1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стилот на Abbey Dawn

Дискусија во 'Слики' започната од dolly.doll, 11 октомври 2011.

 1. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  505
  Пол:
  Женски
  Колку што барав не најдов ваква тема ... Ако има слободно delete !
  Кажете што мислите ;)

  [​IMG]

  http://www.abbeydawn.com/
   
 2. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.291
  Допаѓања:
  3.113
  Пол:
  Женски
  Abbey Dawn Стилот

  Ова би требало да е нешто како Поп-рок или Поп-панк стил. :^)
  Како и да е ми се допаѓа а од целата колекција најубави се дуксерите. :inlove:
  Но повеќе делува како тинјџерски стил и не би можела да замислам некој 25-30 години да се облекува вака ( Except Avril Lavigne ) :)
   
  На ana.ubavkata му/ѝ се допаѓа ова.
 3. TeddyS

  TeddyS Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  121
  Abbey Dawn Стилот

  Колку што знам Abbey Dawn не е стил , него е марка на облека. :?

  Како и да е , ми се допаѓа.

  Интересен е.. е сега незнам каков квалитет имаат овие блузички , и што пари се, али мислам би требало да има и во Македонија.

  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]
   
 4. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  505
  Пол:
  Женски
  Abbey Dawn Стилот  Да тоа е марка на облека но во тој момент нешто друго во исто време пишав и сум згрешила . Иначе да секој со свое мислење . А Аврил што сси знае нека си прави :lol: ;)
   
 5. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  931
  Abbey Dawn Стилот

  Ми се допаѓа ;) :inlove:
   
  На dolly.doll му/ѝ се допаѓа ова.
 6. gothchick

  gothchick Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.553
  Допаѓања:
  1.663
  Abbey Dawn Стилот

  Не ми се допаѓа воопшто. И не е ич панк, може е бело-розов панк :D . А Аврил ако е панкерка :headbang: . Да очигледно не ми се допаѓа заради боите. Иначе да би биле потемни може ќе ми се допаднеа. Секој со свој вкус :^) :)
   
 7. Berguzar

  Berguzar Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  386
  Допаѓања:
  7.450
  Abbey Dawn Стилот

  Би ми се допаднало ако некој друг носи а јас не би носела
   
 8. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски