1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стилот на Кардашијанс

Дискусија во 'Слики' започната од malechkata, 15 јуни 2011.

  1. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Нема промашај, една од ректите кои ги поштувам бидејки знаат како да се облекуваат. Кај сите пет сестри нема промашај. А и братот не е лош. Роб Кардашијан. :$
     
  2. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Иако има некои грди комбинации , повеќето ми се допаѓаат . Косата преубава и е :) Убаво некоја кажа доста е од анорексија , ама може мааалку помал да и биде задникот :lol: Инаку од неа видов за патиките на Скечерс и си ги нарачав :lol:
     
  3. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    У купачи никој не ја тури, па... :lol:
     
    На mona.s му/ѝ се допаѓа ова.
  4. al-vik

    al-vik Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2010
    Пораки:
    284
    Допаѓања:
    110
     
  5. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.901
    Пол:
    Женски
    Многу ми е секси,има килца вишок ама па преубава ми е,не зборувам за тоа што работи зошто се сликала,не ме интересира,само знам дека ми е преубава,јас не скаам ептен слаби девојки што виси се на нив,плус тоа убава ми е и без шминка,а стилот ми се допаѓа,еве неколку комбинации во кои ми е преубава
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Скоро сегде ми е убава ама да не трупам слики :D
     
  6. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Најмногу ми се допаѓа како се шминка, а за стилот.. па што знам, добар е, не е нешто врв.
    Има јако телце, особено газ. Ма каков газ Газиште, Газиштететете! Непостои збор :lol:

     

    Прикачени фајлови:

  7. Avril.09

    Avril.09 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    892
    Мене не ми е некоја лепотица, а и која феминка рече, во шоуто се покажа како доста нискоинтелигентна.
    Можеби на некого му е атрактивна, си ја следи и ја смета за некоја модна икона.
    Јас само ќе речам дека има преубави парчиња облека, најдобри чевли и најскап, а воедно и најубав накит носи.

    Исто морам да искоментирам ШТО Е МНОГУ, МНОГУ Е!
    Па ова воопшто не ми се допаѓа. Остава впечаток дека има
    дебел газ :lol:
    (се разбира дека нема)

    А тие по кежуал комбинации кои сте ги ставилe, тие ми се сосема океј.
    На овие слики е прекрасна навистина. Убаво искомбинирано фустан со сако:
     

    Прикачени фајлови:

  8. Mini-Mouse

    Mini-Mouse Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2011
    Пораки:
    530
    Допаѓања:
    1.439
    Пол:
    Женски
    Убава,неубава,дебела,полничка,циганка,не-циганка (според нас) сеедно оваа девојка зрачи со огромен сексапил и убавина , секогаш изгледа убаво и заводливо и знае да се носи и покрај што има вишок килограми. Единствено што мене ми паѓа во очи како замерка е што секогаш има премногу шминка на неа,баш како гипсирана е со еден тон пудра. За стилот што да кажам освен што би сакала да го имам секое нејзино парче што го има во ормарот :lol: :inlove: (има понекогаш некоја утка али ништо страшно... кој немал ;) )
     

    Прикачени фајлови:

  9. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    една од најубавите жени што ја имам видено со еден збор прекрасна ми е
    изгледа феноменално облини има прекрасни на телото нејзиниот стил ми е на место бидејќи знае за која пригода што треба да има ставено на неа
    прекрасна ми е ;)
     
  10. Dejana.M

    Dejana.M Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    411
    Мене Ким ми е некако многу гломазна жена....
    од напред кога ќе ја видам ми е ок...но од профил :puke:

    За комбинациите не сакам да коментирам бидејќи се се подразбира....сликите сами говорат,само тој задникот некако ја грчи цела работа,јас сакам подигнати задници,но нејзиниот оди надвор од конторла,како што некоја феминка спомена остава впечаток дека е дебела....Некако и колковите изгледа и имаат поголеми пропорции...незнам некако цела ми е огромна..... :?:

    [​IMG]

    [​IMG]
    [​IMG]

    Комбинации кои ми се допаѓаат:
    http://www.pseriesstylist.co
    m/wp-content/uploads/2009/12/kim-kardashian-989-4.jpg
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На FBI му/ѝ се допаѓа ова.
  11. MaciMiay

    MaciMiay Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 април 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    3
    Најјјубаваа :inlove:
    Колку убаво лице има и со шминка и без шминка, а за телото да не зборувваме....БОМБА :inlove:
    Многу убави облини има, која цицка, кој г'з :o Најзгодна е од сите :x
    Беспреккорна е!
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На la.parisienne му/ѝ се допаѓа ова.
  12. fierce

    fierce Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    239
    Допаѓања:
    179
    Многу ми се допаѓа Ким :) Имам сличен облик на тело како неа и таа е причината што повеќе не си го мразам телото. Порано бев многу искомплексирана и си ги мразев широките колкови што е и нормално, кога секаде низ готово сите филмови, списанија итн се форсирани девојки без облини, па мислев дека имам некој дефект :D . Ама поради Ким видов дека и девојките како јас можат да изгледаат убаво и секси :)
    И кога ја нападнаа медиумите дека има целулит, таа само им рече : So what: I have a little cellulite. What curvy girl doesn't?

