1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стилот на Мајли Сајруз

Дискусија во 'Слики' започната од Justinlove, 25 март 2012.

 1. Justinlove

  Justinlove Активен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2012
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  12
  Девојката иако не е некоја модна икона многу добро се облекува. Не ја следам редовно но можам да речам дека стилот и е прекрасен. :) :rofl:
  Уживајте:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.639
  Допаѓања:
  14.597
  Пол:
  Женски
 3. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  4.064
  Допаѓања:
  11.929
  Има некои убави, но повеќето и се ептен утки.
   
 4. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.842
  Каков стил човече? |( Мене ми личи на крајно несредена, како да нема време да си посвети на себе. Секаде ми е некако иста, без некој посебен нејзин впечатлив изглед.

  WTF?
  [​IMG]

  [​IMG]
   
 5. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Кој стил бе човече? :^)
  За некој со толку пари како скитничка се облекува.
   
 6. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  20.862
  Пол:
  Женски
  Tипкава не ја обожавам, ама има интересен начин на облекување.Има утки, и тоа многу, ама има и добри комбинации.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 7. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.300
  Допаѓања:
  4.512
  е ОВАА ми е тотална модна утка, ни СТАВ ни СТИЛ, а и морам да и го искоментирам забалото [​IMG] :rofl:[​IMG][​IMG]
  нели си личат :rofl:
   
  На cveke123 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  Неа не ја сакам, ама има неколку изгледи на црвениот килим кои се одлични.
  Дневниов изглед и е кежуал, тинејџерски, како секоја просечна девојчица, како осмооделенка.

  Ама еве што лајкувам :)
  Фустанов од Zuhair Murad е феноменален.
  [​IMG]

  Овие два фустани од Herve Leger ги посакувам :)
  [​IMG]
  [​IMG]

  На Polivore одамна ја добив првата официјална победа заради фустанот на Мајли :D
  [​IMG]

  Овогодинешниот оскаровски фустан и беше гром.
  [​IMG]
  [​IMG]

  Овој Кавали фустан е одличен.
  [​IMG]

  И оваа изработка е супер со исклучок на тоа што се влече кое е беспотребно, освен да ја сопнат да се утепа.
  [​IMG]

  Колку и да не ја поднесувам, една од најантипатичните личности е, но фустаниве се прекрасни :)
   
 9. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650
  I don't like her that much but her style OMG :tmi:.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 10. mileystar

  mileystar Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  741
  Допаѓања:
  2.102
  Пол:
  Женски
  мајли ми е многу убава и слатка.Таа е мојот идол :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 11. The.Complicated

  The.Complicated Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  234
  Пол:
  Женски
  Стил? :puke:
  Добро, разбирам, и јас го обожавам андерграунд стилот, ама барем во детали.
  Како бездомничка се облекува. Комбинацииве од која полоша.
  Единствено нешто за што и замерувам е фигурата.
  [​IMG]
  На долнава слика ми се допаѓа, барем нека тера хипи стил чим и стои.
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 12. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.623
  Ми се допаѓа стилот! Топ е девојката.
   
  На mileystar и Saki15 им се допаѓа ова.
 13. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  ми се допаѓа, си има свој стил, знае да погоди комбинација ама често знае и да утне :lol:
   
 14. Jessie-J

  Jessie-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2012
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  60
  Ми се допаѓа нејзиниот стил. Еве неколку слики:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На mileystar и Saki15 им се допаѓа ова.
 15. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.635
  Многу ми е антипатична, досадна, писка цело време, ми ги силува ушите.. Но има добар стил. Некогаш, некогаш кога ќе се облече .. неможе да ја препознаеш. |(
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На FortuneTeller.xD му/ѝ се допаѓа ова.
 16. SmilerGirl

  SmilerGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2011
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  262
  Пол:
  Женски
  Стилот на Мајли е :inlove:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Princess.S

  Princess.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  651
  Има интересен стил. Како мешавина од хипи, кантри и рок. Најмногу ми се свиѓа на црвениот тепих. Тогаш е преубава! Плус, секси ми е. :D

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 19. narakvica

  narakvica Активен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  1
 20. allthatglitters12

  allthatglitters12 Активен член

  Се зачлени на:
  9 август 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  Убаво пее,убав стил има,Ја обожавам :inlove: :inlove:
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.