1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стилот на Jessie-J

Дискусија во 'Слики' започната од Jessie-J, 23 април 2012.

 1. Jessie-J

  Jessie-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2012
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  60
  Дали ви се допаѓа стилот на Jessie-J? :)

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На wtff, bluegirl7 и Chocolate.me им се допаѓа ова.
 2. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.638
  Интересен стил има. Малку претерува, некогаш. Ми се допаѓа нејзината коса, не експериментира баш со неа, што ми е добро.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На greeny1 и Jessie-J им се допаѓа ова.
 3. Alegriaa

  Alegriaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2011
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
  ЈА обожавам!!
   
  На bluegirl7 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. narakvica

  narakvica Активен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  1
 5. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  930
  Ми се допаѓа се кај неа... ЈА ОБОЖАВАМ :l:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 6. Witchy-style

  Witchy-style Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2012
  Пораки:
  685
  Допаѓања:
  3.788
  Пол:
  Женски
  Облека, изглед, стил, пеење, шарм...Се чиста десетка! ЈА ОБОЖАВАМ БЕ ... :* :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  :* :* :* :D :D :D
   
  На bluegirl7 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.681
  Допаѓања:
  4.714
  Prekrasna ja sakaaaaammmm,najmnogu,mi se dopajga bas se... ;( ]:) :devil: :angel:
   
 8. allthatglitters12

  allthatglitters12 Активен член

  Се зачлени на:
  9 август 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  Има преубав стил и слатка е :)
   
  На bluegirl7 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.681
  Допаѓања:
  4.714
  Да,слатка е ама нема некој впечатлив стил,ми се доапаѓа како се облекува :inlove: ,но нема некој стил. :fubar:
   
 10. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
 11. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.684
  Допаѓања:
  19.796
  Пол:
  Женски
  ја обожавам :) убави песни има и убавка ми е и она :!: ама стилот некогас и не и е бас ама некогас е добра ;)
   
 12. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
 13. EleonoraLovato

  EleonoraLovato Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2012
  Пораки:
  683
  Допаѓања:
  676
  преубава е :)
   

  Прикачени фајлови:

 14. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
 15. UnPaso

  UnPaso Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2013
  Пораки:
  1.002
  Допаѓања:
  247
  Пол:
  Женски
 16. LovePeace

  LovePeace Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  37
  Сега откако ја скрати косата многу поубава е :!:. Има убави песни..омилени ми се Wild и Domino :) . А стилот, ништо посебно, не ми се допаѓа.
   
  На Najubava09 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Heartbeat

  Heartbeat Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2013
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  Прекрасна е! :l:
   
  На Najubava09 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  4.159
  Пол:
  Женски
 19. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.320
  Допаѓања:
  8.398
  /
   

  Прикачени фајлови:

 20. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.320
  Допаѓања:
  8.398
   

  Прикачени фајлови: