1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стилот на Rihanna

Дискусија во 'Слики' започната од kolovoz, 15 јуни 2011.

 1. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.653
  Допаѓања:
  6.155
  Незнам колку мислите дека има стил,...но јас на почетокот кога излезе не ја сакав воопшто, но сега кога почна да ги менува се повеќе фризурите, особено одкога стана црвенокоса ми се допаѓа многу.... а ова се дел од работите кои до сега мене ми фатиле око ;)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На crazylady, Siksi и la.parisienne им се допаѓа ова.
 2. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.936
  Стилот како стил не и е изграден бидекќи постојано го менува. Има некои комбинации што ми се допаѓаат и некои што се нормални, ама има и некои стварно недолични..Косата и е прекрасна :inlove:
   
 3. la.parisienne

  la.parisienne Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  172
  A мене лично токму тие варијации кои постојат кај Рири баш ми се допаѓаат (можеби и затоа што и јас го правам истото :D ). Како и да е, мислам дека секогаш носи одлично искомбинирани outfits соодветни за периодот низ кој минува , eве како изгледа Рири на неколку слики од 2011 год:

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]  [​IMG]

  Мене ми е секако убава, знае да погоди што и стои, но, my personal favorite е црвената коса.

  [​IMG]
   
  На eki4k2 и kolovoz им се допаѓа ова.
 4. la.parisienne

  la.parisienne Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  172
  И ја заборавив плетенката, која навистина и е прекрасна. :inlove:

  [​IMG]
   
  На A.Fenty и crazylady им се допаѓа ова.
 5. MoonChild

  MoonChild Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  90
  колку ми е само најубаваа,косата и е прекрасна,преубав тен и преубаво телоо,многу убаво ми комбинира иако понекогаш претѕерува со комбинациит :)
   
 6. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.653
  Допаѓања:
  6.155
  и овие парчиња
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На la.parisienne му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  Баш кога бев во темата за Кардашијан мислев да не има ваква тема и се чудев како нема, иначе немам мислење за нејзиниот стил ретко ја гледам како се облекува не ме интересира Ријана како модна икона зошто не е само песните некои и ги сакам, а по комбинациите што и ги имам видено има убави ама се согласувам со Лин дека таа нема изградено свој стил, се облекува како и текне. Според мене Ријана нема стил :)
   
 8. Ashling

  Ashling Популарен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  2.577
  Кога ќе се облекува сама ќе и го коментирам стилот.
   
  На sweet-star, Sara123, shururup и 4 други им се допаѓа ова.
 9. Siksi

  Siksi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  305
  Мене ми се допаѓа нејзиниот стил .. особено црвената коса :*
   
 10. goddess.Of.chaos

  goddess.Of.chaos Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  1.062
  Допаѓања:
  1.037
  Мене не ми е воопшто, ама воопшто убава. Има преубаво тело, меѓу најзгодните. Стил, дури и тоа што го има не е нејзин личен, како што пишаа погоре. Ми беше многу поубава кога личеше на женско и имаше долга коса, искрено. Дури откако ја скрати на почетокот пак беше убава, откако почна со папагалските фризури ми е крш.

  [​IMG]
  [​IMG]
  И овде.
  [​IMG]
  ...И овде.
  [​IMG]
  Not. |(
  [​IMG]
  Шо е сонцеста овде, е ваква ми се свиѓаше.
  [​IMG]
  Овде е врв, перфектно изгледа. Шо и` требаа циркуси на главата не знам. Она си знае. :angel:
   
  На barbiche и Linn1 им се допаѓа ова.
 11. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Ќе се самоцитирам од темата Лоши модни комбинации
  moda-i-stil/losi-modni-kombinacii-t2241/
  Одвратна ми е во последнава година. Ова не е стил. Ова е ороспилук, сакање да привлече внимание ко другарка и Гага.
  Порано беше едно слатко убаво девојче, сеа е грдосија со убава боја на коса.
   
