1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стилот на Викторија Лоба

Дискусија во 'Слики' започната од i-v-a-n-4-e, 11 јули 2012.

  1. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Се имам изјаснето дека ми е префорсирана и преценета, а во однос на стилот баш и нема нешто посебно да се каже. Ја знам и без шминките во природната верзија, девојката е сосем обична. Симпатична е и има убави очи, и е пристојно средена. Последно кога ја видов носеше од оние еднобојните долги квази римски фустани со златна врвца што ги носи цела држава, не гледам тука стил. Само е впечатлива ради косата (која не е со природна боја иако не гледам каква улога има тоа) и посветува внимание на грижа, тоа е се.
     
    На rossonerka, blond, Hipster и 2 други им се допаѓа ова.
  2. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.586
    Допаѓања:
    80.673
    Пол:
    Женски
    Јас пред скоро ја видов тука кај нас си шеташе низ бутици и беше ептен обична - цветно фустанче, римјанки, чантиче - делуваше слатко.
    Немаше ниту грам шминка и супер изгледаше, не знам зошто вака пишувате дека катастрофа е, ко за инает дури ми делува - мање битно, не ми беше тоа муабетот.
    Убава е девојкава да, не е некоја вонсериска лепота на која може да ѝ се позавиди, далеку од тоа, би рекла дури и дека е просечна. Кај нас има многу поубави девојки од неа, а единственото нешто кое така некако ѝ дава шмек на Викторија се косата и очите.
    Јес да ко за некое чудо иако ѝ е избланширана, исфарбана или каква и да ѝ е таму, факт е дека убаво изгледа, ама предолга ѝ е. И таква рамна, права, понекогаш ко мутле ми делува.
    Кафена пак ич не ја личи. Барем да ставела некоја поприродна нијанса која нема да дели толку од веѓите, што ја знам.
    Уствари, мене онака природно ми се ствара некоја одбивност кон сите фарбани во стилот „wanna be blondes“, така да, занемарете. :D
    А за стилот, исто ми е просечна и секојдневна, немам шта речи.
    Сума-сумарум: Убавка е, ама се преценува.
     
  3. Marbella

    Marbella Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    342
    Стил, кој стил? Сте изнакачиле слики од фотосесии, луѓе дај ставете слики надвор од фотосесии и реклами?! Ако воопшто има :wasntme:
     
  4. ljubam

    ljubam Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    2.412
    Допаѓања:
    18.408
    Пол:
    Женски
    Викторија Лоба е нежна и симпатична, не нешто вуу ама нормално е дека кај нас привлекува внимание затоа што е плава Русинка во МКД, а пуштија во Русија да видиме дали ќе биде забележана. Не знам баш дека има некој вауу стил еве имав можснот да бидеме на исти забави и на забвата на Пикокс и ме разочара. Сите овие слики се со гардероба од спонзори а нејзиниот личен избор не ме воодушевува воопшто.. како за гардероба така и за дечковци овој последниов не знам дал и е татко ил дечко..
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  5. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Убава е ок.
    [​IMG]

    Нели кога веќе ставаме слики од фотосесии.

    Инаку во однос на стил немам поима. Од неколкуте фестивали има досадни долги фустани. На Златна БУбамара носеше копија на Зурах Мурад и ме ужаснуваше косата нејзина која го покриваше пола фустан, кој и беше предолг.
    [​IMG]

    Нежна симпатична девојка.
    Кога би видела бар 10тина слики каде сама си се облекла ќе кажам што мислам за стилот отприлика.
    Вака како фотомодел е супер, симпатична е, а и добри стилисти имаат Пикокс и Ани и Дими, убави комбинации, за кои Лоба заслужи дури и тема во мода и убавина :)

    А и нека носи градници на проѕирни маички во иднина.
    [​IMG]
     
    На lackygirl, simoncelicius, stylishh и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Oxymoron

    Oxymoron Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.391
    Допаѓања:
    12.244
    Се чудев како Лоба ја има во категорија Музика, а дочекав да ја видам и во категорија Мода. Но фактот што не знае да пее ќе го оставам настрана.
    Не можам да коментирам за стилот на некој, кога се што имам на располагање се неколку фотографии од фотосесии. Беше заштитно лице на Peacocks, но сега Peacocks го затворија. Фустанот што го носеше на Бубамара е многу лоша копија, а и едвај се движеше во него. Мислев дека е природна плавуша, но од сликава погоре...изгледа дека не е. Не би губела повеќе време дискутирајќи ја Лоба (не знам зошто и ова го потрошив :D).
     
  7. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Ми се допаѓа девојкава,убава е,а ми гледа како и природна девојка.
    А за стилов па што знам,на слики од фотосесии ја облекуваат преубаво.Ама вака,незнам.
    Е немам видено во живо.
    Иначе еве една слика од свирка во кафиќ
    [​IMG]
     
  8. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    Кој стил жити се? Дури и посебна тема за Викторија Лоба. значи на златна бубамара го имаше најубавиот фустан а таа косата само ја измила и ја исчешлала и ајт, отидов јас на бубамара..
    Да, браво големо за нејзе што на сликите на фотосесијата изгледа убаво ( :puke: ) зошто нели она има стил |(
    Значи, на свирка во охрид во кадмо не можам да ви опишам колку лошо беше облечена, не знам со кои зборови да ви опишам. Така да, темава е непотребна али ај..
     
  9. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    ^
    Во врска со косата од Лоба,слушав од еден познат македонски мејк ап артист,и фризер дека им требало незнам колку саати време,за да е приберат нејзината коса.
    Од сите македонски јавни фацки,Лоба имала најпроблематична коса :lol: :rofl: :rofl:
     
  10. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    И сега ќе напишам нешто офф топик затоа што он топик немам баш ништо да кажам.
    Да не се повторувам јасно е дека немаше потреба од ваква тема, таа не се ни труди да привлече внимание со некој специфичен стил.Се облекува кежуал и досадно.И мене како подуена ми е во фацта, како да ја нападнале пчели и само отокот останал а црвенилото го камуфлирала со 3 лопати пудра.Пологично ќе беше да се отвореше тема за Каролина Гочева и фарбите за коса кои и ги става Цаци Паковска, или пак дали сам се чешла Тони Михајловски.Барем на смеа ќе удревме малце.Ама ова е крајно безвеза. |(
     
    На Magnolija му/ѝ се допаѓа ова.
  11. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    A да се затвореше темава? :^)
    Mислам се ставаат слики од фотосесии, или па слики на кои само лицето и се гледа ( по што сигурно ќе заклучиме каков стил има ). A со коментарите дали била слатка, или косата и била сплескана и сл. пак не доаѓаме до темава.

    A и нема некаков стил па да пишуваме за нејзе.

    Hе ќе е лошо еден клуч да и се мавне, и на слепо и сакато тема да се отвара - не иде.
    Aј обратете малце пажња на темиве, се бројат мал милион безвезални.
     
    На sanjalica, buterfly18 и simoncelicius им се допаѓа ова.
  12. stefyle

    stefyle Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2011
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    110
    Пол:
    Женски
    Пред две недели имав можност да ја видам во живо..и останав вака :o :o :o

    Беше преубаво облечена во црвен фустан и црвени штикли...а таа коса ахх без здив остава... :D :D :D

    едноставно НАЈУБАВА од сите од МАК сцена :)
     
    На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
  13. kikkki

    kikkki Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    2.743
    Допаѓања:
    4.842
    ЕЕ да коца има убава.. :talk: :yawn:
     
  14. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    1.Како прво дали има 5 слики што не се од фотосесии
    2.Како второ не е некоја со стил и од каде тоа се брои за стил она што на фотосесии па таму што и даваат тоа го облечува...
    2.Како трето не е признаена за модна икона и е немала некои комбинации што не оставиле без зборови....
     
  15. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Абе тука се гледам освен слики од нејзиниот сопствен стил. Сите ставаат слики од лицето, дека била убава, најубава итн. или слики од фотосесии некои. Ај ја од Пелистерка ќе стаам нејзина слика кај што нема ништо на себе и тоа ќе биде стил? Можеби има стил, ама треба секој ден да ја гледаш за да и го оцениш, зошто вака судејќи по слики - ништо.
     
  16. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Се бинте за темава океј, а зошто никој не се буни за темата Стилот на актерите од турските серии.
    Па тука кој стил нивни го гледаме? Тие ги облекуваат други заради потребите на серијата, не се облекуваат сами, па пак има тема за нив.
    Не гледам причина зошто темата смета толку.
     
    На i-v-a-n-4-e и Talita им се допаѓа ова.
  17. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
  18. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Девојчево ми е преубаво. Толку мила, нежна... што и‘ да облече, дури и да е нешто посериозно, секогаш таа нејзина насмевка дава некој невин тон на целата комбинација.
    Секогаш на нејзиниот изглед и‘ дава некоја романтична конотација. Така бар ми изгледаше мене кога ја гледав по свирки.
    [​IMG][​IMG]
    Да се затвори темава? Пфф глупости |(
     
  19. buterfly18

    buterfly18 Активен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2012
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    хах значи косата и е фарбанаа.. да е природо плава па да речеме дека и е убава ама далеку од убава е
     
  20. hrcace

    hrcace Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    160
    па што има врска лицето и е убаво и слаба е, мене ми е убава