1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стилот на Јessica Аlba

Дискусија во 'Слики' започната од rossonerka, 16 февруари 2013.

 1. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.277
  Зашто немаме тема за Џесика? :)
  Девојкава ептен ме бендисува во последно време, израсна во преубава жена и дама.
  А и има се подобар и подобар стил. Нели 8)

  И ред карпет
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  И дневен изглед
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На rainbowec, sweet-cherry, BlackSwan5 и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.405
  Пол:
  Женски
  Мене женава ме фасцинира, од изглед до стил и понашање,додуша не ми е некој талент за глумење, ама од што е преубава и премила и прогедувам низ прсти :D
  Назад на темава, мене одсекогаш ми била преелегантна и преженсвена со убави и софиситицирани коминации.
  Мојот омилен ред карпет фустан, мислам еден од најомилените.
  [​IMG]
  Уште некој ред карпет аутфити, ма целата е совршена минималситичка перфектна шминка, одлична фризура, секогаш елеганта и префинета како што доликува за овие ивенти.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  И нешто од покежуал комбинациите, што ми оставиле впечаток
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Права кукла ми е, абре на преубав чоек се убаво му стои :D
  http://www.vettri.net/gallery/celeb/jes ... Net-74.jpg
   
  На rainbowec, 1209, Hipica и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  За Алба ке кажам само дека во последно време ми ее поим за стил....Кога некој ќе спомене стил ми текнува на неа...
   
 4. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  544
  Преубаво се облекува и прекрасна е!!

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 5. Leeloo

  Leeloo Популарен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2010
  Пораки:
  645
  Допаѓања:
  290
  Не ја пратам многу по ред карпет, али од вака облечена кежуал, дефитивно ме бендисува.

  Оваа комбинација и е преубава. :)
   

  Прикачени фајлови:

 6. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.457
  Допаѓања:
  1.558
  Пол:
  Женски
 7. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.978
  Допаѓања:
  23.190
  Пол:
  Женски
  Мене ми е поим за совршенство.Убава е, стилот и е прилично одличен и посебно многу ми се допаѓаат секојдневните комбинации.Секогаш ми изгледано дотерано,со средена фризура и прикладна шминка.
  Свечени:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Секојдневни
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 8. barbyyy

  barbyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  295
  Пол:
  Женски
 9. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.684
  Допаѓања:
  19.795
  Пол:
  Женски
  и мене мие супер девојкава,изгледа предобро млада и убава на природен наЧин..
  на како останатите мала слава па ете ти ботокс ова она и незнам веке какви операци неке направат...
  30 години акако 20 да има и тоа мајка на две деца :clap: :clap: :clap: :clap: браво многу пати за неа и само така нека продолжи :)
   
 10. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
 11. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.684
  Допаѓања:
  19.795
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • alba.jpg
   alba.jpg
   Големина на фајлот:
   59,1 KB
   Прегледи:
   483
  • jessica alba dress.jpg
   jessica alba dress.jpg
   Големина на фајлот:
   39,8 KB
   Прегледи:
   485
  • Jessica-Alba.jpg
   Jessica-Alba.jpg
   Големина на фајлот:
   46,9 KB
   Прегледи:
   485
 12. barbyyy

  barbyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  295
  Пол:
  Женски
 13. Hazel

  Hazel Активен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  3
  Порано беше само уште една од холиувдските убавици... во последно време прерасна во жена со стил. Прекрасна е
  [​IMG]
   
 14. barbyyy

  barbyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  295
  Пол:
  Женски
 15. barbyyy

  barbyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  295
  Пол:
  Женски
 16. barbyyy

  barbyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  295
  Пол:
  Женски
 17. barbyyy

  barbyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  295
  Пол:
  Женски
 18. Agrona

  Agrona Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  1.708
  Пол:
  Женски
  Ја обожавам Џес преубава и природна ми е. И има предобар стил. :inlove: :clap:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 19. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
 20. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  2.390
  Допаѓања:
  6.909
  Пол:
  Женски
  Jessica Alba знае како да ја носи облеката, од два пара фармерки и неколку маици знае да направи страшни комбинации. А, и самата таа е убава,поготово насмевката, а исто така има и преубаво лице така да нема потреба од шминка. Убавица :inlove:
   
  На Agrona му/ѝ се допаѓа ова.