1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стилот на Lauren Conrad

Дискусија во 'Слики' започната од la.parisienne, 15 јуни 2011.

 1. la.parisienne

  la.parisienne Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  172
  Lauren Katherine Conrad е американска TV ѕвезда, која се прослави првин преку реалното шоу „Laguna Beach: The Real Orange County“, а потоа со „Тhe Hills“ - исто така реално шоу, и двете емитувани на MTV каналите низ светот. Токму славата која ја стекна со овие шоуа и помогна да се протурне низ модната индустрија ( - додека се емитуваше „The Hills“ Lauren работеше како уредник во Teen Vogue ). Така денес со своите 25 години Lauren e автор на неколку книги ( пример: L.A. Candy ), моден дизајнер и е една од најпознатите celebrities во Америка.


  Нејзиниот стил е типичен girly зачинет со vintage детали, накратко - секогаш е убаво облечена по последните модни трендови, и скоро никогаш не прави грешки. Токму затоа се смета за fashion icon меѓу младата популација. : )

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На malechkata му/ѝ се допаѓа ова.
 2. malechkata

  malechkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  1.141
  I love her, she's the goddess of gorgeous style !!
   
 3. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  Е ова е веќе стил според мене! Девојкава се облекува баш како што сакам, како да сум и стилистка 8) + и убава е, чиста 10ка од мене :) Околу утките, има и тоа ама ептен малце такви комбинации :)
   
 4. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG] Имам вакви салонки

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 5. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Ја обожавам ! Прекрасна ми е , во секоја смисла на зборот . Предобра е и како личност :) :)
  Еве неколку каде што ми се допаѓа, ама па многу се ..Ехх :lol:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
 6. fierce

  fierce Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  179
  Многу ми е слатка :) Некако ми зрачи со позитивна енергија :inlove:

  Многу ми се допаѓа како се облекува, и некако многу и одговара стилот со карактерот.. Нежно, слатко, женствено..
  И ја обожавам косата :l: Толку здрава изгледа и мекааа.. И бојата и ненормално добра :o Кога ја гледам ми иде да земам да се офарбам така, ама знам дека нема да ми стои :D Поубава ми е со посветла коса.
  Ми се допаѓа и шминката, никогаш не претерува и изгледа многу природно.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] Косатаааа :o :inlove: ;(
   
  На TS-310 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  3.537
  Допаѓања:
  28.788
  Пол:
  Женски
  Преубава ми е!Срцка :D Некако многу и прилега стилот, и стварно е прекрасен :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На la.parisienne му/ѝ се допаѓа ова.
 8. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.023
  Кукла! Преслатка е и многу убаво се облака.

  [​IMG][​IMG]

  Ми се допаѓа и со плава и со кафена коса.
   
 9. frutini

  frutini Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  252
  Ја обожавам девојкава! :) Иако има едноставен стил, секогаш изгледа прекрасно. Се си е на свое место, точно знае што да облече за да изгледа убаво.
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
 10. Elena-97

  Elena-97 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  2.107
  Не сум некој најголем фан, но стилот и е 10ка! Совршено! А да не зборам за нејзината коса, или познатата Лорен Конрад плетенка :inlove: Јас така најчесто ја правам!
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 11. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  642
  Ни барбика не и е рамна!
  Совршена е. Преубаво лице, тело, коса и насмевка.
  Преубав стил. Едно големо :clap: за девојкава.
  [​IMG]
   
 12. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Слатка е убавка, ненаметлива што ми е негативност нејзина, убаво се облекува и треба тоа повеќе да го истакнува а таа ми е некако срамежлива во тие убави фустани и штикли на кои треба погорделиво да чекори.
  Ќе ја споредам со Оливиа Палермо која толку сигурно ги носи комбинацииве, спротивно на Лорен која тоа го прави некако несигурно, барем на прв поглед. А и прилично е умерена во комбинациите, не многу бои, не многу принтови, не многу дезени. За модна икона по мој вкус и недостасуваат неколку работи, но ги има предиспозициите и убава и згодна е дали ќе успее ќе видиме млада е ;) .
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Тука ми е утка :)
  [​IMG]
   
 13. Kasha

  Kasha Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  3.266
  леле што посебно видовте кај оваа што толку ја испофаливте не знам.
  ја за оваа прв пат и слушам, али нема врска тоа, скоро секоја комбинација и е фармерки и маичка како 70% од женските кај нас низ град коа се шетаат, зарем тоа е доволно за некој да е модна икона и да паѓаме у несвест? :^)
   
 14. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.104
  Лорен си ја знам одамна, уше од The Hills и ми беше омилена таму.
  На крајот ја снема, и донесија нова на нејзино место и прекинав да гледам, не беше тоа тоа.

  Нејзиниот стил, ми се свиѓа да, но ќе се сложам со Каша, не е ништо посебно, не можам да кажам wауууууууууууууууууу. Добри парчиња, добри комбинации, ништо посебно според мене.
  Тоа што го носе, секогаш одлично и прилега, иако се само едни фармерки и маичка.
  А нејзината коса ми е прекрасна. Тоа е за wауууу .
   
 15. NightAir

  NightAir Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  491
  Некои од омилените комбинации на неа
  Убаво ми е то што таа се облекува баш обично, ништо посебно на прв поглед, ама самата аура, самиот изглед ја прави да биди преубава жена. :inlove: :inlove: Ја обожавам.
   

  Прикачени фајлови:

 16. rozy

  rozy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  121
  Ја сакам најмногу на свет толку ми е убавка слатка и книгите и се супер ја обооооооооооожавам
   
 17. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  Девојката е прекрасна, ми се допаѓа нејзиниот стил премногу! :inlove: :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 18. B.Waldorf

  B.Waldorf Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2011
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  33
  многу ми е убава девојкава, некако сјае! :)

  [​IMG]
   
 19. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.096
  Пол:
  Женски
  Секогаш ми е преубаво облечена, средена коса...се е топ на неа! :rock:
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 20. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски