Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стилот на Eva Longoria

Дискусија во 'Слики' започната од A-j-a, 20 јуни 2011.

 1. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.023
  Ева Жаклин Лонгорија (Eva Jacqueline Longoria) е американска актерка, продуцент и модел. Нејзината кариера започнала во 2000 година. Има глумено во многу филмови, но стана позната во целиот свет благодарение на тв. серијата "Очајни домаќинки" (2004), каде што игра улогата на богата и убава домакинка "Габриел Солис". Btw мојата омилена ''очајна домакинка''.

  Според мене една од најдобро облечените славни личности. Знае да си ги прикрие недостатоците, а да ги истакне убавите делови на телото. Типката е навистина мала џепна Венера. Кога е нашминкана стварно е многу слатка, ама без шминка е само еден обичен просек, нормално никој не е совршен.

  Сексапил, елеганција, грациозност и што ли уште не… Погледнете и сами како изгледа Ева Лонгориа

  [​IMG][​IMG]
   
  На MaTo, crazylady, Hipica и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.031
  Ај за секоја позната личност да правиме нова тема. Не секоја е модна икона ако е позната. Ништо посебно стилот, колку што знам јас не и го ни следат многу. Има убави комбинации :)

  [​IMG]

  [​IMG] Вака слично и јас се облекувам, сакам да кажам вакво фустанче и јас можам да си дозволам и многу девојки за малку пари, а и се наоѓа вакво.

  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG] Сличен фустан и имав купено на мајка ми, виолетов и не и се свиѓаше, мене ми е ок.

  [​IMG]

  [​IMG] Е ова е више јако, исти салонки иаме, добро освен што нејзините се многупати поскапи од моите,де.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG] И тука е многу јака.

  [​IMG] Колку просечен фустан.

  [​IMG] Е тука ме асоцира на школка де.

  [​IMG]

  [​IMG] Оф, не.

  [​IMG] Убаво и необично.

  [​IMG] Убав фустанов!

  [​IMG] Мразам ваква комбинација, тренерки со вакви чизми. УФ!

  [​IMG] Преубав е фустанот.

  [​IMG] Најлошото што го видов досега.

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 3. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
  Мене Ева ми е преубава и кога не е средена и кога е без шминка.
  Преслатка ми е во такво издание кога знам дека си шетка нормално и не се преоптоварува.
  Кога е на црвениот килим просто блеска.
  Според мене има извондреден стил.Мала,но секаде привлекува внимание.
  Еве неколку фотки каде ми е супер.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На A-j-a му/ѝ се допаѓа ова.
 4. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
  Кој шо сака нека каже ама Ева мене ми е секогаш скоцкана. И тоа добро скоцкана. Си знае каде што треба да носи.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  И многу ми се допаѓаат нејзините casual комбинации
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На A-j-a му/ѝ се допаѓа ова.
 5. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.023
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
   

  Прикачени фајлови:

 6. love.edward

  love.edward Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  242
  мене ми е секогаш со стил, средена, утки скоро и воопшто да нема направено, едноставно перфектна ми е :)
   
  На A-j-a му/ѝ се допаѓа ова.
 7. goddess.Of.chaos

  goddess.Of.chaos Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  1.033
  Допаѓања:
  908
  На оваа ко шо ѝ стојат тоалети, на ниедна друга. Многу ја сакам, па и Габриел ми е најака у серијата. И у клошарско издание без шминка ми е убава. Плус мнооогу убаво тело има, многу пропороционално. Ем на Лореал е заштитно лице, не може лоша да е. 8) Ептен сакам Латиноамериканки, оваа ми е меѓу поубавите. ( пр. Ева Мендез ми е ко трансвестит. |( )

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Колку најубаво ѝ стои виткана кратка, леле! :inlove:
   
 8. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.352
  Допаѓања:
  18.457
  Пол:
  Женски
  Експериментира со стилови, знае да го носи тоа што ќе го облече...и згодна е бре се и стои ...