    И искрено мене воопшто не ми изгледа дебела, мислам дека таа колку и да ослаби пак исто ќе изгледа бидејќи таква и е градбата на телото, толку и се широки коските. [​IMG] Еве баш на сликава погледнете колку и се слаби нозете, а ни стомак нема. За мене ова не е дебело. Не знам, можеби јас дебелината ја дефинирам на друг начин.

    Ми се допаѓа како се облекува :) Нормално има комбинации кои не ми се допаѓаат, но сепак во поголем број се тие што ми се допаѓаат. А и косата и шминката и е секогаш перфектна. Особено ми се допаѓа како ја шминка Mario Dedivanovic, не знам како ама секогаш приметувам кога ја шминка тој :)


    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Малце офтопик, ама приметив дека неколку феминки го употребија зборот "циганка", зар тоа по дефиниција мора да значи нешто неубаво или грдо?! Не помислувате дека можеби има некоја Ромка на форумов која би се навредила да го прочита ова... Не знам, како сакате вие, но мене ми изгледа многу невкусно. Постојат многу други зборови со кои може да го искажете тоа што го мислите без да навредите некого. Не сум Ромка, но мислам дека и тие се нормални луѓе исто како и сите други, и само сакав да го кажам моето мислење во врска со тоа :)
     
    На Dennings, glorijaMKD, MorticiaAddams и 6 други им се допаѓа ова.
  13. malechkata

    malechkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    1.141

    Леле fierce ти честитам за мислењево, секоја чест навистина, браво!! И немало потреба да се срамиш од твоето тело и да се чувствуваш лошо уште многу пред таа да се прослави, си можела да се угледаш на Beyonce. Двете се gorgeous !
    Како и да е, те поддржувам целосно за се што имаш напишано. И јас мислам дека не е дебела, напротив, нзоете воопшто не и се дебели, а една феминка имаше ставено и слика во костум за капење каде што е и тука изгледа прекрасно. :)
     
    На fierce му/ѝ се допаѓа ова.
  14. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    6.078
    Допаѓања:
    20.830
    Пол:
    Женски
    Почитувам вакви жени и воопшто не е дебела, има природни ци*ки, природен газ, а не како некои целите во силикони. Си има пошироки колкови тука е женственоста, во колковите во газот во ци*ките (да се наполнат рацете :lol: ) а не исушени како стап (Викторија Бекам :puke: ) Ким е многу е секси и кое машко нема да го заврти погледот кон ваква девојка ]:) да бидиме реални ;) респект :clap: и стилот ми се допаѓа, се би носела
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На MorticiaAddams му/ѝ се допаѓа ова.
  15. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Зашто те чуди. Ние не го ни гледаме шоуто нејзино, кое е ултра популарно во америка. Таа е една од најпознатите американки. Чест е да ја поканат Ким и таа да присуствува на промоции.

    Јас имам напишано дека ептен ми се допаѓа стилот. Јес да еден период беше послаба и позгодна, па друг период се загои и ептен се здебели. Али облини почитувам кај девојки.
    Плус таа има газе и гради а сепак знае одлично да комбинира и да ги прикрие недостатоците а да ги истакне атрибутите. Тоа е она што многу ценам, кога се облекуваш во зависност од пропорциите на телото.
    Иначе ја сакам во нејзините фустани тесни во Леџер стил, има преубави чевли, ташните и се прекрасни, во кежуал комбинации носи стално марами, а шминката неретко и е перфектна!
     
    На SexiLy, 1209, SunFlower94 и 2 други им се допаѓа ова.
  16. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Да, знам дека има шоу и не го гледаме, ама до толку позната ја напраија попозната е од многу долгогодишни актери и пејачи :^) Проба да се прослави во музиката, но неуспешен обид.
     
    На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Dejana.M

    Dejana.M Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    411
    Освен марами и сако,мислам без тие две Ким не би била Ким...ептен ми е препознатлива во стилот... :)
     
  18. Blumarine

    Blumarine Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    188
    Одвратна ми е, општ антиталент, ептен преценета.

    Ама пустата, секогаш е тип-топ скоцкана.
     
  19. la.parisienne

    la.parisienne Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    172
    Кај Ким посебно ми се допаѓаат облините кои ги има, и колку тие ја прават да изгледа женствено во секоја облека која ја носи. :)
     
  20. Elina

    Elina Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2011
    Пораки:
    160
    Допаѓања:
    63
    Мене па девојкава ми е многу јака :D совршен пример за тоа како треба да изгледа една девојка.Облека,коса,шминка-секогаш ми била јако скоцкана.
    Е во вакви моменти посакувам да сум машко :D :$
     
    На Kristinna92 му/ѝ се допаѓа ова.