1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Страв ми е да се разведам!

Дискусија во 'Брак' започната од newgirl1, 26 ноември 2014.

  1. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    само да додадам....а дали имаш некој сестра брат поголем од тебе братучед/тка другар/ка што подобро ве познава сите вас па со некој од нив да си позборуваше? Ние тука разно кажуваме за твојот проблем и никако неможеш да дојдеш до заклучок некаков пошто ние општо кажуваме а мора некој лично да те познава.Верувај дека тоа ке ти помогне одколку ние тука,најдобар другар е мајката но викаш дека е на страната на мажти па неможеш затоа барај некој друг близок.
     
  2. newgirl1

    newgirl1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 декември 2012
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    4
    Немам блиски, од тоа и се плашев..
     
  3. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Како не си млада? Извини ако не е тајна каде живееш?
     
  4. newgirl1

    newgirl1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 декември 2012
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    4
    Скопје, инаку и моите викаат дека само к..... излагале и шетале, и само тие што имале милиони
     
  5. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    па добро мора милини да имаш за да излагаш доволни се 200 ден за една пијачка колку за мерак...битно е да смениш воздух
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Десет пати го прменив мислењето
    За поголемиот дел од проблемот те сметам тебе крива, извини.
    Ти на 22 год не можеш, не смееш да помислиш дека друг нема да најдеш, млада си, образована, сигурно си убава и гарант има барем 10 момци кои би сакале да бидат со тебе, според мене најголема грешка ти е што воопшто си продолжила да бидеш со човек што не те сака, требало уште одма кога почнал со навреди да му ја удриш клоцата.

    Размислувањето на твоите родители ме остави без зборови, мислам после 24-25 год не можеш да имаш деца |(, има жени кои се решиле на дете дури и на 40 год. па се било во ред.

    Дали си размислувала да си го родиш детето а да се разведиш? Нема да бидиш ни прва а ни последна самохрана мајка, Познавам многу девојки кои млади станале мајки па успеале да завршат и факс и да работат.
    Нема да е лесно ама барем ќе си слободна, нема да ги трпиш навредите од мажот.
     
    На Gmai, Kala22 и tessie им се допаѓа ова.
  7. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Оф лелее. Во сендвич си стварно, ццц. Најлошо е кога се нема поддршка од блиските, а за сфаќања како нивните ... нема придавка доволна да долови.
     
  8. newgirl1

    newgirl1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 декември 2012
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    4
    Не е за раѓање работава, несакам детето да страда ни криво ни дужно, инаку незнам како да зборам со моите..Многу сум во депресија, за на мм страната не ме интересира, они се бетер од моите..
     
  9. bittersweet

    bittersweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2010
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    64.623
    Пол:
    Женски
    На Марс по пишувањето.:headbang:

    Јас ќе си бидам директна и ќе си кажам дека ми делуваш како многу глупава женска, сериозно си на факултет?
    Мене лично не ми се верува дека си на факултет, делуваш како ни 4 одделение да не си завршила, требало милионски суми за да абортираш(facepalm) после требало 1000-2000 евра, отвори страна на Систина и ќе видиш дека е 9000 денари, мислам ако знаеш да пишуваш на форум и тоа би требало да знаеш, па патување коштало 5000 евра........ццццццццц глупост до глупост.
    Реално ако си стварно волку глупа да се мажиш дека нема да најдеш друг, си заслужуваш се што ќе си добиеш, жалосно за бебето ако го родиш со волку глупа мајка.
    Како викаат старите што си сееш, тоа ќе си жнееш.:!:
     
    На elena.mak, Marossa, anuskaNESTLE и 31 други им се допаѓа ова.
  10. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Е извини ама јас твоите би ги пратила на групна терапија.
    Дефинитивно не си спремна за брак тоа си го направила под притисок од твоите.
    @Umbrella22 И јас помислив на тоа што си го напишала во последниот пасус. Ама таа нема поддршка од никого ниту има дом ниту пак работи, така да тоа не е изводливо во моментов.
    :@ Мислев дека веќе не постојат такви родители (сигурно се моја возраст) , ама сум се излажала.
     
    На Teodora* му/ѝ се допаѓа ова.
  11. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.999
    Допаѓања:
    279.385
    Ти не сваќаш која е твојата реалност и секојдневие.
    Како у некој тинејџер што си игра домаќинка да го пишал ова.
     
