1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стилот на Mariano Di Vaio (MDV Style)

Дискусија во 'Слики' започната од nikiiii, 10 јули 2014.

 1. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.370
  Допаѓања:
  941
  Маријано Ди Вајо е италијански модел/актер кој правејќи го овој одличен моден блог помагајќи и по сите оние луѓе кои сакаат да го променат изгледот и малку нивната личност, со кратки видеа (Mdv Стил) и со убави слики објаснувајќи на вистински начин како да се облекуваат луѓето за сите прилики. :)
  Огромна обожавателка сум и мене интересира дали сум единстевна што го сакам човеков :inlove:
  Омилен ми е и најубав..и стил и све :lol:
  http://www.youtube.com/watch?v=xmwyIPD_pJ0
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  http://instagram.com/marianodivaio
  https://www.facebook.com/MARIANODIVAIO.FANPAGE
   
  На marija.980, 1209 и Natali.3 им се допаѓа ова.
 2. MalaMedena

  MalaMedena Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  176
  Совршен! :D
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На nikiiii му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.040
  Допаѓања:
  42.229
  Пол:
  Женски
  Уффффф мн е убав... :inlove:
  [​IMG] :inlove:
  [​IMG] :inlove:
  [​IMG] :inlove:
  [​IMG] :inlove:
  [​IMG] :inlove:
   
  На nikiiii му/ѝ се допаѓа ова.