересира на кој стил мислите? Таа носи партали кои се од последна колекција, носи комбинации кои се модерни во моментот. Тоа за мене не е стил. Не може во еден момент да ти се гледа газот, нареден пат до гуша да си обвиткана во нешто сиво и светлуцаво а во трет момент да носиш елегантни панталони како деловна дама...

    На толку пари, повторно се облекува кичесто. Нема сенс за елеганција. Не е само да влезеш во продавница на Гучи или Прада и да кажеш "Ај дај ми од овие", треба да избереш кои чевличиња ке ги купиш.

    Е ако сака да привлече внимание и да биде тема на муабет, ја постигнала целта.
     
    На Someonespecial, mode-kristina, Luminary и 5 други им се допаѓа ова.
  8. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Секојпат кога ќе ја отворам темава, ми текнува на ова. :D

    [​IMG]
     
    На Someonespecial, SV1911, mode-kristina и 4 други им се допаѓа ова.
  9. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Со подгазени влечалчиња за до дуќанче.
    Леле бе каде коментирам, ова треба во хумор да оди. И ѕвезда и пејачка и модна икона, Карлеуша :D Од се по малку, а на крајот ништо.
    Барем биди си старлета ете по ново :D
    Брус Џенер повеќе личи на жена, отколку оваа. Неуспешен обид на се е она. Неуспешен обид од грда да стане убава, неуспешен обид од пејачка, неуспешен обид од шоумен, неуспешен обид од старлета, неуспешен обид од класа, неуспешен обид од интелектуалец. Еден мој професор по физика на времето викаше, поарно мајка ти каменд а родеше, барем газот ќе си го чешаше. Неуспешна у свему :D
     
    На Someonespecial, x.Daisy.x, SV1911 и 4 други им се допаѓа ова.
  10. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.913
    Допаѓања:
    32.522
    Пол:
    Женски
    Не ми се допаѓа стилот на Карлеуша. Облеката и е кич. Барем за мојот вкус.

    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На mode-kristina му/ѝ се допаѓа ова.
  11. ivi1987

    ivi1987 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    76.008
    Пол:
    Женски
    Ама она е бренд, не зезајте.Или, како беше, она не е фејк :D Лелеее, каде живееме еј, па на дотичнава да и се поклонуваме на стилот што воопшто го нема.
     
    На Someonespecial, Nausicaa, elimkd и 6 други им се допаѓа ова.
  12. Aquamarine93

    Aquamarine93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2016
    Пораки:
    815
    Допаѓања:
    3.753
    Пол:
    Женски
    И после јас чудам зошто толку често гледам фешн фејлови, па затоа што ЈК била идеал за моден стил. ;(
    Се сеќавам на периодот кога со Боки беа едно, какви глуперди. Ја викаше кај него во емисија, да трачарат заедно. Има некои ептен одбивни црти на лице, дали е од шминка, дали од ружноќа, тоа не знам.
     
    На mode-kristina му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994


    morav.
     
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
  14. lovely97

    lovely97 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2016
    Пораки:
    710
    Допаѓања:
    9.087
    Пол:
    Женски
    Мене пак ништо не ми се свиѓа кај Јелена. Ниту како изгледа, ниту како се облекува а ниту па и како пее. Секако дека е влезена во некој свој филм, ама па и немора толку да се преценува.
     
    На mode-kristina му/ѝ се допаѓа ова.
  15. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.805
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Lele porano ja vikav " BUDALATA " :devil::devil::devil::rofl::rofl::rofl:
    Ponekogas znae da se oblece ubavo , ama za private , a inaku koga izleguva na nastapi , soua i emisii e totalen promasaj vo stilot (facepalm)
     
  16. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.947
    Пол:
    Женски
    Уфилмана дека е најпопуларна, а Скопје чинам два пати откажа концерт ради што не собра публика, а и со ова брендовите не знам што им е, ко подвижен билборд се.
    Па уште на шоуто в уста го бакнува овај стариот :puke: фудбалерот што и е маж на шо дроги е(facepalm)
     
    На mode-kristina, TheGirl23 и ivi1987 им се допаѓа ова.
  17. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски
    Сликава не треба да остане незабележана. Всушност, треба да остане запаметена, :worried:

    [​IMG]
     
    На mode-kristina му/ѝ се допаѓа ова.
  18. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    lele ke umram :rofl: more tuka na videata se kade kade poarna. za razlika od sega. ne znam dali e covek ili vosocna figura ima edna slika stom ja najdam ke ja stavam. stajling kako stolna lamba. taka bese na edno takmicenje na zvezde granda
     
  19. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    ја најдов сликата :)
    Screenshot_20180329-012037.png абе луѓе јас може појма немам од стајлинг и мода ама ова.... Да ми плаќаат не го носам
    Screenshot_20180329-011737.png стил ли е ова?(facepalm)
     
    На Таа Сум му/ѝ се допаѓа ова.
  20. ilyan

    ilyan Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2015
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    19.429
    Пол:
    Женски
    Проблем е што одреднени девојки, фанови на ЈК , што сакаат да и го копираат стилот, не разбираат што облека за на сцена и облека за на свадба, кафич, дискотека, кафе шема и.т.н.
    Ова е облека за на сцена и ЈК одлично карикира со истото., различна е и барана, прави шоу, а обичниве смртници уживаат во тоа, не за џабе има толку следбеници по социјалнине мрежи.
    Еднашка излезе со тренерки , мрежасти хулахопки и штикли, после тоа видов уште 5 такви девојки низ град и изгледше одвратно.
    Во Скопје можеби нема публика, ама настрана делка јаки хонорари, башка и со Тошиќ убаво си ја наредила работата.