Стилот на Оlivia Palermo

Дискусија во 'Слики' започната од marama, 25 мај 2011.

 1. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.774
  Допаѓања:
  64.263
  Пол:
  Женски
  Покрај темите за Blair Waldorf и Carrie Bradshaw (кои се дами од филмското платно) сметам дека и оваа дама заслужува посебна тема. За мене е девојка која навистина има свој стил и отскокнува од останатата маса. Знае да искомбинира луди работи кои знае и да ги носи. Секогаш на себе има впечатлив дел, а тоа најчесто се или чевлите или чантата или пак ѓерданот.
  Па би сакала во оваа тема да ставите некоја нејзина комбинација која ви се допаѓа и се разбира коментар за нејзиниот стил.
  Ова се некои комбинации кои мене ме оставаат со отворена уста.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Someonespecial, danniela5, Smilly и 7 други им се допаѓа ова.
 2. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.351
  Допаѓања:
  4.898
  Многу ми се допаѓа! Преслатка е, згодна, совршена. Посебно ми се допаѓаат оние деловни комбинации, во кои изгледа женствено и а сепак моќно и елегантно. Единствената личност која ми ги прави оние капри панталоните привлечни :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Tinker-Bell му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  Јас мислам дека оваа девојка има најмногу облека од сите на овој свет . Нема една утната комбинација . Ми се допаѓа се што носи , и начинот на кој ја носи облеката . :) Еве неколку комбинации кои мене ми се допаѓаат :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На mileystar и Tinker-Bell им се допаѓа ова.
 4. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.055
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Tinker-Bell му/ѝ се допаѓа ова.
 5. skyAngel

  skyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  2.764
  Ептен ми е штосна 8)
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
 6. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.646
  :mm: Останувам без зборови кога ќе и ги видам комбинациите...Затоа еве ви слики :wasntme:
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Tinker-Bell му/ѝ се допаѓа ова.
 7. sweetheart10

  sweetheart10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  159
 8. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.272
  Mх чиј гардеробер би го ограбила комплетно цел.
  Има фантастичен стил. Преслатка е. А и се го носи со стил, има став, има движење, знае да ја носи облеката!

  Иначе фаворитот мој е веќе прикачен, ама морам да ја ставам пак сликава. Совршена е мајкеми! :wasntme:
  [​IMG]

  Eве уштеееее 8)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 9. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.055
  Пол:
  Женски
  Мене не ми се допаѓаат баш сите комбинации на девојката. Јес да има уникатен стил, но никако неможеш да ја видиш едноставна секогаш има премногу облека на неа.... Еве уште некоја комбинација, што мене ми се допаѓа....
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 10. frutini

  frutini Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  252
  Во неколку наврати имам пишувано за нејзиниот стил. Уникатна, единствена и секогаш топ средена. Секоја модна комбинација која ја имам видено ми се допаѓа и ми остава впечаток.
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
 11. thatsmysecret

  thatsmysecret Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  214
  Ја обожавам женава! :clap: Прв пат и „фрлив окце’’ на The City [MTV]. Многу е симпатична, слатка и привлечна. Одлично знае да комбинира различни парчиња облека. Еве слики каде што ми остава најголем впечаток и ми се допаѓа како е облечена.
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  ЉУБОВ до неа.
   
 12. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.652
  Допаѓања:
  9.682
  Пол:
  Женски
  Мене ми е далеку од слатка.
  Има убавина, ама многу специфична. И кучка е, башка. Страшно голема! Ама јас сепак ја сакам.
  Сте ги исцедиле сите слики од Гугл. :D

  Мене што ми се допаѓа кај девојкава е што е многу самоуверена, и мислам баш заради тоа вака изгледа. Исто, имам приметено дека едно парче го носи во повеќе наврати. Пример едни црни панталончиња со така повисок струк, во јавност ги има облечено едно 5-6 пати, секогаш различно и прекрасно комбинирани. И штикли исто така си комбинира со различни аутфити. Значи не е некоја да стравува од појавување во исто.

  Памтам една епизода кога отиде во Јапонија. Кога ја видоа тоа јапоникте здивеа! Колку била убава, колку била висока, ваква-онака, а тие кепчиња мали, недотерани.
  Еве како беше облечена тогаш:
  [​IMG] [​IMG]  Други преубави комбинации ( вклучувајчи ја и таа што ја постираше Росонерка) ми се следниве:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  ^^Овие чевлички(тигрестите) си ги носи бајаги. Преубави се!

  [​IMG]

  [​IMG]


  А колку е нежна и грациозна на сликава :x
  [​IMG]
   
 13. ph.orhideja

  ph.orhideja Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јануари 2011
  Пораки:
  1.132
  Допаѓања:
  45.417
  Пол:
  Женски
  Која е девојкава,ако може некое појаснување.
  Убава,модерна,дотерана,симпатична,ама која е?
  Манекенка или сл???
   
 14. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.652
  Допаѓања:
  9.682
  Пол:
  Женски
  Девојката е американска глумица и модел.
  Глумеше во серијалот The City, продолжение на The Hills, што го даваа на MTV. Јас од таму и ја знам, и уште прв пат кога ја видов ми остави впечаток. Мислам дека модел стана, онака официјално во 2009, а има и своја линија на прекрасни ѓердани.

  Еве сликички:

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Мене ептен ми се допаѓаат ѓерданиве, баш помислував да ги искористам за инсипрација и да пробам да направам нешто слично. :)
   
  На ph.orhideja и rossonerka им се допаѓа ова.
 15. Happygirl13

  Happygirl13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  60
  Преубава ее!!
   

  Прикачени фајлови:

 16. Smilly

  Smilly Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  2.373
  Допаѓања:
  3.243
  Palermo а?
  Мхмм мојот идол :inlove:
  И јас како и повеќето ја видов првпат на The City(мојата омилена серија :inlove:)
  Едноставно девојката нема утка :clap: (досега,пу пу да не ја урочам :lol:)

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  Доста ви е за денес.
   
 17. ehrgeizig123

  ehrgeizig123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  157
  Прв пат ја гледам, али капа и симнувам.
  Се гледа дека не е некоја финичка и поштена ама си го има стилот девојката.
  Само така нека продолжи :)
   
 18. Tinker-Bell

  Tinker-Bell Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  118
  Пол:
  Женски
  Ја обожавам девојкава. Многу специфичен стајлинг има, неверојатна креативност во комбинирање на парчиња облека и тоа што мислиш дека воопшто не одговара едно со друго,ете го на неа, она го искомбинирала и изгледа повеќе од прекрасно,да не речам совршено :D
  Сте го исцедиле гугл,не сте оставиле ни една слика за мене :D
  Ај ако најдам некоја интересна ке ставам :)
   
 19. Leeloo

  Leeloo Популарен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2010
  Пораки:
  644
  Допаѓања:
  290
  Незнам за фина и поштена, али јас ја засакав и личност во The City.
  Ми се допага шо во некои моменти е ладнокрвна, снаодлива е..добро некогаш и ми беше малку лигава.
  Настрана тоа, има феноменален стил, предобро знае да ги комбинира накитот,
  обетките, прстените се..се.. :)
  Боите шо мислиш дека никогаш не одговарале, кога ке ги видам на сеа совршено ми се склопени.
   

  Прикачени фајлови:

 20. Peppermint

  Peppermint Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  863
  Допаѓања:
  13.170
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • O.P.jpg
   O.P.jpg
   Големина на фајлот:
   57,7 KB
   Прегледи:
   259