1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стилот на Carrie Bradshaw

Дискусија во 'Слики' започната од Trendafilka, 21 мај 2011.

 1. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.597
  Сметам дека оваа модна икона заслужува посебно внимание и посебна тема. :)
  Сара Џесика Паркер, а.к.а. Кери Бредшо.
  Шест сезони и две филмски продолженија светот воздивнува по фустаните, аксесоарите и стилот кој го носи оваа дама.
  Нејзината пасија, чевлите на Manolo Blahnik, станаа уште попознати благодарение на серијата.
  Венчаниците кои Кери ги проба во првиот дел од филмската сага го одземаат здивот и слободно можеме да констатираме дека нејзиниот лик направи вистинска револуција во модниот свет и стил.

  Кои се вашите омилени комбинации и фустани кои ги носеше Кери?

  Најголем впечаток ми остави фустанот кој го носеше во Париз -
  [​IMG]

  Фустанот на Оскар Де Ла Рента[​IMG]

  Една од омилените комбинации[​IMG]

  [​IMG]

  И убедливо најубавата комбинација за мене, како љубител на бисери[​IMG]
   
  На sleepingbeauty, XstrongerX, crazylady и 3 други им се допаѓа ова.
 2. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  :clap: :clap: :clap: за темата!
  Отвори тема за мојот идол, за мојата икона! Ја обожавам Кери, се пронаоѓам себеси во нејзиниот карактер, во нејзините колумни...
  За нејзината облека веќе имам коментирано, имам постирано и слики, но најмногу ми се допаѓаше во второто продолжение.
  [​IMG]

  попрекрасна личност од неа, не сум видела, нема ни да видам! :inlove:
   
 3. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Овој Ози што го постирала ми е епик!!
  Баш ми е некако за неа, и дефинитивно ми е од омилените.


  Друг омилен:

  Со големиот бел цвет на црниот фустан. Инспирација...
  [​IMG]

  Пак со цветче :) Едноставна бела маичка, со панталони, а делува многу шик!
  [​IMG]

  Во Париз ја носеше најпрекрсната ригаста маичка :inlove:
  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На mims-89 и crazylady им се допаѓа ова.
 4. milky-candy

  milky-candy Нов член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  713
  Еве и јас ќе ставам неколку слики кај што ми се допаѓа како изгледа...
  [​IMG]

  [​IMG] - овде е многу нежно облечена и со многу слатки сандалки...

  Тука косата и е преубава [​IMG]

  [​IMG]

  Специфичен стил на облекување има и многу е оригинална...
   
 5. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.197
  Допаѓања:
  89.440
  Пол:
  Женски
  Бидејќи сте ставиле дел од моите омилени еве уште некои.
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]
  Ми се допаѓа кај неа што комбинира се со се и знае тоа да го носи. Мене како жена ми е многу грда, но си има став. Инаку најомилена комбинација мие кога носеше машка кошула само со колан на половина мислам, ама не можам слика да најдам.
   
 6. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Мислам дека немам пропуштено епизода на Сексот и градот и нормално омилена Кери.
  Јас се соживував со неа :D
  Ептен ми се допаѓа стилот кој што го фураше Кери. Модна икона на многу генерации.
  Сара Џесика Паркер на многумина ќе остане само како Кери Бредшо. Не е лепотица, не претеруваше никогаш со шминка, ама затоа експериментираше и се што носеше го носеше со стил бе!
  Како чекореше по Њујоркот 8) , како потскокнуваше дупки на ископаните улици со Маноло Бланик чевлички.
  Дури се топев кога ѕверката ја побара за жена со чевлички. Му реков на дечко ми дека може и тој ова да го направи :D

  Oва ми е една од фаворитите, чанта Ајфелова Кула и чевличкиве мх мх
  [​IMG]

  Или комбинацијава во вториот филм во култната сцена, оригинална е мајкеми
  [​IMG]

  Дури и во пижами кога отиде да слави нова година беше убава :D
  [​IMG]
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 7. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  ^^^ мене па не ми е грда. Баш ми е мила, нема некое слатко лице како Шакира или Џеј Ло ама има нешто во неа што ја прави посебна..
  [​IMG]
  видете ја тука колку е прекрасна! Ама и партнерот не и е лош... :inlove: воопшто!!!!
  [​IMG]
   
 8. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.597
  A Буба Мара фустанот? :lol:
  [​IMG]

  Инаку, ја изгледав серијата, можеби по 15-ти пат и видов многу цветни дезени низ епизодите, кои денеска се актуелни , па ми беше инспирација.
  [​IMG]


  А дали се сеќавате на овие модни додатоци?

