1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стилот на Рејчел Билсон (Rachel Bilson)

Дискусија во 'Слики' започната од Artemission, 14 декември 2011.

  1. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.670
    Rachel (Sarah) Bilson, родена на 25 Август 1981 е Американска актерка која стана позната со улогата во популарната серија Округот Оринџ (The O.C.). Препознатлива е по нејзиниот имиџ според кој многумина ја нарекуваат "fashion junkie", а себеси се опишува како лик кој негува винтиџ стил кој инспирацијата ја црпи од Кејт Мос и Дајан Китон.

    Како актерка ми е солидна, изгледа премногу слатко, мило и заводливо, а стилот кој го негува ми е совршен. Препознатлива, ненаметлива, скромна и сметам дека е меѓу ретките холивудски ѕвезди кои имаат изграден стил и вкус за облекување.

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  2. J.Ivanoska

    J.Ivanoska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2011
    Пораки:
    475
    Допаѓања:
    1.688
    Пол:
    Женски
    Убава млада девојка, талантлива актерка и човек со добар поглед над модните тенденции. Ми се допаѓа како се облекува. Изгледа многу земна жена... Што и да облече е секси. И со фармерки и патики да е, пак е секси. Просто е многу убава и затоа све и стои добро...
    Еве некои слики нејзини, кои најдов во нет...
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    Забележав, дека најчесто се носи со фармерки. Јас исто сум голем почитувач на фармерки. Многу ги сакам :) Знае како да си ги искомбинира, и со ташната и со дали патики, дали чизми или сандали..., со блуза, мајца..све...
     
  3. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Не ми се свиѓа нејзиниот стил, а уште помалку како глуми(кој гледа Hart of Dixie знае за што зборувам :) )
    И денските и вечерните комбинации и се катастрофа, со ретки исклучоци.
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG] :^) [​IMG][​IMG] :^) [​IMG][​IMG][​IMG]
     
  4. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    За глума тапа џонсон е, ама за стил добра е, некоја средина.
    Подобра е неспоредливо од колешка и Миша Бартон без двоумење. Миша нема појма од облека иако и она поседува тема во овој подфорум, за мене е крш.
    Знае да се облече фино Рејчел но има две негативности. Прво многу срамежливо ја носи облеката. Треба да научи од Сара Џесика Паркер, Палермо, Кардашиан и други стилизирани девојки како гордо се носи една комбинации. Плус прави уште една грешка, ниска е многу, па често знае да утне и да се облече со што ќе изгледа уште пониска како џуџенце, треба да научи да се облекува според телото.
    И не ми се допаѓа шатираната коса и црн корен секогаш израснат.
    Совет нека си го смени шминкерот и фризерот :)

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  5. antilla

    antilla Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    381
    Стилот, од она што го гледам овде, не е ни лош, не е ни нешто посебно. Има добри моменти, има и утки. Како и повеќето селебрити. А и самава актерка не е нешто многу експонирана во јавност, мене барем така ми се чини. Во моментов, освен Округот Оринџ, не ми текнува на некојa друга нејзина улога, па и не ми е баш да разглабам сега.

    Ама за ова морав да искоментирам
    [​IMG]
    Овде како на некаков маскенбал да отишла. Ме асоцира на "современ" дворски шут. :^)
     
  6. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
     
  7. Steff.Unique

    Steff.Unique Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    270
    Пол:
    Женски
  8. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
  9. barbyyy

    barbyyy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
  10. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900