1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стилот на Rihanna

Дискусија во 'Слики' започната од kolovoz, 15 јуни 2011.

  1. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.648
    Допаѓања:
    6.152
    Незнам колку мислите дека има стил,...но јас на почетокот кога излезе не ја сакав воопшто, но сега кога почна да ги менува се повеќе фризурите, особено одкога стана црвенокоса ми се допаѓа многу.... а ова се дел од работите кои до сега мене ми фатиле око ;)
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На crazylady, Siksi и la.parisienne им се допаѓа ова.
  2. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Стилот како стил не и е изграден бидекќи постојано го менува. Има некои комбинации што ми се допаѓаат и некои што се нормални, ама има и некои стварно недолични..Косата и е прекрасна :inlove:
     
  3. la.parisienne

    la.parisienne Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    172
    A мене лично токму тие варијации кои постојат кај Рири баш ми се допаѓаат (можеби и затоа што и јас го правам истото :D ). Како и да е, мислам дека секогаш носи одлично искомбинирани outfits соодветни за периодот низ кој минува , eве како изгледа Рири на неколку слики од 2011 год:

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]



    [​IMG]

    Мене ми е секако убава, знае да погоди што и стои, но, my personal favorite е црвената коса.

    [​IMG]
     
    На eki4k2 и kolovoz им се допаѓа ова.
  4. la.parisienne

    la.parisienne Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    172
    И ја заборавив плетенката, која навистина и е прекрасна. :inlove:

    [​IMG]
     
    На A.Fenty и crazylady им се допаѓа ова.
  5. MoonChild

    MoonChild Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2011
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    90
    колку ми е само најубаваа,косата и е прекрасна,преубав тен и преубаво телоо,многу убаво ми комбинира иако понекогаш претѕерува со комбинациит :)
     
  6. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.648
    Допаѓања:
    6.152
    и овие парчиња
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
     
    На la.parisienne му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Баш кога бев во темата за Кардашијан мислев да не има ваква тема и се чудев како нема, иначе немам мислење за нејзиниот стил ретко ја гледам како се облекува не ме интересира Ријана како модна икона зошто не е само песните некои и ги сакам, а по комбинациите што и ги имам видено има убави ама се согласувам со Лин дека таа нема изградено свој стил, се облекува како и текне. Според мене Ријана нема стил :)
     
  8. Ashling

    Ashling Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    2.577
    Кога ќе се облекува сама ќе и го коментирам стилот.
     
    На sweet-star, Sara123, shururup и 4 други им се допаѓа ова.
  9. Siksi

    Siksi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    305
    Мене ми се допаѓа нејзиниот стил .. особено црвената коса :*
     
  10. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Мене не ми е воопшто, ама воопшто убава. Има преубаво тело, меѓу најзгодните. Стил, дури и тоа што го има не е нејзин личен, како што пишаа погоре. Ми беше многу поубава кога личеше на женско и имаше долга коса, искрено. Дури откако ја скрати на почетокот пак беше убава, откако почна со папагалските фризури ми е крш.

    [​IMG]
    [​IMG]
    И овде.
    [​IMG]
    ...И овде.
    [​IMG]
    Not. |(
    [​IMG]
    Шо е сонцеста овде, е ваква ми се свиѓаше.
    [​IMG]
    Овде е врв, перфектно изгледа. Шо и` требаа циркуси на главата не знам. Она си знае. :angel:
     
    На barbiche и Linn1 им се допаѓа ова.
  11. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Ќе се самоцитирам од темата Лоши модни комбинации
    moda-i-stil/losi-modni-kombinacii-t2241/
    Одвратна ми е во последнава година. Ова не е стил. Ова е ороспилук, сакање да привлече внимание ко другарка и Гага.
    Порано беше едно слатко убаво девојче, сеа е грдосија со убава боја на коса.
     
