1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стилот на првата дама на Америка

Дискусија во 'Слики' започната од ocila, 10 ноември 2012.

 1. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Доказ за вистинитоста на тврдењето дека зад секој успешен маж стои успешна жена, е сопругата на повторно избраниот американски претседател Барак Обама. Мишел Лаван Робинсон Обама, како што гласи нејзиното целосно име, е пример за неверојатна женственост и елеганција. Мишел Обама (48), не е само убаво лице и фигура, туку образована жена која е пример за многу девојки, идни мајки и сопруги.
  Оваа извонредна жена го гради својот јавен имиџ, пред сè во улога на мајка, почитувајќи ги и нагласувајќи ги семејните вредности. Иако на почетокот не се согласува целосно со кандидатурата за претседател на нејзиниот сопруг, плашејќи се од негативен ефект врз нивните две ќерки, таа сепак последниве години активно ја поддржува кампањата на Барак. Пишувајќи некои од неговите говори, држејќи јавни настапи најчесто без претходно подготвен говор и учествувајќи во многу кампањи за подобрување на начинот на живот, Мишел докажува дека е почитувана поради нејзините лични способности, а не е ставена во сенка поради успехот на нејзиниот сопруг.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Извор:http://www.kafepauza.mk/
   
  На cresa-jagoda и Acka22 им се допаѓа ова.
 2. bubu1

  bubu1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2012
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  12
  стил на првата дама на Америка

  Женава си има стил, вистинска дама е!
   
 3. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.628
  стил на првата дама на Америка

  Кој стил го има? и баба ми да има пари ке има стил,сигурно има луѓе што се грижат за нејзиниот стајлинг
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Lahaliva

  Lahaliva Нов член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2012
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  317
  стил на првата дама на Америка

  Епа сега на кого му се може,нели?
   
 5. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.628
  стил на првата дама на Америка

  Ако де немам ја ништо против,туку не се воодушевувајте на нејзиниот стил.поздрав ;)
   
 6. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  стил на првата дама на Америка

  сигурно нема да ја видеме во минич и кожени панталони ..туку си е облечена класично..и секако парите го прават стилот,но треба и вкус малку....
   
 7. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  стил на првата дама на Америка

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На cresa-jagoda и Acka22 им се допаѓа ова.
 8. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.698
  Допаѓања:
  19.879
  Пол:
  Женски
  па да до парите е и знаат да ја дотереат убаво :)
   

  Прикачени фајлови:

  На cresa-jagoda и Acka22 им се допаѓа ова.
 9. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На cresa-jagoda и Acka22 им се допаѓа ова.
 10. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.354
  Допаѓања:
  8.477
  .
   

  Прикачени фајлови:

  На cresa-jagoda и Acka22 им се допаѓа ова.
 11. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.354
  Допаѓања:
  8.477
  .
   

  Прикачени фајлови:

  На cresa-jagoda и Acka22 им се допаѓа ова.
 12. Val-Dim

  Val-Dim Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  1.750
  Допаѓања:
  60.975
  2017 Америка има нова „прва дама“

  Tan2017-1-20_16371734_0_1000x0.jpg

  melanija-tramp-donald-tramp-lepota-izgled-foto-profimedia-1486161750-1097127.jpg
   
  На cresa-jagoda, Acka22, joy1 и 2 други им се допаѓа ова.
 13. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.558
  prekrasna
  sovrsena

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  Последна измена: 18 февруари 2017
  На cresa-jagoda, Acka22, joy1 и 2 други им се допаѓа ова.
 14. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.558
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На cresa-jagoda, Acka22 и orhideea им се допаѓа ова.
 15. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.991
  Допаѓања:
  66.494
  Melaija Spored mene ima preubav stil na site sliki sto ja imam videno
  preubavo mi e oblecena, a i samata taa e ubava.
   
  На cresa-jagoda, toogood и okcenzi им се допаѓа ова.
 16. pretty-girl6

  pretty-girl6 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  129
  Пол:
  Женски
  Стајлингот не и е лош, но се знае кога човек има пари и плус сега е Прва дама на САД ќе ја облечат сите врни дизајнери. Погледнете ја нашата Прва дама дали е секогаш вака средена? Се е до финансиите, односно стандардот на државата во која се живее.
   
  На girl-miri му/ѝ се допаѓа ова.
 17. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.184
  Пол:
  Женски
  Не знам за Меланија, ама кралицата на Јордан ми е врв во ова издание:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  И изгледа толку младо за годините...
   
  Последна измена: 6 април 2017
  На cresa-jagoda, Acka22 и Someonespecial им се допаѓа ова.
 18. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.850
  Допаѓања:
  47.948
  Пол:
  Женски
  Меланија е убавица, поим за софистицираност и едноставност
  IMG_7344.JPG IMG_7345.JPG IMG_7347.JPG
   
  На cresa-jagoda, toogood, Acka22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.184
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  [​IMG]
   
  На cresa-jagoda, toogood, elimkd и 2 други им се допаѓа ова.
 20. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.184
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.