1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стил на облекување од филмовите

Дискусија во 'Слики' започната од Sfera, 19 октомври 2014.

 1. Sfera

  Sfera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2014
  Пораки:
  479
  Допаѓања:
  2.416
  Мислам дека нема ваква тема, а ако е дупла се знае во канта :)

  Значи како што е наведено во насловот на темата - стил на облекување од филмовите.
  Актер/актерка кој/а посебно ви оставил/а впечаток со стилot на облекување во филмот.
  Може да пишуваме и ставаме слики од комбинации кои ни се допаѓаат, да дадеме свое мислење доколку нешто би промениле во однос на таа комбинација, итн.

  Kate Blanchette во Blue Jasmine (2013).

  Филмот не ме воодушеви нешто посебно, меѓутоа стилот на Кејт во него и те како :) Единствените Хермес чанти, прекрасните фустани на Kaролина Херера, Валентино, Фенди, мантилите на Марк Џејкобс и Бурбери, Картиер часовникот, а посебно белата Chanel boucle јакничка која е прекрасна :inlove:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Hipica и mims-89 им се допаѓа ова.
 2. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  3.989
  Допаѓања:
  47.971
  Пол:
  Женски
  Cameron Diaz во улога на Малкина, облечена од Armani и Thomas Wylde
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]
   
  На Boleyn.7 и mims-89 им се допаѓа ова.
 3. Nausicaa

  Nausicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.428
  Допаѓања:
  19.873
  Јас сум воодушевена од облеката што ја носи Ева Грин во Penny Dreadful. Костими кои се гламурозен спој од викторијански и готски стил, црни и елегантни... Очите не можев да ги тргнам од телевизорот кога Ванеса се појавуваше во кадар-чипкани фустани, прекрасни кошули, совршено скроени капути :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • 1.jpg
   1.jpg
   Големина на фајлот:
   39,9 KB
   Прегледи:
   170
  • 2.jpg
   2.jpg
   Големина на фајлот:
   44,2 KB
   Прегледи:
   171
  • 3.jpg
   3.jpg
   Големина на фајлот:
   24,7 KB
   Прегледи:
   170
  • 4.jpg
   4.jpg
   Големина на фајлот:
   54,1 KB
   Прегледи:
   171
  • 5.jpg
   5.jpg
   Големина на фајлот:
   90,7 KB
   Прегледи:
   171
  На Paradox му/ѝ се допаѓа ова.
 4. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.064
  Анџелина Џоли во Турист! Фенемонален стајлинг! Толку многу гламурозно и дамски едноставно ме воодушевува во овој филм. Прекрасна е од глава до пети како е средена. Накит, фустани, фризури се, врв ми е во филмов.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Hipica и Sfera им се допаѓа ова.
 5. eminil

  eminil Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2012
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  130
  Габриел Ман во Revenge. Необични комбинации одлично вклопени, оргинален во секоја сцена. Уникат е за никој не го менувам 8)8)

  Revenge-Nolan-Emily.png 135135_5926_pre.jpg Revenge-season-4-episode-12-nolan-lyman.jpg Nolan-Ross-image-nolan-ross-36126450-1920-1080.jpg 111113-revenge-11-400.jpg 0213nolan1.jpg 63e19d39dbeb4944c900ad30166095d8.png  NolanStripes.png