1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стилот на Деми Ловато

Дискусија во 'Слики' започната од demilovato4ever, 25 јуни 2012.

 1. demilovato4ever

  demilovato4ever Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  220
  Деми Ловато / Demi Lovato (20 август 1992) е популарна американска пејачка и актерка. Позната е по филмот „Камп Рок“, во кој глумеле и Џонас Брадрс. Нејзината најслушана песна е „Ла Ла Ланд“ . Свири на гитара и пијано. Има песна со нејзината најдобра другарка Селена Гомез „Оне анд д сем“.
  - Мене ми се допаѓа нејзиниот стил на облекување , таа е многу поразлична од другите! :rofl:
   

  Прикачени фајлови:

  На BettyBoop25 и Ivi05 им се допаѓа ова.
 2. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.196
  Допаѓања:
  8.925
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Не ме воодушевил многу нејзиниот стил. Иако, навистина на црвениот тепих изгледа неверојатно прекрасно! :) Може подобро, има време ќе го надоградува својот стил со текот на времето. :)
   
  На BettyBoop25 и demilovato4ever им се допаѓа ова.
 3. someone2

  someone2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2012
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  58
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  го обожавам нејзиниот стил :inlove:
  а исто и неа ја сакам многу :)
   
  На stefanilovatic, BettyBoop25 и demilovato4ever им се допаѓа ова.
 4. demilovato4ever

  demilovato4ever Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  220
  :inlove: :lol: :rofl:
   

  Прикачени фајлови:

  На Ivi05 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  Има доста специфични комбинации, кои мене лично ми се допаѓаат, а и самата таа е прекрасна :) [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На BettyBoop25 и demilovato4ever им се допаѓа ова.
 6. demilovato4ever

  demilovato4ever Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  220


  СЕ СОГЛАСУВАМ СО ТЕБЕ! :D
   

  Прикачени фајлови:

  На BettyBoop25, Ivi05 и TheKiketoo им се допаѓа ова.
 7. sweetyy1

  sweetyy1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  66
  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На BettyBoop25 и demilovato4ever им се допаѓа ова.
 8. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  931
  И мене ми се дооаѓа нејзиниот стил :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На BettyBoop25 и demilovato4ever им се допаѓа ова.
 9. demilovato4ever

  demilovato4ever Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  220
  :l: Најдобра е ;) :*
   

  Прикачени фајлови:

  На stefanilovatic, BettyBoop25 и Ivi05 им се допаѓа ова.
 10. BettyBoop25

  BettyBoop25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2011
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  1.107
  [​IMG]
  Demi Lovato e prekrasna, koga bese slaba vaka isusena voopsto ne mi bese ubava, no od kako se podzdebeli i zalici malku na covek e druga i kade-kade poubava.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На demilovato4ever му/ѝ се допаѓа ова.
 11. demilovato4ever

  demilovato4ever Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  220
  Баш ми е мило , што гледам дека има мноогу кој го свиѓаат стилот на Деми :) :* :l:
   

  Прикачени фајлови:

  На bluegirl7 и Ivi05 им се допаѓа ова.
 12. stefanilovatic

  stefanilovatic Активен член

  Се зачлени на:
  15 август 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Sekako deka Demi e najdobra.. mi se dopagja nejziniot stil [ iako ne znam bash koj stil e - sekogash menuva neshto ] koga samo bi imala mozhnost da ja vidam.. dali nekoj od vas ja ima videno vo zhivo?
   
  На demilovato4ever му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
  Де бе, за секоја тинејџ звесда теми отварате, кај во музика, па сега и во слики.
  Ај утре ќе отворам тема во слики за Станка од Свирипичино па да ја коментираме. |(
  Е што стил има оваа, ништо поразлично и посебно од другите на нејзина возраст.
   
 14. demilovato4ever

  demilovato4ever Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  220
  Извини вака , ама забрането е да отвораме теми за тој што сакаме? :?:
  На некој му се допаѓа стилот на Деми на некој не .. И секој има свое право на мислење..
  И ти за кој сакаш отворај си теми ... :)
   
  На Ivi05 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
  Далеку од тоа дека е забрането, ама форумов е општо наменет за дискусија, а од категоријава пола теми се за некои рандом личности кои се облекуваат обично, и е само редење на слики.За да ти отворат тема, треба некој специфичен стил да имаш, па да се развие дискусија на мене ми се допаѓа, на друг не, па забелешка да најдеш, ово, оно.
  А извини, ама Деми нема таков стил, се облекува како и повеќето нејзини врснички.
   
 16. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  3.536
  Допаѓања:
  28.783
  Пол:
  Женски
  Јас Деми Ловато повеќе ја претпочитам според тоа каква е како личност, не дека јас сум ја запознала :rofl: , туку после гледањето на Stay Strong останав занемена, секоја чест на тоа што го поминала и успеа да го покаже пред камера, и претставува инспирација за борба на многу девојки низ светот.
  Него да се навратиме на стилот на Деми, не ми е ништо посебно, не дека е лош, далеку од тоа, али не ми претставува некоја модна икона.Ама ми се свиѓа што прави промени со стилот, и експериментира со фризурата.
  [​IMG]
  Со ваква фризура највише ми се свиѓа.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На demilovato4ever му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.642
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На demilovato4ever му/ѝ се допаѓа ова.
 18. demilovato4ever

  demilovato4ever Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  220
  Ок, тебе не ти се допаѓа стилот на Деми но некој го сака ,
  Деми за мене има некој стил, можеби ти изгледа сличен како нејзините врснички но се облекува како за нејзината возраст. :talk:
   
  На Jowe и Ivi05 им се допаѓа ова.
 19. Stoimenovska

  Stoimenovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  2.182
  Е стилот на деми ми се допаѓа многу, така по малце и тинејџерски и убаво ми пее, супер е ( според мене).

  П.с. Денес и е роденден. Нека и е најсреќен :*
   
  На demilovato4ever му/ѝ се допаѓа ова.
 20. demilovato4ever

  demilovato4ever Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  220
  Со мало задоцнување Среќен роденден Демии :)
   
  На Ivi05 му/ѝ се допаѓа ова.