1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стилот на Louise Roe

Дискусија во 'Слики' започната од Leeloo, 21 февруари 2013.

 1. Leeloo

  Leeloo Популарен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2010
  Пораки:
  645
  Допаѓања:
  290
  Видов голем број на феминки ја пофалија во темата Plain Jane, па секако го делам со нив мислењето и решив да отворам тема.

  Louise Roe е родена на 3 Декември, 1981 година и на јавноста и е позната како Англиски ТВ презентер, модел и моден журналист. Позната е по водење на следниве емисии: The Clothes Show, E!’s Fashion Police, E!'s Perfect Catch и Plain Jane.

  Во Октомври 2012, лансирала своја колекција на чевли и ташни во соработка со лондонски бренд Stylistpick.

  Еве некои аутфити што мене лично ми се допаднаа:  Линкот од колекција на штикли за Stylistpick
  http://www.stylistpick.com/shoes/louise-roe-shoes
   

  Прикачени фајлови:

  • 9f2af11600579887b25402e6cf237420.jpg
   9f2af11600579887b25402e6cf237420.jpg
   Големина на фајлот:
   171,4 KB
   Прегледи:
   144
  • 2.jpg
   2.jpg
   Големина на фајлот:
   87,2 KB
   Прегледи:
   144
  • 3.jpg
   3.jpg
   Големина на фајлот:
   103,4 KB
   Прегледи:
   144
  • 6.jpg
   6.jpg
   Големина на фајлот:
   89,3 KB
   Прегледи:
   144
  • 5.jpg
   5.jpg
   Големина на фајлот:
   88,8 KB
   Прегледи:
   144
 2. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  544
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Многу префинет стил :inlove: :)
   
 3. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  Убав стил има женава...
   
 4. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
 5. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.509
  Допаѓања:
  4.153
  Пол:
  Женски