Стилот на Рејчел Билсон (Rachel Bilson)

Дискусија во 'Слики' започната од Artemission, 14 декември 2011.

 1. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.658
  Rachel (Sarah) Bilson, родена на 25 Август 1981 е Американска актерка која стана позната со улогата во популарната серија Округот Оринџ (The O.C.). Препознатлива е по нејзиниот имиџ според кој многумина ја нарекуваат "fashion junkie", а себеси се опишува како лик кој негува винтиџ стил кој инспирацијата ја црпи од Кејт Мос и Дајан Китон.

  Како актерка ми е солидна, изгледа премногу слатко, мило и заводливо, а стилот кој го негува ми е совршен. Препознатлива, ненаметлива, скромна и сметам дека е меѓу ретките холивудски ѕвезди кои имаат изграден стил и вкус за облекување.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 2. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.683
  Пол:
  Женски
  Убава млада девојка, талантлива актерка и човек со добар поглед над модните тенденции. Ми се допаѓа како се облекува. Изгледа многу земна жена... Што и да облече е секси. И со фармерки и патики да е, пак е секси. Просто е многу убава и затоа све и стои добро...
  Еве некои слики нејзини, кои најдов во нет...
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  Забележав, дека најчесто се носи со фармерки. Јас исто сум голем почитувач на фармерки. Многу ги сакам :) Знае како да си ги искомбинира, и со ташната и со дали патики, дали чизми или сандали..., со блуза, мајца..све...
   
 3. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.327
  Не ми се свиѓа нејзиниот стил, а уште помалку како глуми(кој гледа Hart of Dixie знае за што зборувам :) )
  И денските и вечерните комбинации и се катастрофа, со ретки исклучоци.
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG] :^) [​IMG][​IMG] :^) [​IMG][​IMG][​IMG]
   
 4. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  За глума тапа џонсон е, ама за стил добра е, некоја средина.
  Подобра е неспоредливо од колешка и Миша Бартон без двоумење. Миша нема појма од облека иако и она поседува тема во овој подфорум, за мене е крш.
  Знае да се облече фино Рејчел но има две негативности. Прво многу срамежливо ја носи облеката. Треба да научи од Сара Џесика Паркер, Палермо, Кардашиан и други стилизирани девојки како гордо се носи една комбинации. Плус прави уште една грешка, ниска е многу, па често знае да утне и да се облече со што ќе изгледа уште пониска како џуџенце, треба да научи да се облекува според телото.
  И не ми се допаѓа шатираната коса и црн корен секогаш израснат.
  Совет нека си го смени шминкерот и фризерот :)

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 5. antilla

  antilla Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  380
  Стилот, од она што го гледам овде, не е ни лош, не е ни нешто посебно. Има добри моменти, има и утки. Како и повеќето селебрити. А и самава актерка не е нешто многу експонирана во јавност, мене барем така ми се чини. Во моментов, освен Округот Оринџ, не ми текнува на некојa друга нејзина улога, па и не ми е баш да разглабам сега.

  Ама за ова морав да искоментирам
  [​IMG]
  Овде како на некаков маскенбал да отишла. Ме асоцира на "современ" дворски шут. :^)
   
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.789
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
 7. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
 8. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.896
 9. barbyyy

  barbyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  796
  Допаѓања:
  290
  Пол:
  Женски
 10. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.896