1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стилот на Kim Kardashian

Дискусија во 'Слики' започната од mime87, 19 јуни 2011.

  1. mirandaa

    mirandaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 септември 2013
    Пораки:
    1.333
    Допаѓања:
    24.750
    Пол:
    Женски
    embedded_kim_kardashion_peplum_pants.jpg kim-kardashian-2015.jpg Kim+Kardashian+Roc+Nation+Pre+GRAMMY+Brunch+c0ls0VSTFOdl.jpg
    Kim-Kardashian-1.jpg Jas za ova ne mozam da kazam deka e ubavo i privlecno...:x
    Porano koga bese poslaba i koga zadnikot i bese ponormalen bese zgodna kolku tolku ,no sega so zadnikot koj izgleda i poveke od smesen e daleku od zgodna,barem spored mene.A i za nejzinata visina definitivno neznae ni da se oblece.Retko,ponekoja kombinacija spored mene i stoela ubavo i mi se dopadnala.
    Eve primer tuka mi se dopaga kako e oblecana i
    kako istoto i stoi.
    kim-kardashian-fort-lauderdale-international-airport.jpg 4426057e2671d7cb_Kim-Kardashian.jpg
     

    Прикачени фајлови:

    На Acka22, crimson, toogood и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. littlevampire

    littlevampire Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2015
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    699
    Пол:
    Женски
    Значи гзот и е поголем од главата..порано многу ја сакав сега воопшто! (mooning)
     
    На ku4ence му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.400
    Денеска дознав.Трудна е со второ :D
     
  4. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.721
    Допаѓања:
    4.220
    Пол:
    Женски
    :D Не ја бранам Ким, одвратна ми е и во што и да се облече, во највисока мода секогаш ќе ми биде одвратна и евтина, ама мислам оти на сите газот ни е поголем од главата. ;)
     
    На Lolo5 и Magnolija им се допаѓа ова.
  5. Arabella

    Arabella Активен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2013
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    79
    Пол:
    Женски
    Откако Кање и е стилист, катастрофа. Знае понекогаш да изненади со некоја добра комбинација, ама ретко.
    Од порано има некои добри комбинации, кои добро и стојат, ама тогаш и телото и беше ок. Сега задникот и е одвратен. Мене воопшто не ми е секси и привлечно. Непропорционално и е телото и смешно делува. И фацата и е уништена од тие операции. Ерменските корени воопшто не се познаваат. Порано беше егзотична, убава. Сега не може да се насмее. Пак ќе има за смеење комбинации и во вторава бременост, сигурна сум.
     
    На ku4ence му/ѝ се допаѓа ова.
  6. littlevampire

    littlevampire Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2015
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    699
    Пол:
    Женски
    Мислев во друга смисла :)
     
  7. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    1.jpg 2.jpg
     
    На Acka22, ku4ence и anakonda88 им се допаѓа ова.
  8. prettyliar

    prettyliar Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    893
    Пол:
    Женски
    Се гледа дека Кање и е стилист,неможе толку брзо да и се смени драстично стилот.Мене стилот на Ким мислам дека и не ми се допаѓал нешто многу никогаш освен оној на ред карпет кога знаела стварно да изненади.Многу обично е,веќе видено.
     
    На ku4ence му/ѝ се допаѓа ова.
  9. ku4ence

    ku4ence Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    883
    Допаѓања:
    1.753
    Пол:
    Женски
    Ким како личност не ми се ни допаѓала толку многу за да и` се воодушевувам или да ми биде инспирација. Сепак збореме за нејзиниот стил и мислам дека некој комбинации и се супер и навистина ми се допаѓаат, доколку во други ич не ја личи и се катастрофа. Многу пати луѓето и се смееле за тоа кога беше бремена и дека таа има такво тело па некој фустани и стоеа пресмешно, сега сигурна сум и за второто дека така пак ќе биде.
    Ким има преубаво тело, убави облини, шо нејзе широко не и стои дека ја прави дебела и изгледа грдо.
    Еве неколку комбинации шо ми се свиѓаат од нејзе. :)
    Kim-Kardashian-sensuelle-dans-sa-combinaison-moulante-et-decolletee_reference.jpg
    da15dc70-a286-11e3-b834-ef0e1167164d_Kim-Kardashian.jpg
    456.jpg
    (Оваа морав со Кање да ја ставам дека не можев да најдам друга слика од нејзе, а оваа премногу ми се допаѓа! :) )
    5e4ee6bfb32bba99_0-kimtall2.jpg.xxxlarge.jpg
     
    На Acka22 и mime87 им се допаѓа ова.
  10. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    и јаас имам ваква градба како Ким , верувајте мн е тешко да се држи линија , мора да се вежба за нозе и задник постојано и пак ке изгледа дебела , мн мачно али свака и част на Ким некако се одржава , а за задникот и 40кг да има пак ке има голем задник бидејки градбата и е таква
     
  11. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Работата е што жената знај многу добро да се носи со нејзиното тело и нејзините облини,самодоверба прска од неа на сите страни ние што сакаме можиме да зборваме,и според мене има стил,ако некој не се облекува според нашиот вкус незначи дека нема стил...Има жени што се високи, згодни, убави ама немат воопшто самодоверба и све пропаѓа во вода,тоа е тоа...
     
    На MissAlena и Ketchup им се допаѓа ова.
  12. jelena.rozga

    jelena.rozga Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2014
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    205
    Iako ne ja sakam mnogu i mislam deka ima poubavi i pozgodni od nea ponekogas e ubavo sredena i oblecena. Ponekogas e preterano razgolena i ima neubavi kreacii na sebe.
     
    На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Maca_<3

    Maca_<3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2016
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    467
    Пол:
    Женски
    Ајјј мене многу ми е срцкаста. :inlove: Морам да признаам многу е убава и со шминка и без шминка. За облините да не зборам, се знае само штом ќе спомнеме Ким. ГАЗИШТЕ од соништата има според мене.
    И ги гледав порничите пред некој ден. :lol: бомба.
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
    На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. RainbowButterfly

    RainbowButterfly Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2014
    Пораки:
    344
    Допаѓања:
    609
    Пол:
    Женски
    Позгодна била пред да се напумпа. (hollest)[​IMG]
     
    На Acka22, Maca_<3 и Askopje им се допаѓа ова.
  15. бон жита

    бон жита Активен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2016
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    34
    Пол:
    Женски
    Ким ми е сврцка не ми е најубава од сите, но дефинитивно знае како да ги привлече сите очи на себе Таа е ѕвезда а Кање е идол го обожаваммм ! Од нејзините сестри Кендал е најубава :l:
     
  16. InWonderland

    InWonderland Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2016
    Пораки:
    284
    Допаѓања:
    420
    Пол:
    Женски
    IMG_20170604_132638.JPG IMG_20170604_132616.JPG Претерала со што претерала, ама стилот секогаш и бил на место:wasntme:
     
    На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.