1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стилот на Kate Moss

Дискусија во 'Слики' започната од Leeloo, 4 јуни 2011.

 1. Leeloo

  Leeloo Популарен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2010
  Пораки:
  645
  Допаѓања:
  290
  Aнглиски модел. Позната пред се по својот контроверзен приватен живот, дрогата. Откриена во 1998 година на возраст од 14 години, нејзината кариера започнала во првите црно-бели фотографии сликани тогаш за британскиот магазин The Face, но иако ја дефинирале како анти-супер модел на 90-тите, таа дошла до моментот кога била споредувана со Синди Крафорд, Наоми Кембел, Клаудија Шифер.

  Мос била изгласана 9-та во списанието Maxim како една од "50 најсекси жени во 1999-та година" и 22-та во списанието FHM како една од "100 најсекси жени на 1995-та година ". Со своето прво појавување во Sinday Times Rick List во 2007-та година, нејзиното богатство се проценило на вредност од 45.000.000 £.
  Во јули 2007-та година, заработувајќи околу 9.000.000 $ во изминатите 12 месеци, магазинот Forbes ја именувал како 2-та на листата на 15 светски топ-модели.

  Што се однесува до нејзиниот изглед/стил се смета дека Мос е таа која го довела хероин шик изглед
  уште во 1993-та година со предизвикувајки разни шпекулации околу нејзината тежина. Без разлика на тогашните изјави дека не се работи за анорексичност таа денеска сепак е позната како меѓународна модна икона. Има собрано многу награди за нејзиниот стил, вклучувајќи ја и Council of Fashion Designers of America's fashion influence и место на листата за мегународни најдобро облечени лица од страна на Vanity Fair. Во почетокот на 21 век, таа , заедно со актерката Сиена Милер, се смета една од
  главните предводници на Боем изгледот. Но сепак во 2008-та година, Мос била додадена листата на ПЕТА како најлошо облечени "Личности од 2008" поради честата употреба на крзно.

  Како ви се допага нејзиниот стил?

  Кејт со својата колекција на чанти
   

  Прикачени фајлови:

  На rossonerka и crazylady им се допаѓа ова.
 2. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.409
  Mногу ми е грда, антипатична и никаква!
  без шминка е :puke:
  наркоманка! за мене не е стил, кога некој се облака со мртви животни!
  одвратно,да му се згади на човек од нејзиниот крзнен стил
   

  Прикачени фајлови:

 3. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.031
  Не ми е модна икона во никој случај ако лансирала сопствена колекција. Без шминка е хорор, со шишки е стопати поасална отколку без. Што е со мрежастите искинати хулахопки ? Или фустанот на првата слика со реден број 6 ? Ццц. :x :fubar:
   
 4. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.410
  Ја никогаш не сфатив што некој гледа во неа. Нема бог знае какво тело и има ужасно лице. Имам гледано и емисија за неа, и не знаеше ни да зборува нормално.
  За мене таа и воопшто нема стил, го облекува тоа што и стои прво на закачалка.
   
 5. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.278
  Не ја сакам.
  Таа ми е узор модел како што не треба девојките манекенки да се однесуваат.
  Не знам што гледаат кај нејзе дизајнерите? Мала е, ниска е, грдичка е, наркоманка е, лош идол на младите.
  Многупати и имаат раскинувано договори заради таа дрога, последен пат нели беше сликана како конзумира кокаин и по 100 рехабилитации таа пак и пак едно исто прави, али Кејт Мос си е пак Кејт Мос.
  Си пафка, си шмрка, си шета издрогирана на писта и си заработува милиони.
  Неможам на ваква жена да и се воодушевувам, а уште помалку да ми е пример модна икона.
  [​IMG][​IMG]
   
 6. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.031
  Леле Росоњерка аууу ме наежи со сликиве колку е гадна! Ај првата ја имав видено и ич не ми текна, втората не :x Се што кажа за однесувањето посебно дрогата, лицето (нефотошопирано и ненашминкано) и е гадно ама баш ГАДНО, телото и е просечно има многу поубави. Не знам што ги привлекува и предизвикува да склучуваат договори со неа, можеби затоа што е баш таква единствен модел толку безобразно контроверзен :^)
   
 7. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.382
  Дури и направиле статуа од злато, употребиле злато колку тежи и таа самата (50 и нешто :| )
  Толку што е "убава" :D .
  И се восхитувам на тоа што ја доби битката со дрогата, и пак се бава со моделство. ( да не направив некоја грешка? ) :tmi:
  Онтопик, не ми се допаѓа нејзиниот стил. :Down:
   
 8. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.362
  Допаѓања:
  4.831
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  нејзиниот живот нема да го коментирам , се сложувам со вас, ама дека има стил има-и мене ми се допаѓа
   
 9. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.826
  Допаѓања:
  10.124
  Пол:
  Женски
  На страна приватниот живот, пороците и проблемите, јас ја сакам како модел. Мислам дека фантастично си ја врши работата.
  Што се донесува за нејзиниот стил, не ме фасцинира многу, не е уникатна и посебно интересна. Меѓутоа ми се допаѓаат неколкуте колекции кои ги има креирано и последната колекција на чанти.


