1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стилот на Amy Lee

Дискусија во 'Слики' започната од Black.Beauty, 21 септември 2011.

 1. Black.Beauty

  Black.Beauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  212
  Amy Lynn Hartzler (Amy Lee) или Ејми Лин Хацлер (позната како Ејми Ли) е Американска пејачка, главен вокал во бендот Evanescence, текстописец и пијанист. Многу го сакам бендов, посебно Ејми и нејзиниот ангелски глас, коса и стилот на облекување... :inlove:

  [​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Lallly и Beauchamp им се допаѓа ова.
 2. Black.Beauty

  Black.Beauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  212
 3. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.322
  Девојка со стил. Готичкарка! :up:
   
 4. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  7.975
  Пол:
  Женски
  Мене не ме бендисува, многу ми е мрачна, и не сакам вакви готски стил, и тие сличните на него.
   
 5. Night.Wish

  Night.Wish Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  33
  Многу убава пејачка со совршен глас и преубав стил! :rock:

  [​IMG]
   
 6. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.791
  Допаѓања:
  3.258
  Пол:
  Женски
  Иако не го фурам овој стил, ми се допаѓа кога гледам девојки кои знаат како да го носат. Ејми е типичен пример, постојана и непроменлива.
  Не ги сакам оние кои до вчера беа кежуал стил, а од утре ајде готик сум.
   
  На Black.Beauty му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
 8. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.509
  Допаѓања:
  4.153
  Пол:
  Женски
 9. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.501
  Со Ејми пораснав во средно. Уште и ги знам сите песни на памет, збудалив кога купив нејзино цд. Секогаш на врвот ми била. Е сега во поглед на нејзиниот стил, и покрај тоа што ја сакав/сакам многу, не ми се допаѓа. Во готик стилот има прекрасни комбинации и парчиња, ама Ејми секогаш излегувала во чудни нескладни фустани за време на концерти, спотови и општи папараци. Но, секогаш било убаво нашминкана, за тоа пофалби.

  [​IMG]
  овде на пример се е супер, ама што и требали онакви ракавици (дебели, плетени кога се друго е нежно)

  [​IMG]
  одлична шминка

  [​IMG]  Единствено овде ми се допаѓа од глава до пети
  [​IMG]
  [​IMG]


  Во секој случај, нема нови фотографии од неа, сите на гугл се стари..
   
 10. DoReMi

  DoReMi Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2014
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  156
  Можеби се постари сликите, но ако. :)
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 11. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.322
  Допаѓања:
  58.228
  Пол:
  Женски
  Ми се допаѓа како Ејми изгледа и пее, но нејзиниот стил па и не баш...

  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
  [​IMG]