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 9. GoldenValery

  GoldenValery Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  13
  Ја обожавам...преубава е ,преслатка, згодна итн.
  Се што ќе облече и стои прекрасно ! :)
   
 10. MissCupcake

  MissCupcake Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  262
  Eлегантна,средена,убава ми се допаѓа облеката и е убава сега кога ќе ја најдат камерите во „лежерно издание“ сега не може да виси цело време во фустани како што беше тоа со тренерките и чизмите. Ми се допаѓа што стилот и е едноставен,но елегантен мене ми е прекрасна,а воедно е одлична актерка. :)
   
 11. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.276
  Убавка е многу, мал сладок пинцур со огромни штикли :D
  Ама нешто wow да ми е, тоа дефинитивно не.
  Тоа што го носи го носи преубаво, али се е скапа модерна гардароба од последните колекции на дизајнерите.
  Она не експериментира баш никогаш.
  Ева се облекува како и секоја друга богата позната цура ;)
  Класичен хуливидски стил. Никогаш нешто ново, никогаш нешто поинаку, иде на секогаш на проверена облека црно-бела, крем, црвено, така да за стил да ја пратам и модна икона мене не ми е воопшто.
  Но затоа па од друга страна ретко прави утки, дури да не речам и преретко. И дефинитивно е убавка без шминка што е за почит, ретко некоја ѕвезда се појавува без шминка.

  Иначе е висока само 152 цм.
  Прениска е. Може да ја видиш во град а да не ја забележиш од што е толку мала :lol:
  Јас толку висока бев во 3то одделение :D
   
  На BoaVista, Name и JuLleE им се допаѓа ова.
 12. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.787
  Допаѓања:
  4.175
  Пол:
  Женски
  Мало ситно човече што значи со шарм и елеганција.
  Нема некој препознатлив стил по кој би се одвојувала од другите.
  Јас многу си ја сакам, омилена домаќинка :)
  btw
  Овде во која група треба да ја ставиме?
   

  Прикачени фајлови:

  На TS-310 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Belieber163

  Belieber163 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  373
  Допаѓања:
  444
  На црвениот килим е прекрасна...
  Секогаш зрачи со позитивна енергија и супер е облечена...
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  А сasual комбинациите и се исто така добри, како на секоја просечна девојка.
  [​IMG]
   
  На TS-310 и Hipica им се допаѓа ова.
 14. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.560
  Пол:
  Женски
  Има нешто посебно во неа, шарм , харизма..
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На TS-310 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Kasha

  Kasha Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  3.264
  аууууу прекрасна жена!
  ми се свиѓа во секој поглед. изглед. стил. глума. водителство. шоу емисии. за се ја бива.
  омилени проекти Очајни домаќинки фала богу :) и ова новото кулинарско шоу што и е.
  и не е нешто скандалозна во споредба со другиве фацки.
  а тоа што била ниска, каква врска има тоа, кога има прекрасна градба на тело и е позгодна од многу други што се повисоки од неа. мене Eva ми е 10/10 :)

  [​IMG]
   
 16. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.329
  Многу ми е едноставна и природна, зрачи на сликите и се гледа дека ужива во животот, особено откак се разведе од оној Паркер, не знам зашто и требаше, не беше ни згоден и убав дури :D Еве слики надвор од црвен тепих :)
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На TS-310 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.012
  Пол:
  Женски
  Mногу ми е природна,убава,нежна и средена женава.Нејзиниот стил е поедноставен и никогаш ја немам видено во некоја кич комбинација.Зрачи со елеганција,безразлика дали е тоа кежуал варијанта или ред карпет фустан.[​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
 18. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  4.283
  Допаѓања:
  12.353
  [​IMG] Совршено :inlove: :inlove:
   
 19. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  7.975
  Пол:
  Женски
  Многу си ја сакам, срцка ми е.:l:
  Многу е слатка, харизматична, убава, и најважно згодна бе. 8)
  И како глумица ми е извонредна, омилена „домаќинка“ ми е. :wasntme:
  Нема ни скандали, ни да изведува пејачка, жена на место.
  Комбинациите и се убави, ретко има утки, ама иде на сигурна варијанта. :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Еве и кежуал варијанти:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 20. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.329