Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стилот на Nicole Scherzinger

Дискусија во 'Слики' започната од TheHollywoodStar, 10 август 2012.

 1. TheHollywoodStar

  TheHollywoodStar Активен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2012
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  19
  Никол Пресковиа Еликолани Валиенте Шерзингер (родена на 29 јуни, 1978 год. во Хонолулу, Хаваи, САД) е американска пејaчка, текстописец, танчерка, актерка и модел која е најмногу позната како главен пејач на групата Pussycat Dolls.

  Претходно, Шерзингер била позната како бек-вокал на рок групата Days of the New во доцните 1990ти, кога и во исто време била дел од женска група наречена Eden's Crush. По распаѓањето на групата, таа се приклучила на Pussycat Dolls и станала нивен главен вокалист за време на нивната имплементација на светскиот музички пазар. Заедно со групата, таа издала два албума PCD и Doll Domination, притоа промовирајќи ги на повеќе светски турнеи. Во декември 2010 година доаѓа до распаѓање на групата и притоа Шерзингер започнува соло кариера. Во март 2011 го издава и нејзиниот прв соло албум Killer Love.

  Шерзингер е и победник на десетта сезона на Dancing with the Stars во рана 2010. Ако има ваква тема - канта.
   

  Прикачени фајлови:

  • 1.jpg
   1.jpg
   Големина на фајлот:
   23,9 KB
   Прегледи:
   985
  • 2.jpg
   2.jpg
   Големина на фајлот:
   163,5 KB
   Прегледи:
   984
  • 3.jpeg
   3.jpeg
   Големина на фајлот:
   199,2 KB
   Прегледи:
   984
  • 4.jpg
   4.jpg
   Големина на фајлот:
   72,7 KB
   Прегледи:
   984
  • 5.jpg
   5.jpg
   Големина на фајлот:
   60,3 KB
   Прегледи:
   984
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. TheHollywoodStar

  TheHollywoodStar Активен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2012
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  19
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 6.jpg
   6.jpg
   Големина на фајлот:
   83,3 KB
   Прегледи:
   976
  • 7.jpg
   7.jpg
   Големина на фајлот:
   72,4 KB
   Прегледи:
   976
  • 8.jpg
   8.jpg
   Големина на фајлот:
   71,5 KB
   Прегледи:
   976
  • 9.jpg
   9.jpg
   Големина на фајлот:
   76,7 KB
   Прегледи:
   976
  • 10.jpg
   10.jpg
   Големина на фајлот:
   69,9 KB
   Прегледи:
   976
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 3. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  4.089
  Допаѓања:
  30.210
  Пол:
  Женски
  Никол e жена ипол.Поради неа би станала нешто што не сум :P .Има тело има држење и она што го носи знае како да го облече за да го истакне она што го има.Не дека има некој посебен стил, ама оди на сигурни варијанти во кои секогаш изгледа секси и женствено.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 4. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.932
  Пол:
  Женски
  Лепотица права,преубава ми е во секоја смисла на зборот како цртана е во телото убаво лице, би умрела за нејзината насмевка,коса преубава секој друг збор отповеќе е ја обожавам и ја имав ставено како пример во темата за убаво тело....
   
 5. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.680
  Допаѓања:
  37.091
  За музика незнам не ја слушам многу ама како ама како модна икона ја почитувам ретко кога имала утка или и да има би и опростила покрај такво тело фаца тен висина некако ми е пример за совршенство :inlove:
   
 6. Thebestone

  Thebestone Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2012
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  62
  ммммм.. преуба ми е :) Топ, многу ја сакам ^^
   
 7. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.298
  Поштујем ову жену затоа што е првенствено мајка па потоа жена и естраден уметник. Колку и да се генски предиспозиции таа сепак многу вложува во себе и се труди. Полека лета кон облаците и не пати од синдром на помпезен гламур, приземјена е (бар мене таков впечаток ми оставила).
  Знае како да ги истакне своите атрибути и во никој момент да не претера. Ми се допаѓа, ете така :P


  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   

  Прикачени фајлови:

  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 8. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.456
  Допаѓања:
  1.558
  Пол:
  Женски
  Лепота

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 9. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.276
  Само да поправам, не е мајка, Никол нема дете сеуште, ни е во брак. Во врска е со Хамилтон :)

  Мене ми е сосема ок девојка, симпатична и згодничка. Многу убава коса има и тен.
  Нешто посебно во однос на стил, просечен, веќе видено.
  Има и добри има и лоши комбинации.
  Малку претерува со светки и дел од фустаните и се со деколте и кратки и светкави, баш на кафанска певаљка личи. Или става светки и уште 5 ланчиња. Или чипка и други детали. Многу се кити.

  Еве нешто што и е утка.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  И еве нешто што ме бендисало. :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Плус лилјаковиот долг фустан да не го ставам повторно, можеби нејзината најдобра комбинација :)
   
  На wildness му/ѝ се допаѓа ова.
 10. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.527
  Допаѓања:
  5.611
  Пол:
  Женски
  Не можам да кажам дека и се воодушевувам поради стилот,баш некаков пусикетски стил има :) ,ама ја почитувам заради телото.Ептен ми е згодна,стегната,женствена и секси со еден збор.Еве нешто што каде што ми се допаѓа.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 11. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.932
  Пол:
  Женски
  Дами повелете :)
   

  Прикачени фајлови:

  • n.s.jpg
   n.s.jpg
   Големина на фајлот:
   50,1 KB
   Прегледи:
   267
  На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
 13. malechkata

  malechkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  1.141
  Аман бе? Што стил има оваа?
  Кога сте ја виделе надвор од црвен тепих или видео или настап па за да има НЕКАКОВ СТИЛ?!

  Пффф!

  Да пее и да игра, да, знае - ама стил?
  За каков стил дискутираме, ви се молам? Вештачки? Создаден од стилисти?
  Дали некогаш била прогласена за било каква трендсетерка?

  Трендесетери се тие што се иновативни и посветени на модата и постојано поставуваат нови трендови, кои, морам да напоменам, се уникатни!

  Без врска е темава. |(

  Оливиа Палермо, да! Алекса Чанг, да! Па, дури и Кардашијанци ќе се осмелам да ги спомнам.
  Ама, Никол - неееее! :)
   
 14. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.538
  Допаѓања:
  4.257
  Пол:
  Женски
  Преубаа еееее ии преубо пее.. Со право се оддели од pussycat dolls.

  [​IMG]
   
 15. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.932
  Пол:
  Женски
  :inlove: женава е бомба
   

  Прикачени фајлови:

  • nikol s.jpg
   nikol s.jpg
   Големина на фајлот:
   173,3 KB
   Прегледи:
   183
 16. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.932
  Пол:
  Женски
  за сите обие што велат дека нема стил надвор од сцената и од црвениот тепих,напротив има и тоа како го обожавам нејзиниот спортски и кежуал стил прекрасна е...
   

  Прикачени фајлови:

  • niki.jpg
   niki.jpg
   Големина на фајлот:
   31,5 KB
   Прегледи:
   179
 17. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.144
  Допаѓања:
  8.246
  Многу е згодна, ептен убав тен и тело има. Нема некој посебен стил, ама знае да го носи она што го облекува. Ја обожавам . :)

  Еве нешто што ми се допаѓа
   

  Прикачени фајлови:

 18. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.144
  Допаѓања:
  8.246
  Многу ми е слатка на сликава. :lol:
   

  Прикачени фајлови:

 19. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.680
  Допаѓања:
  37.091
 20. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.007
  Допаѓања:
  162.959
  Пол:
  Женски