1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стилот на Kate Moss

Дискусија во 'Слики' започната од Leeloo, 4 јуни 2011.

  1. Leeloo

    Leeloo Популарен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2010
    Пораки:
    645
    Допаѓања:
    290
    Aнглиски модел. Позната пред се по својот контроверзен приватен живот, дрогата. Откриена во 1998 година на возраст од 14 години, нејзината кариера започнала во првите црно-бели фотографии сликани тогаш за британскиот магазин The Face, но иако ја дефинирале како анти-супер модел на 90-тите, таа дошла до моментот кога била споредувана со Синди Крафорд, Наоми Кембел, Клаудија Шифер.

    Мос била изгласана 9-та во списанието Maxim како една од "50 најсекси жени во 1999-та година" и 22-та во списанието FHM како една од "100 најсекси жени на 1995-та година ". Со своето прво појавување во Sinday Times Rick List во 2007-та година, нејзиното богатство се проценило на вредност од 45.000.000 £.
    Во јули 2007-та година, заработувајќи околу 9.000.000 $ во изминатите 12 месеци, магазинот Forbes ја именувал како 2-та на листата на 15 светски топ-модели.

    Што се однесува до нејзиниот изглед/стил се смета дека Мос е таа која го довела хероин шик изглед
    уште во 1993-та година со предизвикувајки разни шпекулации околу нејзината тежина. Без разлика на тогашните изјави дека не се работи за анорексичност таа денеска сепак е позната како меѓународна модна икона. Има собрано многу награди за нејзиниот стил, вклучувајќи ја и Council of Fashion Designers of America's fashion influence и место на листата за мегународни најдобро облечени лица од страна на Vanity Fair. Во почетокот на 21 век, таа , заедно со актерката Сиена Милер, се смета една од
    главните предводници на Боем изгледот. Но сепак во 2008-та година, Мос била додадена листата на ПЕТА како најлошо облечени "Личности од 2008" поради честата употреба на крзно.

    Како ви се допага нејзиниот стил?





    Кејт со својата колекција на чанти
     

    Прикачени фајлови:

    На rossonerka и crazylady им се допаѓа ова.
  2. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Mногу ми е грда, антипатична и никаква!
    без шминка е :puke:
    наркоманка! за мене не е стил, кога некој се облака со мртви животни!
    одвратно,да му се згади на човек од нејзиниот крзнен стил
     

    Прикачени фајлови:

  3. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Не ми е модна икона во никој случај ако лансирала сопствена колекција. Без шминка е хорор, со шишки е стопати поасална отколку без. Што е со мрежастите искинати хулахопки ? Или фустанот на првата слика со реден број 6 ? Ццц. :x :fubar:
     
  4. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    Ја никогаш не сфатив што некој гледа во неа. Нема бог знае какво тело и има ужасно лице. Имам гледано и емисија за неа, и не знаеше ни да зборува нормално.
    За мене таа и воопшто нема стил, го облекува тоа што и стои прво на закачалка.
     
  5. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Не ја сакам.
    Таа ми е узор модел како што не треба девојките манекенки да се однесуваат.
    Не знам што гледаат кај нејзе дизајнерите? Мала е, ниска е, грдичка е, наркоманка е, лош идол на младите.
    Многупати и имаат раскинувано договори заради таа дрога, последен пат нели беше сликана како конзумира кокаин и по 100 рехабилитации таа пак и пак едно исто прави, али Кејт Мос си е пак Кејт Мос.
    Си пафка, си шмрка, си шета издрогирана на писта и си заработува милиони.
    Неможам на ваква жена да и се воодушевувам, а уште помалку да ми е пример модна икона.
    [​IMG][​IMG]
     
  6. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Леле Росоњерка аууу ме наежи со сликиве колку е гадна! Ај првата ја имав видено и ич не ми текна, втората не :x Се што кажа за однесувањето посебно дрогата, лицето (нефотошопирано и ненашминкано) и е гадно ама баш ГАДНО, телото и е просечно има многу поубави. Не знам што ги привлекува и предизвикува да склучуваат договори со неа, можеби затоа што е баш таква единствен модел толку безобразно контроверзен :^)
     
  7. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Дури и направиле статуа од злато, употребиле злато колку тежи и таа самата (50 и нешто :| )
    Толку што е "убава" :D .
    И се восхитувам на тоа што ја доби битката со дрогата, и пак се бава со моделство. ( да не направив некоја грешка? ) :tmi:
    Онтопик, не ми се допаѓа нејзиниот стил. :Down:
     
  8. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.647
    Допаѓања:
    6.151
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    нејзиниот живот нема да го коментирам , се сложувам со вас, ама дека има стил има-и мене ми се допаѓа
     
  9. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    На страна приватниот живот, пороците и проблемите, јас ја сакам како модел. Мислам дека фантастично си ја врши работата.
    Што се донесува за нејзиниот стил, не ме фасцинира многу, не е уникатна и посебно интересна. Меѓутоа ми се допаѓаат неколкуте колекции кои ги има креирано и последната колекција на чанти.


    Фаворити ми се овие два од нејзината осма колекција за топшоп, а од колекцијата за чанти ми се допаѓаат речиси сите чанти.
    [​IMG]


    Во приватен живот, како што кажав, ми е сосема обична.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
  10. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.647
    Допаѓања:
    6.151
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    кога веке постои темата да ја докомплетирам со свадбата, фустанот ми е убав ама оделцето на типот ми е :lol: -без коментар
     
  11. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.084
    Допаѓања:
    56.315
    Пол:
    Женски
    Кејт има лице кое многу лесно се трансформира, со секоја шминка изгледа различно. Тоа е посебното што ја прави одличен модел. Мене ми е убава (настрана дрогата и пијанките). Специфична, несекојдневна и со вродена елеганција, и баш ми се допаѓа тоа што нема совршено лице кое секој би го сметал за убаво.
    На свадбата блесна во прекрасниот фустан, многу природно и лежерно го носи.

    Ми се допаѓа нејзиниот секојдневен стил, што и да облече беспрекорно знае да го износи без многу напор и посебно стилизирање. Нејзините комбинации во црно ми се фаворити.
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
     
  12. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Kate Moss ја вбројувам во личности кај кои ми се допаѓа стилот.
    Lauren Conrad, Kate Moss, Sienna Miller, Posh, Palermo & двете Олсенки ми се фаворити.

    Да преминам на Мос.
    Не само што ја почитувам премногу како модел, ми се допаѓа линијата која ја креира, туку и според мене е модна икона. За разлика од многу други самопрогласени икони на дешеницава.
    Проблемите со дрогата ги занемарувам затоа што темата е за нејзиниот стил сепак, а не за тоа дали се дрогирала и колку таа се пијанчи.

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На extraordinary му/ѝ се допаѓа ова.
  13. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.084
    Допаѓања:
    56.315
    Пол:
    Женски
    Во белиов фустан ми е преубава
    [​IMG][​IMG]

    Еве уште некои моменти
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
    На extraordinary му/ѝ се допаѓа ова.
  14. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.708
    Пол:
    Женски
    Ми се допага стилот на Кејт Мос, само пуста многу е грда и анорексична :)
     
  15. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Ја обожавам. Прекрасна ми е. Нема специфична и посебна убавина но ја поседува онаа класична убавина.
    Професионална си е во работата. За дрогата и нејзините пороци немам коментар. Битно е дека кога ќе искочи на писта е во полн сјај. Има некоја харизма и привлечност.
    Стилот исто и е беспрекорен. Ми се допаѓа скоро се што носи и нејзините колекции секако.
    Да не ја биваше немаше да е таму каде што е сега.
     
  16. Peppermint

    Peppermint Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    867
    Допаѓања:
    13.216
    Пол:
    Женски
    Kate Moss во септемврискиот US Vogue
     

    Прикачени фајлови:

    На extraordinary му/ѝ се допаѓа ова.
  17. CrystalNoir

    CrystalNoir Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    92
    Kate Moss според мене е жена со прекрасен ултра модерен стил на облекување


    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Кежуал стилот скоро секогаш и се состои од фармерки и сако,а тој стил и најмногу ми се допаѓа
     
    На extraordinary му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Kasha

    Kasha Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    3.266
    е оваа жена ако нема стил не знам кој има. неа ја сметам ја права модна икона (и Сиена Милер).
    убава ми е, професионалец во тоа што го работи, глупости правела кога била млада (кој не?).
    има многу необична фацка што ја прави поразлична од другите, и мислам дека баш поради тоа и се издвојувала некако секогаш од останатите стандард модели.
    знам дека била најниска манекенка на времето.
    и реално да бидеш заштитно лице на Гучи толку години не е за џабе.

    [​IMG]
     
  19. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Најголем впечаток ми оставија овие слики ..
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG] Во средина!
    [​IMG]
     
  20. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Како што ги разгледав сликите на нет, нејзиниот стил е префинет.
    На моементи знае да киксне ама сепак во глобала гледано, одлично се облекува.
     
    На do-re-mi му/ѝ се допаѓа ова.