1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стилот на Dulce Tejeda aka Dulce Candy

Дискусија во 'Слики' започната од Steff.Unique, 3 јули 2012.

 1. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  Дали ви се допаѓа стилот на оваа девојка? Кои се комбинациите што ви оставија најмногу впечаток што ги носи девојкава? :)


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 2. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.276
  Допаѓања:
  417
  прв пат слушам за девојкава, ама ми се допаѓа нејзиниот стил
   
 3. leilla

  leilla Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2012
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  146
  И јас прв пат слушам за девојкава, па ако може кажи ни нешто повеќе, која е таа, што е ?

  Иначе многу ми е слатка и има убави комбинации. И стојат на годините и изгледот :)
   
 4. OneDirection

  OneDirection Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2012
  Пораки:
  468
  Допаѓања:
  238
  Девојкава има канал на јутјуб еве http://www.youtube.com/user/DulceCandy87
  инаку ми се допаѓа нејзиниот стил. Многу убаво ги комбинира работите.
   
 5. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  И мене ми се допаѓа,ја следан на фб и на јутуб.Фин стил си има,не е пренатрупана туку баш убави комбинации прави.
  Ми се допаѓа што има ненападен и нежен стил.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 6. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  931
  Убава е девојката. Ми се допаѓа нејзиниот стил :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 7. MissDior

  MissDior Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2011
  Пораки:
  1.182
  Допаѓања:
  10.085
  Не ми се допаѓа има многу подобри блогерки и името и е премногу слатко :D
   
 8. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
 9. PeachGirl

  PeachGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  820
  Допаѓања:
  2.073
  Пол:
  Женски
  Прв пат ја гледам..ми се допаѓа. Во нассмевката ме потсеќа на Марама :)
   
 10. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
 11. barbyyy

  barbyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  297
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  мене на џесика алба ми личи во насмевката
   
 12. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900