1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стилот на девојката

Дискусија во 'Форумски игри' започната од annnni, 16 мај 2010.

 1. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  Еве нова игра:
  Играта е слична на дискрипции само во оваа игра секој го замислува стилот на девојката над него,без разлика дали е тоа дневна или ноќна шема па врз основа на досегашната дружба остава слика(слично како во досегашните игри),па да почнеме.
  Меѓутоа јас немем од кого да оставам слика па нека започне некој да тргне играта!
   
 2. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.695
 3. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  :lol: pogodiv?
   

  Прикачени фајлови:

  • 7260-b.jpg
   7260-b.jpg
   Големина на фајлот:
   40,9 KB
   Прегледи:
   1.231
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
   

  Прикачени фајлови:

 5. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  :?:
   

  Прикачени фајлови:

  • 49ca6b4b68031.jpg
   49ca6b4b68031.jpg
   Големина на фајлот:
   116,1 KB
   Прегледи:
   1.218
 6. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  • photo.jpg
   photo.jpg
   Големина на фајлот:
   111,9 KB
   Прегледи:
   1.211
 7. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.317
  Допаѓања:
  5.822
 8. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  За тебе имењачке! :D
   

  Прикачени фајлови:

 9. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  [​IMG]

  Ти кажав во дескрипции мислам како те замислувам..Девојка со големо сетило за мода, мила, нежна, Sexy, секогаш дотерана. Епа така го замислувам и твојот стилл
  :*
  Вајлд.Чајлд
  твојот стил го замислувам вака:

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] :inlove:
   
 10. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  ;) :* Фала Ангелече!
  Нека постави слика некој за на Англче стилот,да не се повторувам јас по сто пати!(или напиши нешто ангелче за да ставе друг слика за твојот стил)
   

  Прикачени фајлови:

 11. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  ;)angelche, nekako vaka te zamisluvam, malecka milicka :$
   

  Прикачени фајлови:

  • foto.jpg
   foto.jpg
   Големина на фајлот:
   16,3 KB
   Прегледи:
   82
 12. WomanInLove

  WomanInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  267
  Пол:
  Женски
  ;) ;)
   

  Прикачени фајлови:

 13. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  Незнам дали погодив нешто womeninlove?
   

  Прикачени фајлови:

  • a_0185.jpg
   a_0185.jpg
   Големина на фајлот:
   82,4 KB
   Прегледи:
   74
  • head_women_03.jpg
   head_women_03.jpg
   Големина на фајлот:
   22,4 KB
   Прегледи:
   74
 14. WomanInLove

  WomanInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  267
  Пол:
  Женски

  па за првата слика скоро е погодено, а за втората не :) :)
   
 15. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.110
  Допаѓања:
  5.384
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  заљубена ? :wasntme:
   
 16. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  • 05.jpg
   05.jpg
   Големина на фајлот:
   36,9 KB
   Прегледи:
   66
 17. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.110
  Допаѓања:
  5.384
  Пол:
  Женски
  :D :D :D
  Па и баш до толку Дама ;)

  [​IMG] :wasntme:
   
 18. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  Па добро може да помине! :D
   
 19. Angel.in.dark

  Angel.in.dark Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2010
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  25
 20. Barbie-girl

  Barbie-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 мај 2010
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  1
  :?: angel in dark
   

  Прикачени фајлови: