1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стилот на Taylor Swift

Дискусија во 'Слики' започната од tea4e, 15 декември 2012.

 1. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  Ви се допаѓа ли стилот на Тејлор?
  Мене да..Кога е елегантно облечена да... :inlove:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.196
  Допаѓања:
  8.925
  Пол:
  Женски
  Ми се допаѓа нејзиниот стил, посебно затоа што е ретро и мава на винтиџ. Ми се допаѓаат оксфордките, чантите, блузичките и сукњичките, нежна е, а сепак префинета.

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  А и на црвениот тепих е скоцкана. Не и ги слушам многу песните, ретко, има убави...ама прв пат кога ја видов ми стана симпатична. Нежна, мила, слатка и привлечна.
  Можда малку претерала со светките, едно те исто, монотоно, ама убаво и стојат фустаните. :)
  [​IMG][​IMG][​IMG]
  Овде посебно ми се допаѓа.
  [​IMG]

  Имала и утки, ама кој нема... сите грешиме, не сме идеални... во целост не е лоша. :)
   
  На tea4e му/ѝ се допаѓа ова.
 3. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Лани на блогот објавив еден пост за Тејлор, за тоа дека е најдосадната девојка во музичкиот свет.
  Стил?
  Дај и светки златни или сребрени и готово има фустан Тејлор.
  А толку е нежна и убавка, а толку се облекува досадно. Не досадно, туку предосадно!
  Мене ми изгледа ко ист фустан секогаш да носи.
  Не дека некои фустани не се убави, ама АМАН батали ги светките!!!
  Плус не ретко фустаните и се класични досадни матурски тинејџерски фустани.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Евентуално промена и е црвено
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  БОРИИИИИИИНГ!
   
  На mileystar и wolf4e им се допаѓа ова.
 4. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  545
  Прекрасна е ја обожавааам! :inlove: :inlove: :inlove:

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На meganbaby му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
 6. barbyyy

  barbyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  297
  Пол:
  Женски
 7. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
 8. barbyyy

  barbyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  297
  Пол:
  Женски
 9. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
 10. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
   

  Прикачени фајлови:

  • large (6).jpg
   large (6).jpg
   Големина на фајлот:
   411,3 KB
   Прегледи:
   464
  • large (7).jpg
   large (7).jpg
   Големина на фајлот:
   159,7 KB
   Прегледи:
   464
  • large (2).png
   large (2).png
   Големина на фајлот:
   168,2 KB
   Прегледи:
   464
 11. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На meganbaby му/ѝ се допаѓа ова.
 12. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
 13. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.289
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

 14. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
 15. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
 16. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  4.179
  Пол:
  Женски
 17. UnPaso

  UnPaso Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2013
  Пораки:
  1.002
  Допаѓања:
  247
  Пол:
  Женски
 18. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.354
  Допаѓања:
  8.477
  .
   

  Прикачени фајлови:

  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 19. MaggieTatum

  MaggieTatum Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  509
  Пол:
  Женски
  прво нешто што побарав на гугл кога ја видов темата беше - Taylor Swift street style :lol: за настапи, доделувања награди и сл. убаво се облекува ама мислам дека стилот на познатите се гледа кога одат на обична прошетка, и ми си допаѓа, многу ми се допаѓа :inlove:
  толку едноставно а сепак преубаво :)
  [​IMG]


  [​IMG]
   

  Прикачени фајлови:

  На meganbaby и Hipica им се допаѓа ова.
 20. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Не ми е постојана во стилот. Секогаш нешто менува. Де некои чипки, де неутрални бои, де рок-фазон, де светуљки (ептен и‘ беа популарни едно време).
  Што не значи дека не ми се допаѓа како го носи. Човече, на таа нога се‘ стои :o
  Некогаш ми е како тетка кога ќе навре некои бабски чевличиња, ама преслатка ми е во секој случај. Ја бендисувам.
  [​IMG][​IMG]
  ****************************************
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG] [​IMG] :inlove: [​IMG][​IMG]
   
  На MaggieTatum му/ѝ се допаѓа ова.