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   

  Прикачени фајлови:

 9. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  ^^^ да да! ланчето со нејзиното име, во втората сезона го носеше речиси секогаш!
   
 10. imorena

  imorena Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  432
  Допаѓања:
  3.199
  Пол:
  Женски
  Кери...сите нејзини модни комбинации ги имам добро меморирано. :) Ми се допаѓаше воопшто целиот лик како беше изграден.
  Модна икона без сомнение и како Carrie Bradshaw И во приватниот живот.
  Секој стил беше убав на свој начин, јас ги издвоив овие неколку,
   

  Прикачени фајлови:

  • 2.jpg
   2.jpg
   Големина на фајлот:
   177,5 KB
   Прегледи:
   1.347
  • 3.jpg
   3.jpg
   Големина на фајлот:
   141,2 KB
   Прегледи:
   1.346
  • 1.jpg
   1.jpg
   Големина на фајлот:
   125,6 KB
   Прегледи:
   1.346
 11. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.989
  Допаѓања:
  4.849
  Пол:
  Женски
  Еве ја мојата најомилена комбинација
  Фустанчето кое го носеше во Париз кога падна во Диор :D


  Да не ги повторувам истите слики од претходните постови, ми се допаѓа нејзиниот стајлинг, уникатен е и неможе да го носи секој
  One and only Carrie Bradshaw :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На crazylady, moni24 и Trendafilka им се допаѓа ова.
 12. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.709
  Пол:
  Женски
  Уф! Прекрасна е, ја обожавам неа и нејзиниот стил (во серијата). Најмногу ми се допага тоа што на сред бел ден може да облечат некој така "посвечен фустан", плик ташна и високи потпетици. Тука ако така се облечам за сред бел ден, не знам за вечерно излегување што би облекла. Сакам да го живеам нејзиниот живот барем 1 ден :inlove:
   
 13. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.116
  Допаѓања:
  56.375
  Пол:
  Женски
  Модна икона, доволно кажано.
  Овде има најдобар аксесорис - Баришњиков :inlove: :*

  Еве уште неколку
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Има преубаво тело и што и да облече изгледа беспрекорно. Единствено што ме нервира кај неа се несредените нокти. Рацете и’ изгледаат жилаво и старо, тоа може да помине зашто ете, такви и’ се, но на ноктите би требало да обрнува повеќе внимание. Чудно ми е затоа што кај неа се’ е совршено, освен тоа :)
  Посебно во вториот дел од филмското продолжение во неколку сцени јасно беа покажани колку се изгризани :(
  (да, забележувам неважни работи :| )
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG] брррр
   
  На XstrongerX и Blanca им се допаѓа ова.
 14. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  381
  :clap: :clap: за темава! Carrie :inlove:
  И ја сум обожавателка на стилот на Кери, многу ја сакам...Уникатна е!
  Веќе сте ги ставиле моите омилени креации.... 8)

  Венчаницава што ја носеше во 1 дел ми е врв

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
 15. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  На Hipica и LivingGlam им се допаѓа ова.
 16. seksi

  seksi Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  113
  1. буба мара фустанот
  2. цветовите моден детал - инспирација
   

  Прикачени фајлови:

  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.597
  Мене ми е многу интересно како серијата е толку стара, а повеќето комбинации делуваат толку сегашни, модерни и свежи.

  Штета што не може да се најде целосна слика од овој фустан, еден од омилените ми е.
   

  Прикачени фајлови:

  • 31.jpg
   31.jpg
   Големина на фајлот:
   62,9 KB
   Прегледи:
   390
  • 14.jpg
   14.jpg
   Големина на фајлот:
   119,8 KB
   Прегледи:
   388
  • 12.jpg
   12.jpg
   Големина на фајлот:
   90,4 KB
   Прегледи:
   388
  • 15.jpg
   15.jpg
   Големина на фајлот:
   64,7 KB
   Прегледи:
   386
  На Ana Chio и teddybear им се допаѓа ова.
 18. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  505
  Еве неколку што ми се свиѓаат, повеќето сте ги ставиле па да не се повторувам. Кери е жив доказ дека тоа што го носиш треба да знаеш да го носиш...инаку да ги облече некоја друга девојка овие комбинациии нема така добро да и стојат.
  [​IMG][​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]

  За овој немам зборови

  [​IMG]

  Еве дел од венчаниците

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  А новиот гардеробер :x

  [​IMG]
  [​IMG]
   
 19. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.597
  КЛАСИКА :)


  А имаше и понекоја несреќна комбинација, како на пример...
  :D
   

  Прикачени фајлови:

  На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481