1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стилот на Кардашијанс

Дискусија во 'Слики' започната од malechkata, 15 јуни 2011.

  1. malechkata

    malechkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    1.141
    Kim Kardashian е една од најактуелните celebrities на денешницава, можеби поактуелна и од Парис Хилтон која е наследничка, а Ким е обична личност.
    Многумина ја осудуваат поради начинот на кој се прослави (читај: приватно секс видео), и тврдат дека се било претходно испланирано.
    Како и да е, никој не останува рамнодушен на неа, прекрасна е, исто како и на нејзиниот стил. Секогаш е дотерана и соодветно облечена за секоја прилика.

    Јас не сум и кој знае колку голем фан, но не останувам рамнодушна на преубавите комбинации и Louboutin чевлите кои се неизбежен дел од нејзиниот изглед. :)

    Исто така, носи и чевли кои сама ги дизајнира со помош на тимот на ShoeDazzle.

    Еве неколку комбинации на кои многу ми се допаѓа како изгледа:

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    На LudaDevojka, verica94, mileystar и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Ја љубам, али строго изгледот. Го имам гледано шоуто и ептен нискоинтелигентна ми се виде. :^) А и самото шоу е пјур булшит, го глеав строго ради парталчињата, сите се облечени топ. Многу ми е згодна бе, најзгодна. Плус Херв Леџер носи, убивам за таков фустан. :rock:

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Имам такви цвикери тралалала. :D Можда ми е само малце криво кога ќе ја видам у висока мода хаљинче, и ми текнува дека е обична старлета што се прославила со секс тејп... :drunk:

    Еве ја иначе без шминка.
    http://www.youtube.com/watch?v=CS5qc7FeGc8
    За лепота шознам... Онака. Али си ја сакам. И вештачките трепки ИЧ не и` ги поштувам.
     
  3. Ashling

    Ashling Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    2.577
    Meне па оваа ништо посебно не ми е.
    Немам појма ни која е,а само гледам статии Ким ова, Ким она..
    немам ни желба да дознаам која е
    Океј он :
    Последнава слика-врв!
    Кај се постира бе ова за стил нечиј -.-
     
    На JuLleE и Offspring им се допаѓа ова.
  4. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Без шминка ко циганка од Шутка е, цела црна таква уф не можам ич не можам да ја гледам така. + тоа што става ботокс и што ми е дебела, облини ок ама толкави ? Не. За облекување ништо посебно не е има убави парчиња ама има и најобични кои не би ги купила и да можам, а има и такви бесплатно да ми ги даваат не ги земам да ми фаќаат место во плакар. Ми се свиѓа само косата, ништо друго. А за стилот, има убави комбинации и секако, има и грди. Фармерките на последната слика и се грозни, кошулата ништо посебно, чевлите сами по себе убави ама кај одговараат со комбинацијава?! И ташната грда = комбинација тотална утка. Се што јаде очигледно во задник и бутови и иде, што не ми се допаѓа во фустани не изгледа толку лошо иако е полна, ама во панталони и фармерки се познава дека е дебела во тој предел од нејзиното тело.
    Едит:
    [​IMG]

    Вака никогаш не би се облекла. Виолетово и праска боја, ужасно грдо за мои очи + златен каиш?! :puke: .
     
  5. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Па тоа е и проблемот, што она не е ништо, а само се појавува на тв.Бог да чува од такви.Многу ме нервираат,и таа и нејзините сетри.А за стилот, некогаш убаво знае да се облече,ама некогаш тотална утка.
     
  6. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Згодна е, ми се допаѓа како се облака, а посебно ми се допаѓа косата :D
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG] :)
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  7. lola-86

    lola-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    198
    Јас ја обожавам,супер ми е.многу ми е убава,сакам вакви жени,со облини а не анорексични.И мн.Убаво се облекува.
    П.С.Ми викаат сум личела многу на неа :$
     
    На anakonda88, LudaDevojka, srci и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Што е убава убава е ја обожавам девојкава, со шминка, без шминка секако ми е убава!!!
     
    На srci и unstoppablemind им се допаѓа ова.
  9. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.567
    Пол:
    Женски
    Не сум фан на вакви старлети кои немаат содржина во себе, но :!: ми се допаѓаат и она и сестрите заради тоа што не се анорексични, што имаат облини како секоја нормална жена, и дај боже децава да се угледаат на нив во телата, а не на оние анорексичните од фешн тв. Инаку ми има премногу пластика, и шминкта и е монотона и делува како маска.
     
