1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стилот на актерките од турските серии

Дискусија во 'Слики' започната од Steff.Unique, 6 февруари 2012.

 1. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  Ја обожавам оваа девојка. Прекрасна е. Многу ми се допаѓа нејзиниот стил на облекување во познатата турска серија "Љубов и казна". :)

  Дали ви се допаѓа и на вас девојки нејзиниот стил на облекување во познатата турска серија "Љубов и казна"? :)
  Кои се вашите омилени комбинации и фустани кои ги носи Јасмин? :)
  Може да се постираат комбинациите и од другите турски актерки кои ви оставиле впечаток.
   

  Прикачени фајлови:

  • ttttt.jpg
   ttttt.jpg
   Големина на фајлот:
   45,4 KB
   Прегледи:
   3.002
  • sssss.jpg
   sssss.jpg
   Големина на фајлот:
   26,9 KB
   Прегледи:
   3.001
  • hhhh.Jpeg
   hhhh.Jpeg
   Големина на фајлот:
   15,6 KB
   Прегледи:
   3.000
  • 183010-5.jpg
   183010-5.jpg
   Големина на фајлот:
   72,6 KB
   Прегледи:
   2.999
  • aşk-ve-ceza-yasemin-resimleri.jpg
   aşk-ve-ceza-yasemin-resimleri.jpg
   Големина на фајлот:
   37,5 KB
   Прегледи:
   3.001
 2. song

  song Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2012
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  46
  Стилот на Nurgül Yeşilçay (Yasemin) од Љубов и казна.. :)

  Јасмин и не ми се допаѓа многу многу,има убави учи,усни па и носот ама некако нема некои црти што убаво ќе го склопат тоа во едно :^) Кога ќе ја дотераат понекогаш стварно ме бендисува ама како што си знам да кажам облеката го прави човекот!
  не дека ги оценувам луѓето по облеката туку сметам дека
  облеката е лична карта за влез некаде,облеката има големо влијание врз тоа со кој ќе се дружиш,колку ќе бидеш ценет исто така
  со исклучоци
  па истово и за Јасмин,ви текнува кога глумеше Езо? Исто како циганка беше грда ..
   
 3. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  :)
   

  Прикачени фајлови:

 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.793
  Девојкава во филмов преубаво ми се облекува, ама еве ги комбинацииte кои најмногу ми се допаѓаат.
  [​IMG]
  [​IMG]
  ^ Фустанот на оваа сцена и‘ беше преубав.

  И уште една слика која никако не можев да ја најдам. Слабо со турскиов :D
   
  На Adi888 и Steff.Unique им се допаѓа ова.
 5. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.493
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Иако не пратам ниедна од нив, најдов нешто на нет.. Оваа Јасминка убаво се облекувала бе, а :geek: :D
  Па и згодничка е плус :D
   
  На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.646
  Уф темава кога ја видов,одма ми текна на Јешим.Нонрмално добро се облака,ненормално!Исто и Зумрут,а и Лале секогаш беше облечена убаво :)
  На интренет не можат баш да се најдат слики од серијава,ама еве по нешто..
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На elka.timova, 1209, Adi888 и 2 други им се допаѓа ова.
 7. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  Ќе ми каже ли некој како да ставам повеке од 5 слики?:)
   

  Прикачени фајлови:

  • ppp.jpg
   ppp.jpg
   Големина на фајлот:
   23,2 KB
   Прегледи:
   2.675
  • ooo.jpg
   ooo.jpg
   Големина на фајлот:
   26,3 KB
   Прегледи:
   2.675
  • Untitled-1-copy.jpg
   Untitled-1-copy.jpg
   Големина на фајлот:
   223,4 KB
   Прегледи:
   2.675
  • 6tay25bt9hduya5u.jpg
   6tay25bt9hduya5u.jpg
   Големина на фајлот:
   21,2 KB
   Прегледи:
   2.675
  • 6tay25bt9hduya5u.jpg
   6tay25bt9hduya5u.jpg
   Големина на фајлот:
   21,2 KB
   Прегледи:
   2.675
 8. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.031
  Ааааа дефинитивно има глумици што се облакаат убаво во турскиве серии, ама мене ми оставила впечаток на дама, госпоѓа, класа жена е Џанан во истоимената серија, во првата сезона, таа глумица. Аууу авторитет, сила, моќ, убавина, гламур, сексапил ма се во едно си е жената! Таква и е улогата 8) Ѕверка! Инаку малку ме потсеќаше на Меган Фокс, ама не личи туку онака на моменти. На друга не ми текнува во моментов, ко ќе ми текне ќе постирам :D

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  За повеќе од 5 слики одиш десен клик на сликата од интернет и имаш копи линк локејшн значи копирај ја локацијата на сликата, пастираш во постот, го маркираш линкот и стискаш на имг горе и ќе ти се појават две такви со загради на почетокот и на крајот од линкот. :)
   
  На vaga95, pepa.lovely, Glossy-girl и 2 други им се допаѓа ова.
 9. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  638
  Допаѓања:
  1.048
  Пол:
  Женски
  симпатична ми е.. :)
   

  Прикачени фајлови:

 10. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.031
  Јасмин/Езо има добри комбинации, сега е актуелна заради серијата, а инаку мене во фаца освен бојата на очите друго ништо не ми се допаѓа.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На TS-310 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

  Прикачени фајлови:

  • gggg.jpg
   gggg.jpg
   Големина на фајлот:
   252,7 KB
   Прегледи:
   865
  • 3.jpg
   3.jpg
   Големина на фајлот:
   112,5 KB
   Прегледи:
   866
  • ask-ve-ceza-2.jpg
   ask-ve-ceza-2.jpg
   Големина на фајлот:
   50,7 KB
   Прегледи:
   865
  • nurgul.jpg
   nurgul.jpg
   Големина на фајлот:
   26,2 KB
   Прегледи:
   865
  • avc_29_5.jpg
   avc_29_5.jpg
   Големина на фајлот:
   26 KB
   Прегледи:
   866
 12. roberta-rubi

  roberta-rubi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2010
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  59
  Јас се сеќавам во серијата "Kога лисјата паѓаат" Ферхунде што го носеше на свадбата на другарка и Ѓулшен, мислам се викаше,носеше преубав фустан со гол грб,неможам да обајснам каков беше но беше многу убав и ми остана во сеќавање само што неможам да најдам слика никаква од него :@
  Ако некој се сеќава нека постира една фотка ;)
   
 13. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  Ехх... Ферхунде опасна беше. :lol: Закон типка. :D Се облекуваше и таа доста убаво, како и Неџла исто така. :)
   

  Прикачени фајлови:

 14. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.560
  Пол:
  Женски
  Од турските серии, можам да искоментирам само за актерите од: “Кога лисјата паѓаат“ и “Љубов и казна“ бидејќи другите слабо ги следам.
  Ферхунде убаво ја средуваа, посебно ми се допаѓаа чевлите секогаш носеше убави високи потпетици, и кога немаше пари таа беше тип топ средена :lol: а и убава е има специфични црти
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] :)
  секако и
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Едноставно прекрасана е, што и да облече убава е.
  Исто така и Јасмин ми се допаѓа, има преубави комбинации во серијата
  [​IMG]
  [​IMG]
  Морам да ја споменам и Ипек од Каде е ќерка ми, преубави комбинации а и фрузурата и стоеше, која разлика од Фусун :lol:
  [​IMG]
   
  На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

  Прикачени фајлови:

  • fahriye-evcen-6.jpg
   fahriye-evcen-6.jpg
   Големина на фајлот:
   34,4 KB
   Прегледи:
   727
  • fahryeov3.png
   fahryeov3.png
   Големина на фајлот:
   211,3 KB
   Прегледи:
   727
  • ffff.jpg
   ffff.jpg
   Големина на фајлот:
   17,3 KB
   Прегледи:
   727
  • 879274.jpg
   879274.jpg
   Големина на фајлот:
   23,2 KB
   Прегледи:
   727
  • aaaa.png
   aaaa.png
   Големина на фајлот:
   104,5 KB
   Прегледи:
   727
  На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 16. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.050
  Тетка Јасмин.

  [​IMG]
   
 17. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.671
  [​IMG]  Женава е :x [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  За оваа Топрак-Што да кажам :|
  [​IMG]
   
 18. PeachGirl

  PeachGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  819
  Допаѓања:
  2.066
  Пол:
  Женски
  Ногата на Јасмин vs. Ногата на Анџелина Џоли :D
   
  На angelce1, Hipica и Divinebutterfly им се допаѓа ова.
 19. Belieber163

  Belieber163 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  373
  Допаѓања:
  444
  Најголем впечаток од глумиците од турскиве серии ми остави Јешим ДЕФИНИТИВНО !!! :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 20. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  638
  Допаѓања:
  1.048
  Пол:
  Женски
  и бергузар корел (позната како Шехерезад од 1001 ноќ) имала некои убави комбинации (овој пат без ролки :!: :D )
   

  Прикачени фајлови:

  • images (2).jpg
   images (2).jpg
   Големина на фајлот:
   6,2 KB
   Прегледи:
   531
  • images (3).jpg
   images (3).jpg
   Големина на фајлот:
   3,8 KB
   Прегледи:
   531
  • images (4).jpg
   images (4).jpg
   Големина на фајлот:
   5,5 KB
   Прегледи:
   531
  • images (5).jpg
   images (5).jpg
   Големина на фајлот:
   7,8 KB
   Прегледи:
   531
  • images (6).jpg
   images (6).jpg
   Големина на фајлот:
   5,1 KB
   Прегледи:
   531
  На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.