  На Go-Girl, MiDnIgHtLaDy, Domino и 3 други им се допаѓа ова.
 12. MissCupcake

  MissCupcake Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  263
  „Рири“ :lol: мене воопшто ми нема стил... Пробува само различни комбинации од различни стилови и носи се повеќе неатрактивна и препровокативна облека. За фризурата да не зборувам воопшто не ми се допаѓа... Црвената и е навистина претерана ако веќе има таква нека има во понежна нијанса, не знам мене не ми се допаѓа,а од постот од Росонерка последната комбинација и е :puke: .
   
 13. BlackCat

  BlackCat Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  202
  и јас се согласувам со росонерка, ова стил ли е? :^) Па она облекува што ке најде и што ке и штракне во моментот , епа тоа не е стил....јас не гледам ништо убаво во ороспијска и кловновска облека , а ни во нејзините папагалски фризури
   
 14. barbiche

  barbiche Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2011
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  120
  аххх мене риана отсекогаш ми се свиѓала баш заради тие трансформации.. можеби сака да привлече внимание ама мора да се признае дека тоа и пали.. можеби сеуште се нема пронајдено себеси па затоа пробва нешто ново.. :P и покрај тоа што многу мислат дека нема стил јас мислам дека тоа е нејзиниот стил да менва, да се трансформира,едноставно да запага во очите на друѓите.. зарем ако јас ја менвам мојата фризура значи дека немам свој стил ? како и да е мене ми е супер..
  http://www.google.com/imgres?imgurl=htt ... 24&bih=677
   
 15. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  2.739
  Допаѓања:
  17.925
  Пол:
  Женски
  Многу ја сакав порано,не дека сега не,меѓутоа ме нервира откога почна да прави некои испади во стилот на ова(во однос на стилот):

  [​IMG]
   
 16. BlackCat

  BlackCat Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  202
  не заради фризурата туку заради тоа што не знае да комбинира, изгледа како да го облекла тоа што и дошло прво при рака
   
 17. barbiche

  barbiche Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2011
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  120
  риана незнае да комбинира. ? О.о тешкооо..
  да се сложвам дека има некои луди комбинации,па на крај краева не мора на сите да им се допага. :)
  а сигурна сум дека и зад неа стојат стилисти кои се тука за да и дават совети.. :D
   

  Прикачени фајлови:

  • images (10).jpg
   images (10).jpg
   Големина на фајлот:
   8,5 KB
   Прегледи:
   528
  • images (8).jpg
   images (8).jpg
   Големина на фајлот:
   9,8 KB
   Прегледи:
   528
  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   8,3 KB
   Прегледи:
   528
  На A.Fenty и vesevska им се допаѓа ова.
 18. BlackCat

  BlackCat Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  202
  епа добро кога си се шета по улица може убаво се облака ама за настапи и доделувања многу глупаво ја облакаат
   
 19. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.793
  Допаѓања:
  3.262
  Пол:
  Женски
  Ријана ми се допаѓала отсекогаш, само на моменти ме нервира со своите неочекувани и непосакувани испади на облека. Има убави песни, зборам за текстот и музиката, пратени со доста добри спотови. Сметам дека гласот и е просечен, ништо посебно, но сепак убаво пее. Пеењето во живо и е каде каде полошо од она што го слушаме на официјалниот спот.
  Мислам дека „стилот на ријана“ всушност е нодреден, т.е. нема некој конкретен стил туку во зависност од ситуацијата го креира и него. Делумно тоа ми се допаѓа, затоа што не сакам кога некој ќе се залепи за еден стил - т.е. подобро да се изразам за едни исти парчиња облека, сите слични меѓусебно... тоа веќе ми е монотоно.
  Во врска со фризурите, до сега скоро сите ми се допаднале, затоа што според мене на формата на лицето повеќето убаво и стоеле.

  Еве неколку фризури кои ми се допаднале:
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]  А оваа фризура и беше КАТАСТРОФА!
  [​IMG]
   
  На interesna и macysh им се допаѓа ова.
 20. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  1.706
  Ми се допаѓа Rihanna.Но од овие сите трансоформации што ги има направено последнава со косата ми е најубава,како и на почетокот кога се појави со долгата коса.Во однос на болекат на почетокот многу убаво се облекуваше но во последно време многу глупо се облекува.А во глобала ок е целата.