1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стилот на Jennifer Lopez

Дискусија во 'Слики' започната од TheHollywoodStar, 26 јули 2012.

 1. TheHollywoodStar

  TheHollywoodStar Активен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2012
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  19
  Џенифер Лин Лопез е позната американска актерка , поп пејачка и танчерка. Родена е на 24 јули 1969 во Бронкс, Њујорк, од родители со порториканско потекло: Гвадалупе Родригез и Дејвид Лопез. Има две сестри, Линда и Лесли. Посетувала католичко средно училиште каде што почнала да се занимава со спорт, а од 16 години започнала да посетува часови по танцување и пеење. Го напуштила школувањето после еден семестар на колеџ и целосно се посветила на танцувањето. Ако има ваква тема - канта. :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 1.jpg
   1.jpg
   Големина на фајлот:
   143,7 KB
   Прегледи:
   1.088
  • 2.jpg
   2.jpg
   Големина на фајлот:
   86,4 KB
   Прегледи:
   1.088
  • 3.jpg
   3.jpg
   Големина на фајлот:
   78,2 KB
   Прегледи:
   1.088
  • 4.jpg
   4.jpg
   Големина на фајлот:
   52 KB
   Прегледи:
   1.088
  • 5.jpg
   5.jpg
   Големина на фајлот:
   186,4 KB
   Прегледи:
   1.088
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Баш вчера читав една статија каде беше анализиран нејзиниот стил од почетоците на нејзината кариера, па се‘ до денес. Воглавно ми има оставено впечаток на личност што премногу експериментира со изгледот - 30 години се премногу за да се појавиш со фризура Пипи долгиот чорап, дури и ако се работи за Teen Choice Awards. Последниве неколку години ми е преубава, се заозбили некако и ми се допаѓа како изгледа.
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] :^)
   
 3. TheHollywoodStar

  TheHollywoodStar Активен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2012
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  19
  Продолжеток... :)
  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • 6.jpg
   6.jpg
   Големина на фајлот:
   42,5 KB
   Прегледи:
   1.037
  • 7.jpg
   7.jpg
   Големина на фајлот:
   89,5 KB
   Прегледи:
   1.037
  • 9.jpg
   9.jpg
   Големина на фајлот:
   52,7 KB
   Прегледи:
   1.037
  • 10.jpg
   10.jpg
   Големина на фајлот:
   315,3 KB
   Прегледи:
   1.037
  • 11.jpg
   11.jpg
   Големина на фајлот:
   43,5 KB
   Прегледи:
   1.037
 4. the.vampire.girl

  the.vampire.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2012
  Пораки:
  879
  Допаѓања:
  1.490
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  убаво^
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 5. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.461
 6. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  576
  Пол:
  Женски
  ја обожавам, секогаш средена, секогаш блеска,
   

  Прикачени фајлови:

 7. M.arija

  M.arija Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2012
  Пораки:
  424
  Допаѓања:
  268
 8. TheHollywoodStar

  TheHollywoodStar Активен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2012
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  19
  Според мене е многу стабилна и нежна жена! А овој нејзиниов дечко Каспер Смарт и баш не ми се допаѓа, не се софпаѓаат. :shake:
  Марк Ентони (поранешниот сопруг) ми е далеку подобар. :nod:
   

  Прикачени фајлови:

  • 1.jpg
   1.jpg
   Големина на фајлот:
   66,9 KB
   Прегледи:
   911
  • 2.jpg
   2.jpg
   Големина на фајлот:
   157,3 KB
   Прегледи:
   911
  • 3.jpg
   3.jpg
   Големина на фајлот:
   141,6 KB
   Прегледи:
   911
  • 4.jpg
   4.jpg
   Големина на фајлот:
   58 KB
   Прегледи:
   911
 9. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
 10. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
  Ја обожавам, една од јавните личности со најмногу стил, досега немам утки видено од неа, се што ќе облече на неа блеска!Преубава и шармантна ми е, па какво тело има - БОМБА, е ова е убаво женско тело, со облини и стегнато!Мислиш 20 години има, не 40!
  Комбинацијата во спотот на Into you ми е врв од нејзе:
  [​IMG]
  [​IMG]
  Исто овој блинк - блинк и е преубав фустан:
  [​IMG]
  Креацијата на Захаир Мурад - speechless :x :
  [​IMG]
  Други комбинации од црвени тепих:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  И за крај кежуал комбинации:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Единствена замерка кај неа ми е што носи природно крзно, а вештачките крзна по изглед се исти како природните.
   
 11. attias

  attias Активен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2012
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  13
  Многу ми се свиѓа нејзиниот стил, а и она е исто преубава... Џенифер Лопез и Бијонсе ми се најубави... Еве каде мене ми беше најубава: мислам дека фустано совршено и прилега :)
   

  Прикачени фајлови:

  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 12. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Мене не секогаш ми се допаѓа како е облечена Џенифер Лопез, дури можам да кажам дека почесто не ми се допаѓа.
  Инаку сето тоа на кое и се воодушевуваме е резултат на вложен огромен труд на десетици професионалци.
  Баш приметете на сликава каква и е косата, колку мала пунџичка- што значи на сите оние слики каде што има бујна коса, всушност носи надградба.
  [​IMG]
  [​IMG]

  Еве каде ми се допаѓа како е облечена
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG]
  А овие нејзини комбинации воопшто не ми се допаѓаат
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG] [​IMG][​IMG]

  И мислам дека не и прилега баш црната боја :)
   
 13. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Јас неа си ја почитувам, девојката си има неколку таленти и одлично работи на неколку полиња.
  Е сега за стајлингот е ок, сосема обичен, ни експериментира, ни ништо. Средена е најчесто, ама ретко да ми е се свиѓа посебно. За јас да кажам дека некој има добар стил тогаш треба да се разликува од другите. А Џенифер ми има класичен изглед даден од стилист која само таа го носи и притоа истакнува облини, често со претерување и со премногу светки.

  Има убава шминка најчесто, тоа ми е кај неа најдоброто, секогаш убава и најчесто нежна шминка, убаво лице има.
  Косата и е ок, најчесто како што кажа Сеси додатоци за волумен и густина.

  Мразам јас долго V деколте, да не речам до папок, а таа ептен го носи. Еве ова ми е тотално КИЧ!
  [​IMG]

  Ова ми е крш, бунда и сандала :D
  [​IMG]

  Сака и пердуви, јас мразам :)
  Ова е нешто побетер кич
  [​IMG]

  Тука како матурантка е со фустан од искубана кокошка
  [​IMG]

  A фустанов за Оскар од Армани е чудо најгрдо :D
  [​IMG]

  Ужас! Не ми е јасно кој и рекол покрај фустанов и чизми со овој принт да облече, нели се гледа во огледало?
  [​IMG]

  Има и убави комбинации, дел се на темава поставени. Ама прави и ужасни кич комбинации на сатени, крзна, пердуви, светки, премногу принт, така да има има стајлинзи best ама има многу и worst.
   
  На Cakica му/ѝ се допаѓа ова.
 14. london-girl

  london-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2012
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  55
  Ја обожавам.
   

  Прикачени фајлови:

  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   7,6 KB
   Прегледи:
   384
 15. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  2.036
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  :) :) :)
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Clear

  Clear Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2012
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  195
 17. barbyyy

  barbyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  297
  Пол:
  Женски
 18. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.698
  Допаѓања:
  19.878
  Пол:
  Женски
  преубава и супер е за годините :geek: :geek: :geek:
   

  Прикачени фајлови:

 19. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
 20. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900