1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стилот на Kim Kardashian

Дискусија во 'Слики' започната од mime87, 19 јуни 2011.

  1. N.A.T.A.S.A

    N.A.T.A.S.A Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    486
    Ја обожавам!
     
  2. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Не гледам нешто особено во стилот на Ким Кардашијан, нема нешто невообичаено во нејзиниот стил па да се восхитувам, а и лично таа нема придонесено за светов којзнае што па да ја величам дека е незнам ти каква ѕвезда |( Г-лупости. А да ми каже некој што уствари оваа е во животот нејзин? И опасно грозно тело ми има, како џуџе е. Освен што ја гледам вака по сајтовиве чат-пат се појавува на некои си церемонии никогаш не сфатив што уствари е Ким Кардашиан? Глумица, пејачка, писателка, режисерка... Што? :^)
     
    На x.Daisy.x и XstrongerX им се допаѓа ова.
  3. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Цицла со вишок пари и константен дефицит на пажња.
     
    На Juicy03 и x.Daisy.x им се допаѓа ова.
  4. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Премрсна за мој вкус, ок е фаворизирање атрибути но она ми е пренападна и дебела.
    Не дека сакам анорексично слаби девојки, туку сакам нормални со мевце, газе и цицки а она има све + доста салце.

    Прави добри комбинации, има вкус и добар стил но кога би ослабела малку би ми била топ, вака ми е многу мрсна и дебела.

    А и неа па гајле и е што ние збориме овде, она си има кеш и си фура како сака, дебела или слаба и јас да имам толку пари и јас ќе бидам секогаш тип-топ.
     
    На x.Daisy.x, FBI и starfish им се допаѓа ова.
  5. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Премногу ја сакам и многу ми е убава .. Иако има газиште знае добро да го среди и да изгледа убаво . :)
    И стилот многу ми се допаѓа . :inlove:
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    http://pics-searcher.appspot.com/?page= ... style-2010
     
  6. SexiLy

    SexiLy Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    495
    Допаѓања:
    2.092
    Пол:
    Женски
    Ја поштуем женава зашто е средена.
    Знае да се скоцка перфектно.
    Ја следам на El редовно.
     
  7. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    Јас мислев никоја нема поголемо газе од моето... :(

    ИМАЛО, ИМАЛО! :clap:

    Џуџесто газле кое не направило апсолутно ништо за восхит.
    Скоцкана е добро затоа што има пари да си дозволи врвен квалитет. Boo-hooo!!! |(

    Мене оваа ми е, значи и во лик и во тело и однесување како извадена од најнискобуџетното гето и налицкана со скапи работи.
    Не ми е воопшто префинета, ниту стилот не и носи некој особен печат.
    Необрусена ми е, крајно иритирачка појава и не ја сфаќам поентата на нејзиното постоење, освен што во нејзините очи го гледам ова, кога и да ја видам некаде:

    [​IMG]
     
    На x.Daisy.x, Strumfeta93, crazylady и 2 други им се допаѓа ова.
  8. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Дајте ми пари мене да се скоцкам за да ми се восхитувате и поштуете.

    И сеуште незнам што е оваа во нејзиниот живот :yawn:
     
  9. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Да ме праша некое мало дете која е, навистина не знам што ќе одговорам.Веројатно ќе речам како дада Парис Хилтон е, разгалено детиште од 30 години, без никаков успех во животот.

    Ама, тргнато тоа настрана, навистина изгледа супер и со оглед на висината и се, ама
    пари + слава=супер изглед ;)
     
  10. vaga95

    vaga95 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    2.036
    Значи темава е насловена како стилот на Ким, што се однесува до тоа ми се допаѓа ! Многупати сум ја гледала во интересни комбинации кои воедно се и по мој вкус (пример сликите подолу).
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Кога станува збор за Ким како личност, ниту сум информирана подетално за неа ниту пак ми е во план, во секој случај има многу убави црти на лицето, што значи на лице ДА,преубава ми е но телото :tmi: воопшто не !
    [​IMG] :puke:
     
  11. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.102
    Која селска мома ми е оваа,чудо едно.Едно време и го поштовав задникот,ама кога ја загледав тро, ми е чудовишен и одвратен. И каков стил бе?! Сасвим просечен,ништо особен,а знае да одвали некоја глупост што за наш стандард би било на ниво на лајнарка.Ама реков,поише има материјал да се коментира за задникот,напатен задник врз чиј терет ја заработи тн слава. Непропорционална,ко насадена,ко оние кокошкине џинчиња што ги викаат. Да,облините се прекрасни,ајде еве и во мода,ама да нагласам,пропорционалните облини,а не непропорционалните ко на оваа. Што карлица ќе беше?! Ко фабрика за бебиња,ќе ги раѓа братче без проблем и мука ќе нема!
    Но ме густа,ама ич на ниту еден начин и не ми е привлечна,а искрена да бидам,чисто се сомневам дека и за машкиот свет.Јас не сум чула изузетно импресиониран маж од неа.Стварта на привлечноста е во пропорционалноста и симетричноста,оваа,нит стил има (да ја видам да немаше пари,па тек тогаш ...),ниту е талентирана,читај пењушка за секс видео на кое прикажала...нешто ко топла вода де,а уште помалку па ме импресионира нејзината вонземаљска појава.
     