    На okcenzi, Summerlover, Teodora* и 2 други им се допаѓа ова.
  12. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    daj be se ponasas ko 12 godisno dete sto e ova ..se drapas ti so nas ili mene taka mi se cini
     
    На jacqueline.s, bittersweet, okcenzi и 3 други им се допаѓа ова.
  13. Teodora*

    Teodora* Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2014
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    1.768
    Пол:
    Женски
    Лелеее во денешно време вакви ставови да имаат родителите не ми се верува (facepalm)
    Те молам седни разговарај со мајка ти, објасни и како се чувствуваш. Таа ќе те разбере :)
     
  14. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Ооо Далерон постојат и полоши родители. Верувај.
     
  15. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Може и се драпа, а може и живее во Скопје, ама Скопје е широк поим составен од разноразни провинцијалци со многу пари , а малку памет.
    Едит:
    Ако постојат и полоши тогаш не го заслужуваат епитетот родител.
     
    Последна измена: 26 ноември 2014
    На Umbrella22, bittersweet и zalosna им се допаѓа ова.
  16. WORRIED.BT

    WORRIED.BT Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 декември 2012
    Пораки:
    4.757
    Допаѓања:
    137.592
    Пол:
    Женски
    rabotava baravte -gledajte mi lici...i najverojatno i skoro 90%mislam deka za se sama si kriva...najverojatno ne znaes sto sakas aod druga strana site ti se krivi osven ti samata...soberi se i ponesi del od odgovornosta
     
    На bittersweet и danichap им се допаѓа ова.
  17. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    А што сакаш ти? Премногу си несигурна и лесно поводлива, повторуваш овој вика вака, оној вика така. Дај завземи став!
    Викаш студираш, гледам имаш интернет, плус си од Скопје....би требало да знаеш дека 22 години не се старост! Барем во Скопје гледам околу мене повеќето стапуваат во брак и раѓаат околу 30тата па и после неа, а ти ги слушаш своите родители?

    Се работи за твој живот, ти одлучуваш. И да немаш поддршка треба да завземеш став доколку не ти се свиѓа животот кој го живееш и да превземеш нешто. Не очекувај дека секогаш во животот ќе имаш поддршка кога се работи за големи одлуки.
    Не си среќна а тоа нема ни да се промени се додека сама не се погрижиш околу неа.

    Абортусот во најскапата приватна клиника не е повеќе од 150-200 евра, а младоста е пред тебе, можеш да запознаеш уште еден куп прилики додека да го најдеш вистинскиот, но се си мислам дека не си таква особа и џабе се сите овие совети, ќе ти биде страв да го оставиш и почнеш живот на ново кога веќе си ја згрешила улицата.
     
    На sesilija, bittersweet, tessie и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. SV1911

    SV1911 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2013
    Пораки:
    2.552
    Допаѓања:
    59.815
    Добро бе девоjко, што чекаш? Да родиш пет деца и да се колнеш и себе и маж ти и нив за твоjата судбина? Сама си крива, никоj друг.

    Твоите биле заостанати, што ако, битно ти имаш визиjа за животот коjа е поинаква од нивната. На почетокот ќе се бунат, ама со тек на време ќе се помират со твојата одлука, било каква да била.

    Живеj го животот за себе пред сѐ, да не жалиш еден ден.

    И информираj се за абортусот подобро, рекла казала муабети од типот на твоите родини се стварно глупи.
     
    На Lolo5, bittersweet, danichap и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    Толку незрело и нискоинтелегентно суштество. Требало прво да работиш на себеси, да се едуцираш и еманципираш, да се изградиш карактерно па после да влезеш во светот на возрасните и проблемите во него.
    Да, сите се виновни освен тебе.

    Ширете ја самокритичноста пред да ширите нозе. Бидете реални во проценката дали сте зрели за брак и родителство.
     
    На macovska, Marossa, BoaVista и 7 други им се допаѓа ова.
  20. compassion

    compassion Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2014
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    66
    Пол:
    Женски
    На оваа девојка самодовербата и е разнишана. Ве молам не ја навредувајте со тоа како била недорасната и слични работи. Па дури и да ја погрешила улицата, тоа не значи дека тука се завршува.
     
    На WildMk и tessie им се допаѓа ова.