1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стилот на Paris Hilton

Дискусија во 'Слики' започната од Steff.Unique, 1 март 2012.

 1. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  Сакајте ја или мразете ја, но Парис има доста добар стил. :)
  Се разбира, како и секоја друга славна личност, и таа има подеми и падови во стилот, но да ги прикажеме само оние инспиративните за нас. ;)


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 2. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  Стилот на Paris Hilton. :)

  За мене не е стил да имаш цела соба-орман со брендирани алишта и да облечеш Армани џинс, Шанел блуза обична, Бурбери шалче, Меквин чанта и балетанки Гучи, ни си искомбинирал необично, ни си експериментирал, ни си се потридил да изгледаш оригинално туку облекуваш се со цел да е тоа скапо и бренд да е. Да се пофалиш дека носиш досадна облека во вредност до 15 илјади евра.
  Тоа не е стил.

  Иако има комбинации 2-3 на црвениот килим кои би и ги пофалила, другото е облекување на богаташко девојче, досадно и еднолично.

  Побогу носи princess ланчиња алки и често носи круни на 30 години. боже сачувај |(

  Ќе и го пофалам годинашниов греми изглед.
  [​IMG]
  Фаца куртон!
  Не ја можам сеедно што фустанот е убав на главата црна вреќа би и ставила.
   
  На Smilly, nela.oh, AlicaInWonderland и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.295
  Стилот на Paris Hilton. :)

  Може да има на тони брендирана облека ама незнае како да ја носи. Го нема тој шарм и грациозност во себе. Утепува со пинк бојата и тие шљокици, светки, цветиќи, машнички....
  Нека си го смени стилистот или нека биде тоа што е навистина, можеби така ќе ми се допаѓа :). Ме подсетува на вештачка барби плавуша :wasntme:
  Нема сеуште оформено стил и правец во модата, според мене.
  На некој му се може ама неумее, гревче :$
   
  На feminium, AlicaInWonderland и rossonerka им се допаѓа ова.
 4. Giovanna

  Giovanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  1.310
  Допаѓања:
  8.298
  Стилот на Paris Hilton. :)

  Многу е убав фустанов погоре, дури не ми се верува дека она го носи :D
  Инаку да, ќе се сложам со rossonerka дека е малку досаден нејзиниот стил. Нема некоја комбинација на бои,модели и кроеви. Да, парчињата гледано вака се убави ама се искомбиниани ко без душа. Во однос на порано морам само да кажам дека и е подобрен стилот и не изгледа веќе толку ефтино, припазува на должината на облеката и сл. е уште да се откачи од таа розева боја и може ќе биде нешто.
  Исто и фризурата да ја смени, кога ќе ја видам со кики или некои розеви машнички во глава ми се темни.
   
 5. Dazzle

  Dazzle Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  1.029
  Стилот на Paris Hilton. :)

  Воопшто не ми се свиѓа...
  Секогаш скоро ми делува ефтино, и не знае како да ја носи облеката...Нити е згодна- премногу е исушена според мене.
  Можеби некои од парчинњата што ги носи се убави сами по себе, ама на неа воопшто не ми изгледаат така.
  Сепак... не е се до облеката, до ставот е. Не треба облеката тебе да те носи, ти треба да ја носиш неа. :!:
  If you know what i mean..
   
 6. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  Стилот на Paris Hilton. :)

  Тоа дека не е згодна и дека е исушена се сложувам. Но сепак има некои комбинации што и се добри. :P


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На antonina му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Ashling

  Ashling Популарен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  2.572
  Стилот на Paris Hilton. :)

  Незнам зошто ама мене ми личи на Боки 13.
  Уште некое килце и фали.
   
