Стилот на Мелани Мартинез

Дискусија во 'Слики' започната од Ketchup, 24 септември 2017.

 1. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.357
  Допаѓања:
  38.680
  Сигурен сум дека во последниве година - две, по социјалните мрежи, а можеби и во живо, сте забележале девојки на кои косата им е преполовена вертикално во две бои, па можеби сте се запрашале од каде тој тренд...
  [​IMG]
  Накратко, Мелани Мартинез е 22 годишна пејачка, текстописец и режисер на своите спотови. Освен по својата(јас би рекол creepy) музика, таа е позната по нејзиниот необичен childish стил. Мене ми се допаѓа поради тоа што е необична и уникатна. Ко што знам досега некој со ваков стил како нејзиниот на музичката светска сцена немало. Косата во две бои(направена сосема ненамерно) ѝ е еден вид на заштитен знак и не само по слики на социјалните мрежи кај странски блогерки, туку истата фризура ја имам забележано кај неколку рандом девојки низ Центар.
  Што мислите и дали ви се допаѓа на вас нејзиниот стил?
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На kravce му/ѝ се допаѓа ова.