  Фаворити ми се овие два од нејзината осма колекција за топшоп, а од колекцијата за чанти ми се допаѓаат речиси сите чанти.
  [​IMG]


  Во приватен живот, како што кажав, ми е сосема обична.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 10. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.362
  Допаѓања:
  4.831
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  кога веке постои темата да ја докомплетирам со свадбата, фустанот ми е убав ама оделцето на типот ми е :lol: -без коментар
   
 11. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.881
  Допаѓања:
  55.719
  Пол:
  Женски
  Кејт има лице кое многу лесно се трансформира, со секоја шминка изгледа различно. Тоа е посебното што ја прави одличен модел. Мене ми е убава (настрана дрогата и пијанките). Специфична, несекојдневна и со вродена елеганција, и баш ми се допаѓа тоа што нема совршено лице кое секој би го сметал за убаво.
  На свадбата блесна во прекрасниот фустан, многу природно и лежерно го носи.

  Ми се допаѓа нејзиниот секојдневен стил, што и да облече беспрекорно знае да го износи без многу напор и посебно стилизирање. Нејзините комбинации во црно ми се фаворити.
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
 12. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.476
  Kate Moss ја вбројувам во личности кај кои ми се допаѓа стилот.
  Lauren Conrad, Kate Moss, Sienna Miller, Posh, Palermo & двете Олсенки ми се фаворити.

  Да преминам на Мос.
  Не само што ја почитувам премногу како модел, ми се допаѓа линијата која ја креира, туку и според мене е модна икона. За разлика од многу други самопрогласени икони на дешеницава.
  Проблемите со дрогата ги занемарувам затоа што темата е за нејзиниот стил сепак, а не за тоа дали се дрогирала и колку таа се пијанчи.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На extraordinary му/ѝ се допаѓа ова.
 13. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.881
  Допаѓања:
  55.719
  Пол:
  Женски
  Во белиов фустан ми е преубава
  [​IMG][​IMG]

  Еве уште некои моменти
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На extraordinary му/ѝ се допаѓа ова.
 14. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.704
  Пол:
  Женски
  Ми се допага стилот на Кејт Мос, само пуста многу е грда и анорексична :)
   
 15. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.045
  Ја обожавам. Прекрасна ми е. Нема специфична и посебна убавина но ја поседува онаа класична убавина.
  Професионална си е во работата. За дрогата и нејзините пороци немам коментар. Битно е дека кога ќе искочи на писта е во полн сјај. Има некоја харизма и привлечност.
  Стилот исто и е беспрекорен. Ми се допаѓа скоро се што носи и нејзините колекции секако.
  Да не ја биваше немаше да е таму каде што е сега.
   
 16. Peppermint

  Peppermint Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  867
  Допаѓања:
  13.210
  Пол:
  Женски
  Kate Moss во септемврискиот US Vogue
   

  Прикачени фајлови:

  На extraordinary му/ѝ се допаѓа ова.
 17. CrystalNoir

  CrystalNoir Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2011
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  92
  Kate Moss според мене е жена со прекрасен ултра модерен стил на облекување


  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Кежуал стилот скоро секогаш и се состои од фармерки и сако,а тој стил и најмногу ми се допаѓа
   
  На extraordinary му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Kasha

  Kasha Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  3.264
  е оваа жена ако нема стил не знам кој има. неа ја сметам ја права модна икона (и Сиена Милер).
  убава ми е, професионалец во тоа што го работи, глупости правела кога била млада (кој не?).
  има многу необична фацка што ја прави поразлична од другите, и мислам дека баш поради тоа и се издвојувала некако секогаш од останатите стандард модели.
  знам дека била најниска манекенка на времето.
  и реално да бидеш заштитно лице на Гучи толку години не е за џабе.

  [​IMG]
   
 19. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.638
  Најголем впечаток ми оставија овие слики ..
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] Во средина!
  [​IMG]
   
 20. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.495
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Како што ги разгледав сликите на нет, нејзиниот стил е префинет.
  На моементи знае да киксне ама сепак во глобала гледано, одлично се облекува.
   
  На do-re-mi му/ѝ се допаѓа ова.