Стилот на Рејчел Билсон (Rachel Bilson)

Дискусија во 'Слики' започната од Artemission, 14 декември 2011.

1. Artemission

Artemission Популарен член

Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.658
    Rachel (Sarah) Bilson, родена на 25 Август 1981 е Американска актерка која стана позната со улогата во популарната серија Округот Оринџ (The O.C.). Препознатлива е по нејзиниот имиџ според кој многумина ја нарекуваат "fashion junkie", а себеси се опишува како лик кој негува винтиџ стил кој инспирацијата ја црпи од Кејт Мос и Дајан Китон.

Како актерка ми е солидна, изгледа премногу слатко, мило и заводливо, а стилот кој го негува ми е совршен. Препознатлива, ненаметлива, скромна и сметам дека е меѓу ретките холивудски ѕвезди кои имаат изграден стил и вкус за облекување.

На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  2. J.Ivanoska

J.Ivanoska Популарен член

Се зачлени на:
    1 февруари 2011
    Пораки:
    475
    Допаѓања:
    1.683
    Убава млада девојка, талантлива актерка и човек со добар поглед над модните тенденции. Ми се допаѓа како се облекува. Изгледа многу земна жена... Што и да облече е секси. И со фармерки и патики да е, пак е секси. Просто е многу убава и затоа све и стои добро...
    Еве некои слики нејзини, кои најдов во нет...
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    Забележав, дека најчесто се носи со фармерки. Јас исто сум голем почитувач на фармерки. Многу ги сакам :) Знае како да си ги искомбинира, и со ташната и со дали патики, дали чизми или сандали..., со блуза, мајца..све...

3. femina90

femina90 Популарен член

Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.327
    Не ми се свиѓа нејзиниот стил, а уште помалку како глуми(кој гледа Hart of Dixie знае за што зборувам :) )
    И денските и вечерните комбинации и се катастрофа, со ретки исклучоци.
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG] :^) [​IMG][​IMG] :^) [​IMG][​IMG][​IMG]

4. rossonerka

rossonerka Популарен член

Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.159
    Допаѓања:
    15.275
    За глума тапа џонсон е, ама за стил добра е, некоја средина.
    Подобра е неспоредливо од колешка и Миша Бартон без двоумење. Миша нема појма од облека иако и она поседува тема во овој подфорум, за мене е крш.
    Знае да се облече фино Рејчел но има две негативности. Прво многу срамежливо ја носи облеката. Треба да научи од Сара Џесика Паркер, Палермо, Кардашиан и други стилизирани девојки како гордо се носи една комбинации. Плус прави уште една грешка, ниска е многу, па често знае да утне и да се облече со што ќе изгледа уште пониска како џуџенце, треба да научи да се облекува според телото.
    И не ми се допаѓа шатираната коса и црн корен секогаш израснат.
    Совет нека си го смени шминкерот и фризерот :)

5. antilla

antilla Популарен член

Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    380
    Стилот, од она што го гледам овде, не е ни лош, не е ни нешто посебно. Има добри моменти, има и утки. Како и повеќето селебрити. А и самава актерка не е нешто многу експонирана во јавност, мене барем така ми се чини. Во моментов, освен Округот Оринџ, не ми текнува на некојa друга нејзина улога, па и не ми е баш да разглабам сега.

Ама за ова морав да искоментирам
    Овде како на некаков маскенбал да отишла. Ме асоцира на "современ" дворски шут. :^)

6. Hipica

Hipica Форумски идол

Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.789
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

7. Steff.Unique

Steff.Unique Популарен член

Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    270
  8. ocila

ocila Истакнат член

Се зачлени на:
    20 април 2012