    На goddess.Of.chaos му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Downy

    Downy Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2011
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    43
    Незнам ни која е ни шо е искрено.. вака шо сум ја среќавала по нетов.. али е факинг ХОТ :rock:
    Не Газе .. Не Газенце.. Него ГАЗИШТЕ :D Доста беше од анорексијава по светов .. дајте малце нека се таласа :D :D
    и стилот ми се допаѓа,има некои јаки парчиња што со задоволство би и ги украла :lol: :)
     
    На goddess.Of.chaos му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Hova

    Hova Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    127
    Не разбирам како не ја знаете :o ... За мене една од најдобрите жени....ми се допаѓа нејзината коса, има убаво лице ...прекрасна е
     
  12. BlackCat

    BlackCat Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    202
    Ми се свиѓа само косата кај нејзе и нејзиниот глас (не за пеење туку како збори). Без шминка е ко циганка , со како пластична барбика...да и стават само малце пудра и шминка на очи може да биде убава...а за стилот па некогаш знае убаво да се облече некогаш има огромни утки ( читај : најчесто)...и сите викаат згодна...како не , разбирам јас облини , ама она има ОГРОМНИ КОЛКОВИ и ств ПРЕГОЛЕМ ГАЗ....не е родена така тоа и е сало на колковите и газот...стварно ми изгледа вулгарно во стреч фустанчиња и газот како израсток и е...
     
    На Plavusa.17 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Сличиња. :)
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Прејако ми се облекува! :rock:
     
    На malechkata му/ѝ се допаѓа ова.
  14. malechkata

    malechkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    1.141
    Овој фустан e од колекцијата на GUCCI 2011 S/S. Овие бои се најмодерни оваа сезона, и сите модни списанија низ целиот свет го диктираат овој стил.
    Овој фустан само во различна боја беше прикажан во мајскиот број на српскиот Cosmopolitan Magazine, во фотосесијата со наслов: "Pravilama po koje zhive modni urednici". Исто така наведено беше дека секогаш треба да се комбинираат пастелна со пастелна боја и јака со јака, а никогаш една со друга.
    Не можев да ги најдам сликите од таа фотосесија, бидејќи како што кажав се од минатиот месец, но еве неколку слики од колекцијата на GUCCI.

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    На BooBear и Dgirlll им се допаѓа ова.
  15. ehrgeizig123

    ehrgeizig123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    157
    Мене ми се допаѓа Ким.
    Иако е дебела(значи не е полна туку дебела е она) сепак знае да се стегне и да изгледа привлечно.А и покрај толку стилисти како да не биде убава.
    Скоро сите комбинации нејзини би ги носела и јас :D
     
  16. Whatsername

    Whatsername Популарен член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2010
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    344
    Самата по себе е убава (нашминкана, без шминка ми е како циганкине од улица), а косата и е сон.

    Но, :!: не ми се допаѓа телото, а посебно задникот. Мене на се ми личи, само на задник не ми личи. Тоа нешто е преголемо, личи баш како што спомна некоја феминка погоре, како израсток. Навистина изгледа вулгарно во некои комбинации, но во некои не доаѓа толку до израз.

    [​IMG]

    И таа и сестрите ми се многу нескладни како за својата висина (Ким има 157 цм) и ми изгледаат многу широки. Посебно таа во средина, како џин е во споредба со другите две.

    [​IMG]

    Забегав малку оф-топик, бидејќи сепак темата е за стилот. Од неколкуте комбинации што ги имам видено, можам да кажам дека најчесто се облекува убаво, иако често сум ја забележувала и во тотални утки.
     
  17. Estelle

    Estelle Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    154
    Дефинитивно е HOT! :) STEAMY дури :D е сега може малку и е преголем задникот ама и тоа може да се среди...сакам вакви девојки, прави жени, вистински згодни :) некогаш прави утки во облекување ама воглавно е добра.
    а за тоа каква е ко личност и интелектот нејзин не коментирам...аманее ништо подолу од многу нејзини "колешки" :D

    Исто и Моника Белучи ми спаѓа во списокот вистински згодни :)
     
  18. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Мене Ким ми е прекрасна, убаво тело и убаво лице си има. Јес да има некој килограм плус ама занае како да ги носи тие килограми :) И стилот и е многу добар ;)
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     

    Прикачени фајлови:

  19. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Цело време се прашував што е типкава што толку ја има по весници и тв, дали е некоја актерка, пеачка....а тоа била ниокој и ништо обична девојка која се прославила преку секси клипче. Али како и да е што сака нека нека биде девојкава е згодна и убава сеа не бог знае каква лепотица ама убава е и се облекува убаво. А и како да не биде убава кога ја средуваат стилисти, и се може бе си има пари.

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  20. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Мене ме интересира што бара на црвениот тепих, разно-разни отварања и промоции каде присуствуваат славните пејачи, актери, луѓе професионалци кои доаѓаат заради работата на сите тие спектакли ?
     
    На jelena.rozga, Ketrin.Moon, I.Fancy.London и 1 друга личност им се допаѓа ова.