Стилот на Dulce Tejeda aka Dulce Candy

Дискусија во 'Слики' започната од Steff.Unique, 3 јули 2012.

 1. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  Дали ви се допаѓа стилот на оваа девојка? Кои се комбинациите што ви оставија најмногу впечаток што ги носи девојкава? :)


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 2. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  402
  прв пат слушам за девојкава, ама ми се допаѓа нејзиниот стил
   
 3. leilla

  leilla Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2012
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  145
  И јас прв пат слушам за девојкава, па ако може кажи ни нешто повеќе, која е таа, што е ?

  Иначе многу ми е слатка и има убави комбинации. И стојат на годините и изгледот :)
   
 4. OneDirection

  OneDirection Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2012
  Пораки:
  468
  Допаѓања:
  237
  Девојкава има канал на јутјуб еве http://www.youtube.com/user/DulceCandy87
  инаку ми се допаѓа нејзиниот стил. Многу убаво ги комбинира работите.
   
 5. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.011
  Пол:
  Женски
  И мене ми се допаѓа,ја следан на фб и на јутуб.Фин стил си има,не е пренатрупана туку баш убави комбинации прави.
  Ми се допаѓа што има ненападен и нежен стил.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 6. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  930
  Убава е девојката. Ми се допаѓа нејзиниот стил :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 7. MissDior

  MissDior Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2011
  Пораки:
  1.048
  Допаѓања:
  8.934
  Не ми се допаѓа има многу подобри блогерки и името и е премногу слатко :D
   
 8. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
 9. PeachGirl

  PeachGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  817
  Допаѓања:
  2.056
  Пол:
  Женски
  Прв пат ја гледам..ми се допаѓа. Во нассмевката ме потсеќа на Марама :)
   
 10. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.896
 11. barbyyy

  barbyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  796
  Допаѓања:
  290
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  мене на џесика алба ми личи во насмевката
   
 12. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.896