    На Go-Girl, MiDnIgHtLaDy, Domino и 3 други им се допаѓа ова.
  12. MissCupcake

    MissCupcake Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    263
    „Рири“ :lol: мене воопшто ми нема стил... Пробува само различни комбинации од различни стилови и носи се повеќе неатрактивна и препровокативна облека. За фризурата да не зборувам воопшто не ми се допаѓа... Црвената и е навистина претерана ако веќе има таква нека има во понежна нијанса, не знам мене не ми се допаѓа,а од постот од Росонерка последната комбинација и е :puke: .
     
  13. BlackCat

    BlackCat Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    202
    и јас се согласувам со росонерка, ова стил ли е? :^) Па она облекува што ке најде и што ке и штракне во моментот , епа тоа не е стил....јас не гледам ништо убаво во ороспијска и кловновска облека , а ни во нејзините папагалски фризури
     
  14. barbiche

    barbiche Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    120
    аххх мене риана отсекогаш ми се свиѓала баш заради тие трансформации.. можеби сака да привлече внимание ама мора да се признае дека тоа и пали.. можеби сеуште се нема пронајдено себеси па затоа пробва нешто ново.. :P и покрај тоа што многу мислат дека нема стил јас мислам дека тоа е нејзиниот стил да менва, да се трансформира,едноставно да запага во очите на друѓите.. зарем ако јас ја менвам мојата фризура значи дека немам свој стил ? како и да е мене ми е супер..
    http://www.google.com/imgres?imgurl=htt ... 24&bih=677
     
  15. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.901
    Пол:
    Женски
    Многу ја сакав порано,не дека сега не,меѓутоа ме нервира откога почна да прави некои испади во стилот на ова(во однос на стилот):

    [​IMG]
     
  16. BlackCat

    BlackCat Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    202
    не заради фризурата туку заради тоа што не знае да комбинира, изгледа како да го облекла тоа што и дошло прво при рака
     
  17. barbiche

    barbiche Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    120
    риана незнае да комбинира. ? О.о тешкооо..
    да се сложвам дека има некои луди комбинации,па на крај краева не мора на сите да им се допага. :)
    а сигурна сум дека и зад неа стојат стилисти кои се тука за да и дават совети.. :D
     

    Прикачени фајлови:

    • images (10).jpg
      images (10).jpg
      Големина на фајлот:
      8,5 KB
      Прегледи:
      528
    • images (8).jpg
      images (8).jpg
      Големина на фајлот:
      9,8 KB
      Прегледи:
      528
    • images.jpg
      images.jpg
      Големина на фајлот:
      8,3 KB
      Прегледи:
      528
    На A.Fenty и vesevska им се допаѓа ова.
  18. BlackCat

    BlackCat Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    202
    епа добро кога си се шета по улица може убаво се облака ама за настапи и доделувања многу глупаво ја облакаат
     
  19. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    Ријана ми се допаѓала отсекогаш, само на моменти ме нервира со своите неочекувани и непосакувани испади на облека. Има убави песни, зборам за текстот и музиката, пратени со доста добри спотови. Сметам дека гласот и е просечен, ништо посебно, но сепак убаво пее. Пеењето во живо и е каде каде полошо од она што го слушаме на официјалниот спот.
    Мислам дека „стилот на ријана“ всушност е нодреден, т.е. нема некој конкретен стил туку во зависност од ситуацијата го креира и него. Делумно тоа ми се допаѓа, затоа што не сакам кога некој ќе се залепи за еден стил - т.е. подобро да се изразам за едни исти парчиња облека, сите слични меѓусебно... тоа веќе ми е монотоно.
    Во врска со фризурите, до сега скоро сите ми се допаднале, затоа што според мене на формата на лицето повеќето убаво и стоеле.

    Еве неколку фризури кои ми се допаднале:
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]



    А оваа фризура и беше КАТАСТРОФА!
    [​IMG]
     
    На interesna и macysh им се допаѓа ова.
  20. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    Ми се допаѓа Rihanna.Но од овие сите трансоформации што ги има направено последнава со косата ми е најубава,како и на почетокот кога се појави со долгата коса.Во однос на болекат на почетокот многу убаво се облекуваше но во последно време многу глупо се облекува.А во глобала ок е целата.