1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стилот на Kim Kardashian

Дискусија во 'Слики' започната од mime87, 19 јуни 2011.

 1. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.946
  Пол:
  Женски
  како што претпоставував мислам фацата и е вештачка се забележува дека има корекции
  косата не е цела нејзина да тоа и цело време мислев и јас :* како и да е можеби убава е но здрава и жива да е пластичната операција надградбите ботоксот итн :D
   
 2. lackygirl

  lackygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  5.447
  Допаѓања:
  19.090
  Пол:
  Женски
  Ако гледаме така сите се имаат правено пластични операции, ботокси...........нема ниту една од славните што е 100% природна ;)
   
 3. goddess.Of.chaos

  goddess.Of.chaos Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  1.056
  Допаѓања:
  1.027
  Ерменка е по татко. Или поточно, Ethnicity Armenian, Dutch, Scottish. Никол ми е згодна но одвратна во фацата, ко баба е. Плус веѓите, :puke: . Е таа е мелез мислам. Знам од Хаваи е, и така бар делува, мешано.

  Туку, сликиве дека има корекција на фацата... Очигледно е дека има, али не можам да познаам точно што. Помушки изглеа пред, поженствено после. А вака да барам точка по точка нема да откријам шо све има праено. :D Иначе имаше на шоуто епизода кај шо иде на ботокс ставање, не крие ништо. И после и` отече фацата под очите и рече веќе нема. Демек. :D
   
 4. malechkata

  malechkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  1.141
  Да има ставано ботокс, и навистина рече дека нема се додека нема да и биде потребно. А сега стави колку да пробала, или што се вели по наше, од бес. :lol:

  Исто ги има отстрането бебешките влакна од челото со ласерско отстранување на влакна. :)

  [​IMG]

  Пред ласерот:
  2007

  [​IMG]

  После ласерот:

  2011

  [​IMG]
   
 5. Miss.Bass

  Miss.Bass Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  208
  Допаѓања:
  206
  Дуце си е малко не велам не ама стилот според мене и е топ
   

  Прикачени фајлови:

 6. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  203
  Ја обожавам женава!!!!!!! :inlove: Стилот,косата,фигурата,СЕ! :rock:
   
 7. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.170
  Пол:
  Женски
  Искрено прв пат слушам ја нејзе. Има некои што не ми се свиѓаат комбинации, ама некои стварно и се убави според сликиве. :)
   
 8. mona.s

  mona.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  579
  Допаѓања:
  153
  да е многу убава и косата и е преубава просото е многу
  јебозовна па зато е порно глумица за мене нема стил,преубаво се облекува односно ја ОБЛЕКВААТ стварно му се скапи алиштата и најувај ама тоа не е стил барем то е моетоо мислење
   
 9. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.424
  Ким не е порно глумица како прво туку се има прославено со некоја порно снимка (на која најверојатно била со дечко и ).
   
  На SunFlower94 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. MissCupcake

  MissCupcake Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  263
  Не ми се допаѓа ниту таа ниту нејзините сестри воопшто не ми е талентирана за ништо,а особено не за пеење. За нејзиниот изглед и всушност целата таа сигурно работат многу хирурзи и козметичари,а најмногу што ми пречи е нејзиниот дебел задник кој по некое чудо мисли дека и е убав?! :^)
   
  На mona.s му/ѝ се допаѓа ова.
 11. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  Јас ништо не те разбрав,велиш нема стил,а убаво се облекува. :^)
  Па што е стил според тебе?
  И би те замолила да пишуваш литературно.
   
 12. mona.s

  mona.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  579
  Допаѓања:
  153
  сигурна си дека не е порно глимица,без разлика начинот на кој се прослави е глуп,а има многу појаки од неа според мене во лицето е уба ама велат дека имала пластични операции,не е важно та ми е симпатишна онака ама сестра му не ми е уба ич ако постои некоја совршена то е Ирина Шејк

  Кажав дека нема некој стил само дека алиштата што ги носи се убави и скапи,а тоа не е стил,стил има Сиена милер оливија палермо,Сара Џесика Паркер едноставно знаат да ги комбинираат за да изгледаат специфично

  Редактирано од модератор: Не испраќајте две мислења едно по друго, користете го копчето редактирај.
   
 13. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.336
  Лол,па не е порно глумица,пола славни имаат такви домашни клипови.Пребарај си дефиниција за порно глумица.

  И не збориме за убавина,или за Ирина Шејк,туку за стилот на Ким.


  Да не бидам офф.

  Океј си е,средена е, стил нема,во тренд е,носи убави алишта,како и други славни фаци.
   
 14. malechkata

  malechkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  1.141

  Задникот ВООПШТО не и е дебел, ниту пак е таа дебела. Се е тоа природа во прашање, девојката има поширока карлица. И нормално ќе си се гордее со задникот, бидејќи има жени по светов што УБИВААТ за таков задник!! Гледајте ги работиве од медицински аспект. :)
  Си ја помешала Carrie Bradshaw со Sarah Jessica Parker - не мешај реалност со филмски ликови.
  Sarah во секое интервју кажува дека ВООПШТО НЕ личи на ликот кој го глуми во Sex and The City (Carrie Bradshaw), што значи дека НЕ е зависна од мода. Таа дури на сопствената венчавка носеше фустан во црна боја САМО за да им противречи на модните трендови, за кое нешто подоцна изјави дека многу се покајала. Свадбата не е мода, туку едиснтвен ден во животот на секоја девојка.
  Многу ја почитувам како лик од серија, и понекогаш на црвен тепих, но тоа што изјавува дека води војна со модните трендови, не ми се допаѓа.

  И да, на крајот на краиштата, има теми за стиловите на трите кои си ги набројала, ако не ти се допаѓа темава за Ким, коментирај таму за нив. :)
   
  На mileystar и simoncelicius им се допаѓа ова.
 15. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.424
 16. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.878
  едноставно ја обожавам....стил, лик, тело....све :)
   
 17. frutini

  frutini Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  252
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Не ја сакам, ниту мислам дека нешто посебно го изградила стилот нејзиниот стилист. Да не почнам со тоа колку не ја сакам ни во градба или во лицето без шминка и ботокс.
  Како и да е, за одредени комбинации заслужува 10.

   
 19. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  3.296
  Допаѓања:
  6.650
  Пол:
  Женски
  ја обожавам, зенава ми е пример за идеално женско тело во втората деценија на 21 век - со природни облини, а пак комбинациите и се нешто посебно...
   

  Прикачени фајлови:

  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 20. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  16.147
  Втор пат слушам за Kim Kardashian првиот пат беше кога прочитав на една тема некоја девојка напишала дека има тело како нејзиното или нешто такво ,ја замислував како русокоса ,ги читнав првите страници од сликите забележав дека е сексипилна девојка која зрачи со својата убавина,згодна е иако има малку поголем задник ,ми се допаѓаат стилот на облекување најмногу ми се допаднаа фустаните што ги носи и косата и на сликите каде што е во купаќи ми е секси
  http://www.youtube.com/watch?v=k5eHKysZnM0
  еве и ја посветувам песнава ;)
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.