1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стилот на Cheryl Cole

Дискусија во 'Слики' започната од A-j-a, 20 јуни 2011.

 1. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.023
  Шерил Кол најубаво облечена жена

  Британската поп пејачка и телевизиска ѕвезда, Шерил Кол, според магазинот Glamоur е прогласена за најдобро облечена жена во светот. Кол ја засени минатогодишната победничка Кејт Мос, којa што мораше да се задоволи со второто место.  Во последното издание на Glamour, Џо Елвин, инаку уредник на магазинот изјави дека во мината година Кол станала пример за стилски тренд.
  ,,Таа е величествено убава, одлично средена и секогаш сјае” - додава Елвин.  Инаку Шерил Кол беше членка на групата ,,Girls Aloud” и сопруга на англискиот фудбалер Ешли Кол. Шерил Кол е една од најатрактивните поп пејачки во моментов.
   

  Прикачени фајлови:

  На SexyLady и lovely91 им се допаѓа ова.
 2. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.023
  Шерил Кол со нејзината восочна фигура во во Лондонскиот музеј на "Мадам Тисо".

  [​IMG][​IMG]

  За восочната фигура бил искористен моделот кој Шерил го носела во 2008 година на Лондонската модна недела. За одбраниот модел виновна е самата Шерил Кол која не можела да се одлучи кој фустан да го даде за да биде искористен за куклата, па откако не се согласила да даде други два фустани кои креаторите на фигурата ги побарале, се решила за овој.
   
  На lovely91 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.023
  Мене ми е многу убава онака природно убава. Ми се допаѓа како се облекува, скоцкана од глава до пети. Елегантна, отмена,....прекрасна е.

  [​IMG][​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]
   

  Прикачени фајлови:

 4. malechkata

  malechkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  1.141
  Прекрасна е. И сеуште не можам да поверувам како тој идиотот Ешли Кол можел да ја изневерува неа. :o

  Како изгледа само, а тој воопшто не ја ценел. Илјада пати е поубава од него!

  Уште еднаш, прекрасна е, има преубав глас, многу добра музика, преубав стил на облекување. :)
   
  На Sara123, lovely91 и A-j-a им се допаѓа ова.
 5. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  739
  Допаѓања:
  1.215
  Пол:
  Женски
  офтопик:сеуште ли се разведени со Ешли Кол?
  онтопик:Шерил ми е прекрасна.Толку убава,нежна и никогаш нападна
   

  Прикачени фајлови:

  • Cheryl_Cole_01.jpg
   Cheryl_Cole_01.jpg
   Големина на фајлот:
   29,5 KB
   Прегледи:
   1.113
  • Cheryl-Cole-22.jpg
   Cheryl-Cole-22.jpg
   Големина на фајлот:
   129 KB
   Прегледи:
   1.113
  • frvfv.jpeg
   frvfv.jpeg
   Големина на фајлот:
   7,2 KB
   Прегледи:
   1.113
  • images.jpeg
   images.jpeg
   Големина на фајлот:
   8,2 KB
   Прегледи:
   1.113
  • cherylcoleplasticsurgery.jpg
   cherylcoleplasticsurgery.jpg
   Големина на фајлот:
   323,6 KB
   Прегледи:
   1.113
 6. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  Убави комбинации има, кога ја гледам ужасно многу ме потсеќа на Каролина, секако Шерил е поубава. Особено на сликава:

  [​IMG]

  Често помислувам дека се двојнички.

  [​IMG]

  Фустанот на восочната фигура воопшто не ми се допаѓа, за стилот немам посебно мислење не ја следам не ја ни сметам како многу популарна има стопати попопуларни од неа и така. Косата како на восочната фигура и е најубава.
   
 7. goddess.Of.chaos

  goddess.Of.chaos Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  1.059
  Допаѓања:
  1.029
  Далеку е од најдобро облечена, но е солидна, ме бендисува. А е многу убава, да рикне онај мажот и` шо ја измалтретира. :fubar:
   
 8. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.023
  Се согласувам дека не е најдобро облечена, сепак тоа е само прогласување од магазин има многу поубаво облечени од неа, но како што кажа и ти солидна е, а кога на тоа ќе се додае нејзината природност-зрачи женава. Никогаш нападна ма прекрасна е.
   
 9. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  892
  Не ја знам добро Шерил Кол. Само Promise This и' ја знам. Ама вака разгледувајќи информации за неа и слики, гледам дека е многу нежна и паметно ги одбира парчињата облека.
  Забележав дека се фарбала црвена. Good choice! :up:

  Овде ми е преслатка
   

  Прикачени фајлови:

 10. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  Со оглед на можностите просечно е облечена...убава е, не викам не ама не заслужува цела тема, нема ни доволно слики да се најдат.Не важи ниту за некоја модна икона.
   
 11. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
  Гледано во глобала не ми е ништо посебно нејзиниот стил, просечен е. Но, Шерил ми е многу симпатична, нежна, женствена, едноставно зрачи женава. А за комбинациите има некои кои ми се допаѓаат, но сметам дека може далеку подобро од ова до сега.
   
  На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. mona.s

  mona.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  579
  Допаѓања:
  153
  Шерил е толку многу убава така што,што и да стави и седи прееееееубаво,толку е симпатишна женствена секси и се најубо,стварно нема ништо грдо на неа НИШТОООООО
   

  Прикачени фајлови:

 13. sweetheart10

  sweetheart10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  159
  Таа како појава е многу харизматична, шармантна и убава но нејзиниот стил не ми остава некаков впечаток.Сосем просечно.
   
  На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  ^forum.femina.mk ‹ Убавина и мода ‹ Мода и стил ‹ Слики
  Не е само во тоа дадеш коментар, туку треба да е поставена и слика верувам.

  Да бидам искрена стилот почна да ми допаѓа откако заврши со Ешли.
  Тогаш и почна да станува поактивна. Girls Aloud на мое жалење се распаднаа, а Шерил почна да се пробива.
  Патем, насловот треба да се преименува во Шерил Твиди. :) Може и не. Не знам дали го задржа презимето или го остави. :)

  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Овде ми е језива од што е слаба. Многу ми смета килажата која ја држи, особено лошо личи бидејќи е ниска. :)
  [​IMG]
   
 15. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.792
  Допаѓања:
  3.262
  Пол:
  Женски
  Мислам дека го заслужила првото место. Навистина убаво се облекува.

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
 16. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.497
 17. annabieber

  annabieber Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  9
  Не ми се свиѓа нешто многу.. Ама пак убаво се облекува.. :)
   
 18. RIRIFENTY

  RIRIFENTY Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2011
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  435
  Пол:
  Женски
  Со еден збор-Совршена!!!
   

  Прикачени фајлови:

 19. RIRIFENTY

  RIRIFENTY Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2011
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  435
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

 20. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.196
  Допаѓања:
  8.925
  Пол:
  Женски
  Шери навистина си е многу убава,симпатична,женствена итн.Нејзиниот стил е просечен,може да биде и подобар.Но,секогаш може подобро . Така да,таа е убава...што и да облече,прекрасно и стои. ;)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]