Стилот на Mischa Barton

Дискусија во 'Слики' започната од mona.s, 23 јуни 2011.

 1. mona.s

  mona.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  579
  Допаѓања:
  144
  ако некој е секогаш со свој стил и во последна мода мора да признајте дека то е никој друг освен Миша Бартон,еве уверете се:
   

  Прикачени фајлови:

 2. kiddie

  kiddie Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  3
  за девојкава се ширеа некои гласини дека се запоставила себеси, се здебелила и сл.. ми текнува глеав и некои слики кадешто стварно не личеше на себе..
  можеби биле само озборувања, можеби фаза којашто поминала. во секој случај многу е симпатична и убав стил има.
  посебно ми се допаѓа 4 слика 1 комбинација, баш е опуштена, лежерна и стои :)
   
 3. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.028
  Ништо посебно, се прашувам дали има доволно слики за да се коментира стилот. И стварно, на секоја една што се појавила во серија или филм почна да и се отвара тема за стилот, ајде ќе го трупаме форумов. Теми се знае, за најпознатите, што има најмногу слики да се видат од нивни комбинации, да развиеме дискусија, а не за секоја една што се појавила во серија или филм како што реков де.
   
 4. SunFlower94

  SunFlower94 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  362
  Добро сеа на секоја т.н селебрити ќе коментираме стил, и ќе се отвараат милион теми? Вакви теми се отвараат за личности кои се сметаат за модни репери, а не за секој и сешто :^) |(
   
 5. mona.s

  mona.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  579
  Допаѓања:
  144
  ако ви смета толку избршете те го слободно јас сакав само да коментираме и мислев дека има стил а има ама нема врска, и не иччччччччччч селандурија
   
 6. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.271
  Миша Бартон и стил? Да има кежуал стил, ќе и дадат стилистите некој фустан за на црвен килим и готово.
  Никогаш не би отворила нејзина слика и да речам леле да видам што облекла да и се воодушевувам!
  Бетер се облекува од една просечна девојка.
  Ништо посебно.
  80% од македонките поубаво се облекуваат од неа.
   
  На SunFlower94 и jarec6 им се допаѓа ова.
 7. sweetheart10

  sweetheart10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  159
  Кратко и јасно ќе се изјаснам на темава :
  Според мене Миша Бартон нема некој стил кој заслужува тема и дискусија.Сосем просечно, понекогаш и подпросечно.


  офтопик:Не ми е јасно зошто отварате тема за секоја селебрити личност со просечен секојдневан стил.Јас темата за Блер ја отворив бидејќи мислам дека нејзиниот стил е специфичен, на моменти екстравагантен и не се вклопува во нашиот менталитет и стандард, но стилот на Миша или Ева Лонгориа може да го има секоја девојка во Македонија со малку вкус за мода.
   
  На starbucks му/ѝ се допаѓа ова.
 8. mona.s

  mona.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  579
  Допаѓања:
  144
  прејака ми е во облеката нема муабет,и баш има стил за тие шо знат
   

  Прикачени фајлови:

 9. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.100
  Мислам дека нема потреба за секој да отвораме нова тема, би можело да има една - СТИЛОТ НА ПОЗНАТИТЕ па таму нека се пишува за сите.

  Инаку Миша јас многу си ја сакам да ја гледам бидејќи многу ме потсетува на мене, ама за облеката ми нема оставено некој впечаток баш.
   
 10. Queen-b

  Queen-b Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2011
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  7
  еве некои слики
   

  Прикачени фајлови:

  На mona.s му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.464
  Допаѓања:
  7.754
  Пол:
  Женски
  Оваа женскава ја знам од Addicted, да не беше спотон ќе немаше да знам која е :D
  Море, што се променила од тогаш, да не ја познаеш :o
  Озбилно сеа, не сум ја пратела вака ептен да знам што стил има, тука што видов некои слики.
  Не е запуштена нешто да кажеш види ја каква е, ама не е ни да те остави со уста отворена.
  Кежуал стил, ништо посебно
   
 12. Belieber163

  Belieber163 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  373
  Допаѓања:
  444
  Беше прекрасна...
  [​IMG]
  Но наеднаш се расипа...
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 13. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Миша Бартон :) си ја обожавав кога глумеше во Округот Оринџ некако ми има мила фаца и убава коса а во последно време не сум слушала многу за неа.А за нејзиниот стил па не е ништо посебно за да се отвара тема специјално за неа но сепак се облекува модерно.
  Еве некои слики од неа во Округот Оринџ.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На mona.s му/ѝ се допаѓа ова.
 14. sweet-cherry

  sweet-cherry Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.215
  Допаѓања:
  16.971
  Пол:
  Женски
  Многу ја сакав порано, прекрасна ми беше во округот оринџ ама се уништи..одамна немам ништо слушнато за неа.А за стилот што знам ништо посебно, имаше некој убави комбинации.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 15. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.729
  Допаѓања:
  7.635
  Мене ми е многу слатка, но кога е слаба.
  Не ми се верува каква се направила, ги видов погоре сликите. Вао, воопшто не личи на неа, како некоја друга да е. Лицето и е полно и дебело, воопшто не и стои.
  Според мене, нема некој специфичен стил, обичен, поопуштен. Неколку комбинации ми се допаднале, имам во компјутер некои, лежерни се. Бојата на косата, на 2 слика воопшто не и стои. Бледа е, светол тен па и плава коса. Но ме густа, ич. Со кафеава ми е преубава.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 16. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.894
 17. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.502
  Допаѓања:
  4.118
  Пол:
  Женски
 18. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.380
  .
   

  Прикачени фајлови: