1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стилот на познатите спортисти

Дискусија во 'Слики' започната од Avril.09, 3 јули 2011.

 1. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  891
  Што мислите, како се снаоѓаат спортистите кога станува збор за модата?
  Мене ми се сосем океј, земајќи во предвид тоа што се по цел ден во тренерки, шорц, патики.
  Еве ги најубавите и по неубави комбинации според мене:
  [​IMG]
  Овде и не се погодиле баш. :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  На Elen4e1, crazylady и Peppermint им се допаѓа ова.
 2. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  891
  Уште некои слики од мене...

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 3. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.278
  Интересна тема зашто спортистите се супер за критика дал позитивна ил негативна. Чудникави се некои се одлични феноменални а некои катастрофални утки.
  Како последната на Серена Вилијамс. Не можам да сватам како не се погледнала во огледало :^)
  [​IMG]

  A eве како и стојат Леџер фустаните :tmi:
  [​IMG]

  Кичеста ми е |(
  [​IMG]


  А обожавам спортисти во оделце. Јаооо се палам, се палааааааааааааам! :angel:
  Бориело :wasntme:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Jeс да јас повеќе го љубам гол! :wasntme:
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На malecka90 и viki44e им се допаѓа ова.
 4. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.902
  Допаѓања:
  31.198
  Пол:
  Женски
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На BlackSwan5, Pelikuna и esperanca им се допаѓа ова.
 5. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
  Има и утки,има и одлични комбинации..
  Сакам добар стил надвор од теренот..Ете неколку комбинации што ми се супер..
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Морам да се надоврзам за Бориело :wasntme:

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  И секако Бекамчо...
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  За девојките во нареден пост...
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 6. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.165
  Допаѓања:
  8.405
  Бекамчето нема утка досега направено ;) :lol:

  Морав за срцево мое да искоментирам ах :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 7. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.862
  Допаѓања:
  13.380
  Па нормално кога Викторија му е жена. Прво она ќе го кастрира посла критичарите. :lol:
   
 8. Emma.Sun

  Emma.Sun Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  62
  8)
   

  Прикачени фајлови:

  • 49375.jpg
   49375.jpg
   Големина на фајлот:
   10,3 KB
   Прегледи:
   814
  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   9,8 KB
   Прегледи:
   814
  • Roger_Federer_Armani.jpg
   Roger_Federer_Armani.jpg
   Големина на фајлот:
   90,4 KB
   Прегледи:
   814
 9. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  891
  Фабрегас
  [​IMG]
  [​IMG] Уф Уф.. за мерак. :mm:

  Алексис Санчез
  [​IMG] :^) Само саатот му е на место. И косата. А за згоден, згоден е.

  Тренерот со најдобар стајлинг
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 10. specificone

  specificone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  830
  Јас од спортистите посебно ќе го одвојам Рожер Федерер.
  Само да се разбериме, во тенис не навивам за Федерер туку за Надал. :!:
  Но просто не можеш а да не забележиш дека човеков зрачи со елеганција во и надвор од тениските терени.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  еве дури и за споредба помеѓу него и Рафа, од авион се гледа дека Роже има стил :)


  Инаку се согласувам со мислењето погоре за Пеп Гвардиола, човеков има став и ептен добро се облакува :)
   
 11. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.902
  Допаѓања:
  31.198
  Пол:
  Женски
  Пике
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  Касиљас
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На CharmedGirl, Elen4e1, BlackSwan5 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.091
  Mi Rafa :inlove:
  Рафа си фура спортски стил вообичаено,но знае да изненади со некоја по формална комбинација.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Ма да,овој вид стил јас преферирам да го гледам кај Надал
  [​IMG]
  :lol:
   
 13. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.554
  Чаби Алонсо
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 14. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.685
  Пол:
  Женски
  Lebron James - Успешен кошаркар од НБА:
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На eki4k2 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.554
  Еве уште нешто од Кристијано Роналдо.Преубав стил има но само не ми се допаѓа кога носи такви мали ташнички во рака.Инаку ептен е фенси.Ама оти е згоден се му стои,не игра облеката многу улога :) .

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 16. Elen4e1

  Elen4e1 Активен член

  Се зачлени на:
  15 март 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  dobri sliki4ki :)
   
 17. connie

  connie Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  204
  [​IMG]
   
  На BlackSwan5 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Kasha

  Kasha Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  3.264
  Како воопшто може да го спомнете Кристијано Роналдо во темава, се облака како циганче, без разлика колку чини секое парче. (мое мислење)
   
  На FortuneTeller.xD, fierce и rossonerka им се допаѓа ова.
 19. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.554
  Мене пак ми се допаѓа,обожавам машки кои се облекуваат така.Но секој со својот вкус :) .
   
 20. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.278
  ^ Вака?
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  булшит!!!

  Пике изгледа одлично браво ;)

  И еве американски рагбист, поточно мажот на Жизел, избран за најстилизиран спортист од Америка Tom Brady 8)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На FortuneTeller.xD му/ѝ се допаѓа ова.