    На ocila, WarriorAngel, Juicy03 и 5 други им се допаѓа ова.
  12. Kasha

    Kasha Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    3.266
    мене Ким ми е права лепотица! никој не вика дека е совршена (никој не е) ама стварно не можам да сватам како некој може да рече дека оваа му е грда.
    ми се свиѓа што е ниска (157 цм) мада не личи , и има вишок на килограми , ама она сепак знае тоа да го носи на најубав можен начин. зашто па да е слаба? треба да е скелетон како Викторија Бекам? |(
    има стил и сексапил. и да не се лажеме дека е глупа. толку пари од ништо глуп човек не прави. ради неа цело семејство се обогати и сите станаа познати.
    и стварно доста беше. веќе преку глава од слабички плејбој плавуши. ова е како треба да изгледа една права жена според мене во вистинска смисла на зборот. :)
     
    На mileystar и kristii им се допаѓа ова.
  13. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.102
    Па да де,она го измисли сексот и не просветли со туторијал во вид на видео.Многу е умна!
     
    На Juicy03 и LaFemina им се допаѓа ова.
  14. butterfly.93

    butterfly.93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.099
    Допаѓања:
    655
    ^Неможела лисицата да го дофати грозјето, па ај не е убаво.
    Сите знаеме како стана позната, така да не ја почитувам многу.
    И секако дека не е глупа, кој глуп човек снима порнич и станува славен преку ноќ.

    Бутче има како две-три колку мене :D. Овде и е бааги изразен.
    [​IMG]

    За убава, убава ми е со шминка ама без шминка ни у нема од убава. Ко некоја циганка ми е овде :tmi:
    [​IMG]

    За стил, не ја следам многу. Просечен, сепак ми се допаѓаат некои нејзини комбинации.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  15. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Ми се допаѓа нејзиниот стил на облекување премногу но несакам жени со толкави облини на телото едноставно гломазна ми е
    а што се однесува за тоа без шминка сите сме горе долу такви без шминка ;)
    како и да е убавка е иако не е природна и на лицето има корекции но во целост убава жена е без сомнение :rock:
     
    На Dgirlll му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Оваа ако не е некоја тамошна циганка јас главава ќе си ја пресечам. Па и презимето, Кардашијан (Кардаш).

    И сеуште не ми е јасно што е оваа? Глумица? Пејачка? Хуманитарка? Измислувач на топла вода? Просветител некој? Месија можеби ? Стварно не знам што е :?:
     
    На x.Daisy.x, kikikikirika, Strumfeta93 и 3 други им се допаѓа ова.
  17. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007

    Она ти е сестро златна очајна собирачка на секоја можна понуда што ќе ја стави на насловна...тоа вклучува: манекенка, мудодржачка, создавателка на линии парфеми, прслуци, бричени петли и не знам веќе што....

    Уствари не е до неа бе, мајка и лечи комплекси на пониска вредност што ги влече со неа најверојатно од младешки дни...гревче, та и она та и цела фамилија нејзина.

    Ме потсеќаат на Адамс фемили, појма неам зашто :^)
     
    На Strumfeta93 и Offspring им се допаѓа ова.
  18. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.941
    Допаѓања:
    278.461
    Предходно бесе Хилтон, сега Кардасиан..утре некоја друга.
    Во недостиг на вистински квалитет Американското опстество континуирано произведува ''Икони'' и ги ''пласира на пазарот'' како предводници на некој тренд или мода.
    - според мене суровата вистина е дека немаат никаков талент(глума,пеење,изведување)
    - не се грди, мегутоа не се ниту топ модели за да мозат да се појават на модна писта(регулар грлс со добра облека, добра фризура, добар мејк уп)
    - не се познати по хуманитарни дела, техниЧки иновации или посебни заслуги за опстеството
    нејзиниот стил...ама бас не ме интересира

    ке поминат и нејзините 5 минути
     
    На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
  19. zizela111

    zizela111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2011
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    68
  20. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.481
    Пол:
    Женски
    Offtопик си, темата се однесува на стилот не на професијата ;)

    И јас не знаев која е еве прочачкав по нет и дојдов до заклучок оти она нема сопствен стил и нема на што да даваме мислење. На секоја слика различна е еднаш ко каfанска певачица, еднаш ко девојка od соседтвото, па некој полежерен стил, па нешто шик... нема ништо препознатливо а и грда ми е стварно . И во право е Оффи личи на циганка и тоа на тие од пазар шо продаваат (сега и јас оффтопик сум професијата и ја погодувам кога не знае она што е ние ке и најдеме професија)

    Подобро да е темата насловена КОја и што е ким кардишјан и ние да погодуваме :D :D