  На dolly.doll му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.793
  Стилот на Paris Hilton. :)

  Иако тука треба СТИЛОТ да и‘ го коментираме, не можам а да не ги спомнам нејзините ужасни бигфутовски огромни ноџишта! :puke:
  [​IMG]
   
  На antonina, rossonerka и JoxyTheFreak им се допаѓа ова.
 9. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  Стилот на Paris Hilton. :)

  Девојки ајде да и го коментираме стилот, сепак има некои комбинации што и се добри и можеме да и ги примениме. Да се задржиме на облеката што таа ја носи. :) Темава е за нејзиниот стил, за некои нејзини добри комбинации на облека, а не затоа каква е таа.. грда, слаба, исушена итн... ;)


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG] - преубав фустан, го сакам! :inlove: :$

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На antonina му/ѝ се допаѓа ова.
 10. greeny1

  greeny1 Активен член

  Се зачлени на:
  22 март 2012
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  3
  Не ми е нешто посебно убава ниту пак згодна. Само е размазена богатшка без стил и со некои розеви кичести шљокици, машнички. Ама некогаш стварно знае убаво да се облече али у глобала е размазено шмизличе со придобиена слава и тоа не по нејзина заслуга! -.-
  [​IMG]
   
 11. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  Има убав стил...убаво се облечува но има и некои утки......а изгледот не ми се допага.....физичкиот
   
 12. Champs.Elysees

  Champs.Elysees Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  117
  Повеќе од јасно е дека оваа размазена шмизла , не се облекува сама туку ја облекуваат илјадници стилисти. И повторно има големи утки :lol:

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 13. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  [​IMG]
  [​IMG]
  еве овие ми се така по допајгаат
   
 14. narakvica

  narakvica Активен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  1
 15. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  боже уствари оваа која е?
  ЈАс мислам дека е размазена шмизла што живеее на стара слава.Па и не е стил на носиш да имаш цела соба-орман со брендирани алишта и да облечеш Армани џинс, Шанел блуза обична, Бурбери шалче, Меквин чанта и балетанки Гучи, ни си искомбинирал необично, ни си експериментирал, ни си се потридил да изгледаш оригинално туку облекуваш се со цел да е тоа скапо и бренд да е. Да се пофалиш дека носиш досадна облека во вредност до 15 илјади евра.
  Тоа не е стил.Побогу носи princess ланчиња алки и често носи круни на 30 години. боже сачува.Јас мислам дека ако е секој познат не дека има стил и има со тони милиони блендирана облека ама незнае како да ја комбинира.Оваа е никоја сега за сега само е богаташка шмизла,која живее од парите и богатството на родителите.
   
  На XstrongerX му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.036
 17. Stoimenovska

  Stoimenovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  2.181
  Аууу.. ја мразам :devil: .. НАЈантипатична јавна личност ми е..

  Ниту пее, ниту актерка е .. џабе, ја прослави наследството од дедо и :x :x ;)

  A за стилот, има некои комбинации така така.. али не бе :geek: , другите познати фаци за неа се.. ко Јупитер за Земјата... :lol:
   
 18. barbyyy

  barbyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  796
  Допаѓања:
  290
  Пол:
  Женски
  :wasntme:
   

  Прикачени фајлови:

  • images (5).jpg
   images (5).jpg
   Големина на фајлот:
   7,4 KB
   Прегледи:
   191
  • download.jpg
   download.jpg
   Големина на фајлот:
   9,7 KB
   Прегледи:
   191
 19. barbyyy

  barbyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  796
  Допаѓања:
  290
  Пол:
  Женски
  :hai:
   

  Прикачени фајлови:

  • images (6).jpg
   images (6).jpg
   Големина на фајлот:
   8,8 KB
   Прегледи:
   190
  • images (7).jpg
   images (7).jpg
   Големина на фајлот:
   6,9 KB
   Прегледи:
   190
  • images (8).jpg
   images (8).jpg
   Големина на фајлот:
   7,3 KB
   Прегледи:
   190
 20. bejbi19

  bejbi19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2012
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  24
  Што има врска што некои парчиња биле розеви, сепак се убави. Колку само циклама стои убаво и на црнокоса и на плавуша а плус и некако подмладува.