1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стилот на Сури Крус

Дискусија во 'Слики' започната од rossonerka, 20 јуни 2011.

  1. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    Личи многу на мајка и', дури и клемпавите увца ги наследила.
    Слатко детенце на кое и' е ускратено најважното - детството.
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  2. SarahTayMomsen

    SarahTayMomsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    650
    Уште сега штикли кога кје порасне може и 100 метарски да облече :D
     
  3. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Е стварно не ми е јасно што му прават на девојчево. Каде што ја најдов сликата пишуваше дека било 4 степени и дека излегуваат од дома :o
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  4. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Зошто се ненормални. Според нивната религија т.е секта не смеат на детето да му речат НЕ.
    Затоа ако сака тоа да шета во сандали во зима ќе шета.
    Му го јачаат имунитетот на детето, додека не фати пневмонија |(

    Монтка и голи нозе :tmi:
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Кога ќе видиш она често така се шета.

    Ете сеа си направило список на божиќни подароци и тие вредат 130 илјади долари. Сакала пони, дијамантски обетки и убави фустани за да може да се чувствува како принцеза.
    И кој ја има раширено веста? Родителите, кој може друг. За медиумско внимание. :fubar:
    [​IMG]

    Еве комбинација и забележете и ги ноктињата :)
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На tinkerbelll му/ѝ се допаѓа ова.
  5. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
    Темава би требало да биде за осуда на ваквото воспитување и израснување на дете, а не за стилот.
    Кој стил на 5 години?
    Чив стил, на Сури или на Кејти? :^)

    Плачела ако не и` даделе штикли? :tmi: А, кој ја научи на штиклите? :fubar:

    Ова повеќе ми личи за медиумско внимание и за тоа дека имаме пари, па нашата ќерка ќе е во се` најубаво облечена.

    Многу жалосно. Има подиви ѕвезди од Кејти, ама децата ги израснуваат многу подобро. Кејти ни малку не ми личи на одговорна мајка. :x
     
  6. avita

    avita Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    31
    :D ma dobro sea. se pretruvaa. premnogu zastitnicki.. i se tie raboti..tocno deka stilot na edno dete mu go izdignuva majkata ama i ako deteto ne saka .. da go nosi ona sto majkata go odbrala ete problem... no aj da se zaprasame dali kaj nas nema takvi luge??????? :?: ima eheee so mali pridonesi .s o mali plati pa zapnuvaat da go imaat najskapoto za nivnite princezicki.. pa po f.b postojano objavuvaat obleceno vo najnovite alista.. .. pa duri edna majka .. so mali pridonesii. razmisluva kako da najde . cizmi ugg na svojata 2 godisna kerkicka .. ma ajde molam vi se sekade ne ima takvi... samo so uste poloso nekoi nemat pari.. sto me poveke iritira. a ovie pa od pari go rasipuvaat deteto inaku ovai fotki se izdvoeni.. inku... kako sto sum gledala ima stv . ubavi alistenca ova detence:)pozzzz
     
  7. elcezelce

    elcezelce Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    3.116
    Допаѓања:
    20.936
    Пол:
    Женски
    Според мене ова не е стил на облекување ,ова е упропастување на мало дете ,коа ќе порасне тоа дете кој знае што ќе сака и какво ќе биде ,чим сега за нова година бара подароци од 130 000 долари :^)
     
  8. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Слатка е. Што претеруаат, претеруваат. Но има добри парчиња, кои понекогаш не се добро искомбинирани.
    [​IMG]
    [​IMG] Чизмичките.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  9. E...V...I...L

    E...V...I...L Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    782
    Допаѓања:
    468
    Стилот нема да го коментирам педофилски ми делува.

    Само.. не ми е јасно што му е толку интересно на Том Крус да си игра малоумен.
    Ја да ги имав неговите милиони друг филм ќе терав.
     
  10. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Педофилски?
    Ве молам девојченце е, ај ако не што да речеме што сите како мали сме шетале голи по плажа.
    Бог да чува за изразиве.

    Ај ги разбирам и подржувам сите коментари за критиките на родителите, за тоа што носи сандалчиња во зима, за тоа што и дозволуваат се и нема граница, ама внимавајте на термините кои ги користите зашто станува збор за девојченца какви што секој ден сретнуваме.
     
    На avita и Hipica им се допаѓа ова.
  11. E...V...I...L

    E...V...I...L Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    782
    Допаѓања:
    468
    И? Кога веќе се фати за тој еден збор, обраќање внимание на мало дете во штикли и медиумски третман како тоа да е некоја модна икона мене ми делува така. Примери се и ова малово и сигурно сте чуле за девојчето на еден француски фудбалер (иако тоа делува малку поекстремно, но и поголемо е од ова 5 годинки) и еден куп балавци на 'детските' модни шоуа.
    Бидејќи мене не ме одгледувале луѓе жедни за медиумско внимание јас не сум била дете кое одело наоколу облечено во бунди и потпетици, ниту го гледам тоа на секој чекор, ниту ми е вообичаено.
    И ти ако мислиш дека си алфа и омега на темите во мода и стил, продолжи си, само знај дека не се потребни одобренија, критики и подДршки од тебе за секој пост што е напишан во оваа категорија.
     
  12. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Постои нешто што се вика дискусија, постои реплицирање кое за прашање, кое за контра реплика, кое за подршка.
    А ако за тебе е нормален зборот педофилски, за мене тоа е толку тежок збор да жал ми е да се употребува на девојченца кои не ни знаат што значи тоа. Затоа постои и дискутурање за тоа, кое ти изгледа не го сакаш, а треба да се навикнеш, форум е ова, во секоја тема ќе го сретнуваш тоа.
    Фала ти за критиките во секој случај.
     
    На avita му/ѝ се допаѓа ова.
  13. E...V...I...L

    E...V...I...L Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    782
    Допаѓања:
    468
    Не ми смета мене реплика, ми сметаат фрази од типот 'бог да чува' само затоа што сум изразила мислење кое некому му прободело во очи иако не бил повикан ни директно ни индиректно. Иначе немам намера да се карам со никого, ова го сфаќам токму така, како форум.

    За девојчето ако треба да кажам, слатко е, како и многу деца на таа возраст, но сметам дека она медиумско внимание и каприциозност е премногу. Би требало да се ограничи на минимум присуството на деца во модната индустрија и во шоу-бизнисот. Почнаа да забегуваат.
     
  14. avita

    avita Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    31
    хм не дека сум за форсиранје за модата на децата .. но кога се фативте за стиклите уф мори мајко..цццц па јас сум родена 80 год.. кога бев 6 годинки ги имав стиклиЧките со струмфети.. такви црвенки усте се секавам ги обожавав не само јас верувам многу исто.. била сум постојано во нив?? нееее. онака радост .. сега сум постојано во балетAнки.. а кај нас многу сиромасни луге со 20 000 придонес дома од двајцата родители па сакат на нивната принцеза да им купат угг цизми за 2 годисно девојЧе .. па адидас тренакрки.. паааа. оригинални колиЧки абе ајде таму за срам сме Човеството некој од пари поулавеал некој за пари..Ч)..
     
  15. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.878
    Допаѓања:
    102.895
    Пол:
    Женски
    Глупости. Модна икона. Како не :o |(
    Па и уште на штикли , ова дете нема да знае што е детство а штикли цел живот ке носи , ке и се смачи
     
  16. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    [​IMG]
    На 4 слика ми е преубавка :)
     
  17. SarahTayMomsen

    SarahTayMomsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    650
    Цуца мала. Колку е само најслатка би ја изела. :angel:
     
  18. narakvica

    narakvica Активен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2012
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    1
  19. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    детево место да си игра оно се дотерува тава дете живото ке го нема преживеано.како велат старите
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  20. avita

    avita Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    31
    е е што има педофилски тука .. нема врска