1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стилот на Leighton Meester

Дискусија во 'Слики' започната од ocila, 18 октомври 2012.

 1. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  [​IMG]
  Добро познатата Blair Waldorf со самото појавување стана модна икона и инспирација на голем број модни дизајнери.
  Нејзиниот препознатлив стил се карактеризира исклучиво со елеганција и префинетост.
  За разлика од улогата на разгалената тинејџерка Blair, Leighton Meester во приватниот живот преферира лежерен и поедноставен стил.Погледнете како таа изгледа од утринската прошетка, па се до црвениот тепих.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.406
  Пол:
  Женски
  Госпоица Меестер ми има благо ужасен стил, преизмешан и воопшто ни малку сличен со тој од серијата.
  Премрачна ми е, и премногу ексеприментира според мене.
  Ретко знае да биде океј обчелена, претежно во кежуал комбинациите кои пак инсе и преедноставни.
  Неможам да постирам слика моментално, но имам една посебно ужасна од немој настан.
  Како црна вдоцица ми беше.
  Плус нејзиниот стил прилично е во рок фазон што лично мене не ми се допаѓа.
  Дали дека бев навикната на нејзините комбинации од серијата, па вака гледајќи слики од неа од приватен живот, просто се како бело и црно и не сум фан ама ич.
   
  На ocila му/ѝ се допаѓа ова.
 3. simce11

  simce11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2012
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  69
  Пол:
  Женски
  стилот благо речено и е катастрофа,сега гледам во последно време се поправа нема толку утки,се согласувам со хипстер,гледајќи ја како блер очекуваш многу повеќе,оваа година на мет галата ми беше чудна со тој темен кармин,иако носеше фустан на marchesa,на црвениот тепих што носи ништо не ми се допаѓа,а за секојдневниот изглед ништо посебно,сепак јавна личносте треба повеќе да се потруди,од друга страна блејк е совршенство скоро на секоја премиера,еве неколку слики што мислам дека се нејзини најлоши..
   

  Прикачени фајлови:

 4. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.554
  Што се однесува до стилот на Лејтон во приватниот живот. Точно дека не може ни да се спореди со оној на Блер кој е совршено префинет и елегантен. Си фура повеќе спортска и лежерна облека.
  Но мислам дека стилот далеку повеќе и се подобри. Порано некои комбинации и беа ужасни. Не би ги постирала оти тешко ми е да ја гледам во такво издание :). Ама ми се чини има се помалку утки во последно време.
  Ми се допаѓаат тренди парчињата кои ги носи секојдневно, а и некои комбинации од црвениот тепих. Но сепак не е тоа, тоа. Како Блер (во прва и втора сезона) е совршена.
  Ама харзиматична си е Лејтон, за разлика од Блејк што и во најубав фустан ми е никаква.

  Ова ми се допаѓа премногу.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Иако не сум фан на светкаво и сребрена боја овде ми беше прекрасна :inlove: . Во пакет со косата :).
  [​IMG]
   
 5. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  2.038
  Пол:
  Женски
 6. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.830
  Допаѓања:
  10.125
  Пол:
  Женски
  Мислам дека има изјавено, како кога оди на шопинг се загледува во некои работи и во себе помислува:
  -Блер би го носела ова!
  Ама јас чисто се сомневам, бидејќи да се водеше од тоа гледиште немаше да има толкави утки. Ми се чини дека не може да најде баланс помеѓу тоа што и се допаѓа неа и тоа што се очекува да го облече како Блер.
  Затоа и забегува со некои комбинации, сакајќи да долови дека е различна. Дефинитивно подобро и стојат неутрални бои, нежни, пастелни во комбинација со посветла шминка.
  Додека гуглав, потешко ми беше да најдам убав аутфит, отколку лош. Просто врие од лоши нејзини комбинации.

  Овие се тотален промашај:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
  Последниов фустан е толку ужасен, што ми се мачи само кога го гледам. Не знам што си мислела кога го облекла.

  А овие комбинации се нешто подобро.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 7. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.556
  Се согласувам со Старфиш, вистинска штета е што Лејтон Мистер не се угледува малку повеќе на стилот на Блер Волдорф.
  :^)

  Мислам дека има ужасен вкус за облека и комбинирање надвор од филмот.
  Што е вистинска штета секако, за мене е прекрасна, нежна и деликатна порцеланска кукла.
  Овие ми се допаднале на пример . . .
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  Сепак, и овие не се нешто wow, онака просек... многу повеќе има полоши, отколку добри комбинации.
  За мене лично, неприкосновена е Сиена Милер од актерките, во поглед на нејзиниот личен стил, надвор од филмови... :)
   
  На crazylady и Chocolate.me им се допаѓа ова.
 8. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.496
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  Мене Лејтон од секогаш ми била преубава, што вика Трендафилка - баш како порцеланска кукла ми е. Ама штета, премногу често има благо речено ужасни комбинации надвор од серијата. :( Овие горе ги издвоив како едни од подобрите од ред карпет..
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Elena-97

  Elena-97 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  2.106
  Не сум ја следела многу како се облака надвор од серијата, сум видела неколку комбинации и сите биле убави па си реков ај женскава има супер стил. Ама откако ги видов сликиве што сте ги постирале :shake:

  Мислам дека поубаво се облака кога е лежерно, кога ја гледаме низ улица како шета, ама на црвен тепих не би рекла...
  Оваа комбинација ми е сон, памтам ја видов во едно списание пред околу една година и ептен ми се допадна!
  [​IMG]
   
 10. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
 11. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
 12. barbyyy

  barbyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  297
  Пол:
  Женски
 13. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
 14. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  2.390
  Допаѓања:
  6.914
  Пол:
  Женски
  Отсекогаш ми била мила,.. едноставно се издвојува од другите,некако е посебна...
  зрачи со насмевката :)
   
 15. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
 16. leighton23

  leighton23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  1.681
  Ја обожавам Лејтон. Прекрасна е, што и да облече таа зрачи со убавина. :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 17. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  4.161
  Пол:
  Женски
 18. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.320
  Допаѓања:
  8.401
  .
   

  Прикачени фајлови:

 19. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.320
  Допаѓања:
  8.401
  .
   

  Прикачени фајлови:

 20. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.320
  Допаѓања:
  8.401
  .
   

  Прикачени фајлови: